آموزش وردپرس

آموزش نصب وردپرس در لوکال هاست با Xampp

نصب وردپرس در لوکال هاست

در این بخش از آموزش وردپرس تم فارس به نصب وردپرس در لوکال هاست می پردازیم. آموزش نصب وردپرس در لوکال هاست بیشتر مناسب کاربران مبتدی و کسانی است که می خواهند تازه در وردپرس قدمی بردارند ، اگر شما می خواهید بدون پرداخت هزینه ای وب سایتی برای خود ایجاد نمایید و به بررسی و انجام بعضی کارها روی این وب سایت بپردازید شما می توانید در محیطی به نام لوکال هاست وب سایتی را راه اندازی کنید که در این وب سایت می توانید افزونه های وردپرس و قطعه کدهایی را  که می خواهید در سایت اصلی خود استفاده نمایید، نصب کنید و نتیجه ی آن را مشاهده نمایید و یا از این سایت برای تست قطعه کدهای مختلف و موارد دیگر استفاده کنید و مهارت خود را بالا ببرید تا بتوانید یک وب سایت حرفه ای برای خود ایجاد کنید . پس شما می توانید که اول با این محیط کار کنید و سپس بعد از رفع مشکلات خود بر روی وب سایت اصلی تغییراتی را که می خواهید انجام دهید.

قرار است که در این آموزش از لوکال هاست زمپ (Xampp) برای نصب وردپرس در لوکال هاست استفاده کنیم، پس به دقت به تمامی مراحلی که در ادامه گفته می شود توجه نمایید تا به مشکل برنخورید و قبل از شروع مراحل نصب وردپرس در لوکال هاست به مواردی نیاز دارید و کارهایی را باید انجام دهید .

آموزش نصب زمپ

برای شروع کار ابتدا به صفحه دانلود زمپ مراجعه کنید و آخرین نسخه برنامه xampp را برای سیستم خود شکل زیر دانلود نمایید.

در این آموزش به نحوه نصب نسخه 7.1.7 xampp خواهیم پرداخت .

نصب وردپرس در لوکال هاست

بعد از دانلود فایل، مانند دیگر نرم‌ افزارهای ویندوز بر روی فایل EXE دو بار کلیک نمایید تا عملیات نصب آماده اجرا شود. بعد از کلیک نمودن بر روی فایل نصبی پنجره‌ای مشابه تصویر زیر برای شما باز خواهد شد، مانند تصویر روی Next کلیک نمایید تا به مرحله بعد بروید.

نصب وردپرس در لوکال هاست

پس از کلیک بر روی Next صفحه زیر برای شما باز می شود که شما مشابه تصویر زیر میتوانید component های مورد نیاز برای نصب Xampp رو انتخاب کنید. که من پیشنهاد می کنم همه آنها را دست نخورده و انتخاب شده نگه دارید چون در اینده همه آنها به کار شما خواهد آمد.

نصب وردپرس در لوکال هاست

در مرحله بعد شما باید درایو مورد نظر خود را برای نصب برنامه Xampp مشخص کنید، در حالت عادی مشابه چیزی که به صورت پیشفرض وجود دارد پوشه xampp که در دایرکتوری و مسیر C:\xampp قرار دارد انتخاب میشود که به انتخاب خود این توانایی را دارید تا هر درایو دیگری را از پارتیشن سیستم خود را برای نصب برنامه xampp مشخص کنید تا اگر به دلایلی ویندوز شما پرید یا به هر دلیلی شما مجبور به نصب مجدد ویندوز شدید خیال شما از بابت سایتی که در لوکال هاست ایجاد کرده اید راحت باشد.

نصب وردپرس در لوکال هاست

در مرحله بعدی پنجره دیگری برای شما مانند تصویر زیر باز خواهد شد که توانایی مشاهده وبسایت سازنده برنامه زمپ را خواهید داشت و با مراجعه به سایت میتوانید تا با روش عملکرد این برنامه آشنا شده و همچنین از انجمن‌های پشتیبانی و سایر موارد بهره کافی را ببرید. در حالت فعال بودن تیک گزینه سایت مورد نظر در مرورگر برای شما باز می شود.

نصب وردپرس در لوکال هاست

با کلیک بر روی گزینه Next در این مرحله نیز عملیات شروع نصب زمپ انجام می شود، منتظر بمانید تا عملیات نصب تمام شود.

نصب وردپرس در لوکال هاست

در هنگام نصب در اینجا امکان دارد تا تصویری مانند زیر برای شما باز شود و اجازه دسترسی فایروال را از شما بخواهد، که در اینجا به دلیل فعال بودن فایروال بر روی سیستم ما چنین درخواستی از ما نشد، اما در صورتی که با این پیغام مواجه شدید کافیه تا روی دکمه Allow Access کلیک کنید و اجازه را برای آن صادر کنید.

نصب وردپرس در لوکال هاست

در نهایت بعد از تمام شدن مراحل نصب در حالتی که کلیه راه را به درستی طی کرده باشید مانند تصویر زیر پیغام تایید و نبود مشکل در نصب برای شما نمایش داده میشود و کافیه تا روی دکمه Finish کلیک نمایید و کمی منتظر بماتید تا برنامه زمپ  برای شما به اجرا در بیاید.

نصب وردپرس در لوکال هاست

پس از نخستین اجرای برنامه پنجره‌ای مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود و از شما میخواهد که زبان مد نظر خود را برای کار با برنامه Xampp انتخاب نمایید، کافیه تا زبان انگلیسی را انتخاب کرده و در آخر بر روی دکمه Save کلیک نمایید. حال کمی صبر کرده تا برنامه اجرا شود.

نصب وردپرس در لوکال هاست

خب حال میرویم سراغ توضیحات بیشتر و همچنین راه اندازی لوکال هاست Xampp  که وردپرس خودمون رو بر روی اون نصب کنیم. به توضیحات زیر توجه کنید :

شروع نصب و راه اندازی لوکال هاست بر روی سیستم خود

پس از آن که کار نصب شما تمام شد زمپ را فعال نمایید و سپس دو گزینه “Apache” و “MySQL” را Start کنید.

نصب وردپرس در لوکال هاست

با کلیک کردن بر روی دکمه های موردنظر زمپ برای شما فعال می شود و دکمه هایی که استارت کردید باید به رنگ سبز در بیاید. در صورتی که شما سیستم خود را خاموش نمایید و دوباره بخواهید از زمپ استفاده کنید باید دوباره دکمه های ذکر شده را فعال نمایید.

نکته!! چنانچه آپاچی شما فعال نشد و پیام خطا داد طبق دستورالعمل پورت آن را تغییر دهید تا مشکل شما حل شود .

بعد از این که شما دکمه های “Apache” و “MySQL” را Start کردید حالا اگر آدرس http://localhost را در مرورگر خود وارد نمایید در صورتی که با خطایی مواجه نشوید صفحه زیر برای شما باز می شود که نشان از نصب موفق آمیز مراحل زمپ شما می باشد.

نصب وردپرس در لوکال هاست

خب شما در این مرحله اگر گزینه phpmyadmin را دیدید روی آن کلیک کنید در غیر این صورت

   http://localhost/phpmyadmin را در مرورگر خود وارد کنید تا به بخش پایگاه داده وب سایت بروید و لازمه که شما یک پایگاه داده جدید درست کنید (هر سایت پویایی نیاز به یک دیتابیس دارد) و برای انجام این کار به تصویر زیر دقت کنید :

نصب وردپرس در لوکال هاست

خب همانطور که در تصویر بالا مشاهد می کنید شما باید به تب اول یعنی Databases بروید. و در قسمت پایین باید نام دیتابیس خود را وارد کنید و در قسمت collaction هم شما باید utf8_persian_ci را انتخاب کنید. و نیاز به پسورد نخواهد داشت چون شما وردپرس را بر روی سیستم خود نصب خواهید کرد و بعد از انجام آن مراحل بر روی Create برای ساخت دیتابیس کلیک کنید. بعد از آن دیتابیس شما ساخته خواهد شد.

آموزش نصب وردپرس در لوکال هاست با زمپ

تا اینجای کار پایگاه داده  خود را ساختید . حال شما باید وردپرسی را که دانلود کرده اید ، را بر روی لوکال هاست نصب کنید که به این صورت عمل کنید:

ابتدا که باید اخرین نسخه وردپرس را دانلود کنید. سپس شما باید به پوشه زمپ خود مراجعه کنید و در آنجا هم باید به داخل  پوشه htdocs بروید که روت اصلی سایت شما آنجا خواهد بود. و در آنجا یک پوشه به اسم دلخواه خود بسازید به عنوان مثال themefars آن را نام گذاری کنید.

توجه: شما می توانید در روت اصلی سایت هیچ پوشه ای نسازید و محتوای وردپرس را همانجا استخراج کنید!

هر فایلی که در پوشه htdocs از قبل وجود داشت می توانید پاک کنید!

نصب وردپرس در لوکال هاست

سپس وردپرسی را که دانلود کرده اید به پوشه themefars منتقل کنید و وردپرس دانلود شده شما یک فایل زیپ است شما باید آن را استخراج کنید و پس از استخراج هم باید همه فایل های داخل پوشه wordpress را که شامل فایل های زیر است به داخل پوشه themefars بیاورید اگر این کار را نکنید پوشه در پوشه خواهد شد و وردپرس شما اجرا نخواهد شد.

نصب وردپرس در لوکال هاست

خب حالا ما تقریبا نصف راه یا بیشتر راه را رفتیم حالا باید مرورگر خود را باز کنید و در آن

http://localhost/themefars/wp-admin تایپ کنید به صفحه نصب وردپرس فرستاده می شوید.(themefars یک متغیر است و شما اگر پوشه ای که داخل htdocs می سازید هر اسمی داشته باشد شما باید آن را به جای themefars وارد کنید)

نصب وردپرس در لوکال هاست

خب بر روی بزن بریم کلیک می کنید تا صفحه زیر برای شما باز شود:

نصب وردپرس در لوکال هاست

خب وقتی صفحه بالا برای شما باز شد باید در قسمت اول نام پایگاه داده ای که ساختید را وارد کنید. و در قسمت نام کاربری باید root بگذاریم و جلوی رمز را هم خالی بگذاریم. و قسمت چهارم هم همان لوکال هاست باقی بماند. قسمت اخر هم نیاز به تغییر ندارد چون بر روی سیستم خودتان وردپرس را نصب می کنید ولی در صورتی که وردپرس را بر روی هاست نصب کردید باید پیشوند جدول را تغییر دهید. خب حالا بر روی فرستادن کلیک می کنیم.

نصب وردپرس در لوکال هاست

خب وقتی صفحه بالا برای ما باز شد و پیغام بالا را برای ما نمایش داد یعنی نصب وردپرس ما با موفقیت همراه بوده است و ما در این مرحله باید بر روی راه اندازی نصب کلیک کنیم. و صفحه جدیدی همانند عکس زیر برای ما به نمایش در می آید که باید اطلاعات مورد نظر خودمون رو وارد کنیم.

نصب وردپرس در لوکال هاست

خب بعد از تکمیل اطلاعات اگر بر روی راه اندازی وردپرس کلیک کنیم کلا نصب وردپرس ما به اتمام می رسد. و صفحه زیر باز می شود

نصب وردپرس در لوکال هاست

خب حالا ما میتونیم با کلیک بر روی ورود و یا با وارد کردن آدرس سایت مجازی خود  http://localhost/themefars/wp-admin به پیشخوان وردپرس خود برویم و هر کاری که می خواهیم انجام دهیم.

نصب وردپرس در لوکال هاست

خب این مقاله آموزش نصب وردپرس در زمپ به پایان میرسد امیدوارم به خوبی این آموزش را یاد گرفته باشید. همچنین بر روی عنوان های زیر میتوانید مقالات دیگر مربوط به نصب وردپرس را مطالعه کنید.

5/5 - (7 امتیاز)

(5) نظرات کاربران

 1. عباس خدادوست گفت:

  سلام خداقوت چون آشنایی کامل و خوبی ندارم لطفا از پایه راهنمایی ام کنید. باسپاس

  1. سلام میتونید از قالب ها یا سایت های آماده استفاده کنید تا ما رایگان نصب رو برای شما انجام بدیم.

 2. زکریا گفت:

  واقعا عالی است.تشکر و خدا قوت

 3. ساحل گفت:

  ممنونم از سایت خوبتون واقعا توضیحاتون عالی بود حرف نداشت
  امیدوارم به خاطر کار خوبتون همیشه موفق باشید

 4. لیلا گفت:

  باسلام واقعا عالیترین توضیح را فقط شما ارائه دادید. که نشان از مهارت شما دارد بی نهایت سپاسگزارم خیر ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *