آموزش قالب وودمارت

نحوه آپلود فونت در قالب وودمارت

آموزش قالب وودمارت

از نسخه 2.4 به بعد قالب وودمارت شما اجازه دارید تا در پنل تنظیمات قالب، فونت های دلخواه خود را به راحتی آپلود کنید.

ما به صورت پیشفرض فونت های فارسی ایران سنس ، یکان را بر روی قالب Woodmart نصب کرده ایم، با این حال ممکن است شما قصد آپلود فونت دیگری را داشته باشید.

تمام چیزی که شما نیاز دارید، تهیه مجموعه ای از فایل های فونت است، اگر تمام فرمت های فونت را ندارید می توانید از طریق onlinefontconverter به صورت رایگان تبدیل فونت را انجام دهید. با این ابزار می توانید از pfa, pfb, pt3, sfd, ttf, otf, otb, t42, cef, cff, gsf, ttc, svg, ik, mf, dfont, bin, suit و  bdf تبدیل کنید. این ابزار ابتدا به شما اجازه می دهد تا فرمت های فونتی که می خواهید را انتخاب کنید، سپس یک فایل را از رایانه خود آپلود کنید تا در چند ثانیه فرمت های موردنظر شما را آماده کند و بتوانید آن را دانلود کنید.

قدم بعدی آپلود فونت ها در وردپرس است برای این کار به بخش رسانه » افزودن بروید و فونت ها را بارگذاری کنید.

آپلود فونت در قالب وودمارت

حالا باید به قسمت تنظیمات قالب » تایپوگرافی » فونت های سفارشی مراجعه کنید و در آنجا یک نام برای فونت خود وارد کنید و در آخر هر فرمت فونت را در قسمت مربوطه با کلیک بر روی دکمه بارگذاری انتخاب کنید. آپلود همه فرمت های فایل .woff ، .ttf ، .eot ، .woff2 ، .svg ضروری است.

 بعد از اینکه تمام قسمت های موردنیاز را پر کردید، بر روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید و صفحه را مجددا بارگیری کنید تا فونت شما به قسمت تایپوگرافی اضافه شود.

آپلود فونت در قالب وودمارت

حالا برای تنظیم فونت دلخواه خود می توانید به قسمت تایپوگرافی بروید. در اینجا می توانید برای هر بخش فونت موردنظر خود را انتخاب کنید و همچنین علاوه بر نوع فونت می توانید حجم فونت، اندازه فونت و رنگ فونت را هر طور که می خواهید تنظیم کنید.

آپلود فونت در قالب وودمارت

امیدواریم که به خوبی نحوه آپلود و تنظیم فونت در قالب وودمارت را یاد گرفته باشید

5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *