آموزش دایرکت ادمین, آموزش وردپرس

آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

برای شروع نصب وردپرس در دایرکت ادمین به پنل مدیریت هاست خود بروید که در آدرس بار خود باید در آخر آدرس سایت 2222: را وارد کنید. به طور مثال: themefars.com:2222

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

برای ورود به هاست نام کاربری و پسورد نیاز دارید که از طرف شرکت هاستینگ قبلا این نام کاربری و پسورد از طریق ایمیل برای شما ارسال شده است.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

بر روی file کلیک کنید تا وارد فایل منیجر دایرکت ادمین شوید.

فایل منیجر شما مانند تصویر زیر می باشد وارد بخش public-html شوید توجه داشته باشید اگر شما به تازگی هاست را خریداری کرده باشید امکان دارد هیچ پوشه ای در این قسمت مشاهده نکنید اگر هم پوشه ای وجود داشت این پوشه ها برای امتحان است و شما می توانید آن ها را حذف نمایید.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

در این بخش شما باید وردپرس فارسی را آپلود کنید. برای آپلود کردن روی دکمه Upload files to current directory کلیک کنید بعد از کلیک کردن پنجره ای مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

در اینجا باید بر روی دکمه Browse کلیک نمایید و فایل وردپرس فارسی که قبلا دانلود کرده بودید و به صورت یک فایل zip است را انتخاب می کنید و در آخر بر روی upload files کلیک نمایید. و تا کامل شدن آپلود منتظر بمانید. بعد از کامل شدن آپلود یک پیغام  برای شما نمایش داده می شود. در این صفحه بر روی here کلیک نمایید تا به قسمت فایل منیجر بازگردید. بعد از اتمام آپلود فایل وردپرس به فایل منیجر شما اضافه می شود.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

فایل وردپرس که در فایل منیجر آپلود شده است هنوز در حالت زیپ قرار دارد ما باید این فایل را از حالت زیپ خارج نماییم. برای خارج کردن فایل از حالت زیپ باید بر روی گزینه extract کلیک نمایید بعد از کلیک نمودن پنجره ای برای شما به نمایش در میاید. در این صفحه نیز بر روی دکمه Extract کلیک نمایید تا فایل ها از حالت zip خارج شوند. بعد از کامل شدن عملیات Extract بر روی دکمه here کلیک نمایید تا به روت اصلی سایت برگردید. اگر پیغامی برای شما ارسال شد بر روی برگشت کلیک کنید و یکبار صفحه را Reload نمایید.

پوشه وردپرسی که مشاهده می کنید همان فایل وردپرسی است که از حالت zip خارج کردیم حال میتوانیم فایل زیپ شده وردپرس را حذف نماییم برای حذف این فایل باید  تیک مربوط به فایل را انتخاب کرده و بر روی Delete کلیک نمایید. در این بخش باید به داخل پوشه رفت و همه محتوای آن را به ریشه هاست منتقل کنیم.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

ابتدا باید مانند تصویر بر روی select (شماره 1 تصویر) کلیک نمایید سپس در قسمت پایین بر روی Add To Clopboard کلیک کنید (شماره2 تصویر) و در آخر بر روی up a level (شماره 3 تصویر) کلیک کنید تا به مسیر قبلی بازگردید.

اگر بر روی گزینه  copy clopboard file here فایل هایی را که در مرحله قبل در clipboard ذخیره کردیم را در مسیر فعلی کپی می کند ولی اگر بر روی move clipboard files here کلیک کنیم فایل ها به مسیر فعلی منتقل می شوند. بهتر است از move clipboard files here استفاده نماییم زیرا دیگر به پوشه وردپرس نیاز نداریم و باید آن را حذف کنیم تا فضای هاست ما را اشغال نکند.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

خب حالا فایل ها به ریشه انتقال داده شده اند.در بین فایل ها پوشه وردپرس هم به چشم می آید که باید آن را حذف کنید. در این مرحله باید فایل wp-config-sample.php را تغییر نام دهید برای این کار بر روی rename کلیک نمایید و –sample را از نام فایل حذف کنید. تصویری مانند زیر برای شما نمایان می شود.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

پس از اینکه فایل را تغییر دادید به صفحه قبلی باز گردید. در مرحله بعد باید یک دیتابیس ساخت و در فایل wp-config.php قرار دهیم. برای ساخت دیتابیس که باید به صفحه اصلی هاست برویم برای این امر بر روی home در بالای صفحه کلیک نمایید.

برای ساخت دیتابیس بر روی MYSQL Management کلیک نمایید.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

جهت ساخت دیتابیس بر روی گزینه create new database کلیک نمایید. برای ایجاد دیتابیس باید یک نام برای دیتابیس، یک نام کاربری و یک پسورد وارد کنید. این اطلاعات را باید در فایل config قرار دهیم.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

در database name باید نام دیتابیس خود را وارد کنید. بخش demob بستگی به نام دامنه شما خواهد داشت. در database username باید نام کاربری دیتابیس خود را وارد کنید که خود به صورت پیش فرض دارای پیشوندی است. سپس در کادر username password  یک پسورد برای نام کاربری دیتابیس وارد کنید سعی بر این باشد که از رمز های قوی استفاده کنید از بعضی کاراکترها نیز می توان در رمز خود استفاده نمایید در confirm password رمز وارد شده را تکرار کنید.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

و حالا بر روی create کلیک کنید تا دیتابیس شما ساخته شود اطلاعات دیتابیس ساخته شده را به شما نمایش داده می شود.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

حال باید به ریشه هاست رجوع کنید و فایل wp-config.php که قبلا تغییر نام دادیم را در حالت ویرایش قرار دهید. برای اینکه فایل ها در حالت ویرایش باز شوند باید بر روی edit کلیک کنید و کد های زیر را داخل کد ها پیدا کنید .

// ** MySQL settings - You can get this info from your web host ** //

/** The name of the database for WordPress */

define('DB_NAME', 'database_name_here');

/** MySQL database username */

define('DB_USER', 'username_here');

/** MySQL database password */

define('DB_PASSWORD', 'password_here');

/** MySQL hostname */

define('DB_HOST', 'localhost');

/** Database Charset to use in creating database tables. */

define('DB_CHARSET', 'utf8');

/** The Database Collate type. Don't change this if in doubt. */

define('DB_COLLATE', '');

کد بالا را در فایل پیدا کنید و اطلاعات دیتایس خود را در قسمت مربوطه که به رنگ آبی مشخص کردیم وارد نمایید. دقت داشته باشید که اطلاعات را درست وارد کنید.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

مرورگر خود را باز کنید و آدرس سایت خود را در آدرس بار مرورگر وارد نمایید با وارد کردن آدرس سایت صفحه راه اندازی وردپرس برای شما به نمایش در می آید. البته مراحل اول چون ما نام دیتا بیس رو در داخل وردپرس گذاشیم برای شما نمایان نخواهد شد و ما اون ها رو هم میزاریم تا اگر خواستید اطلاعات را به جای اینکه در پوشه wp-config.php وارد کنید اینجا وارد نمایید.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

در اینجا باید نام دیتابیس، نام کاربری و رمز خود را که در مراحل قبل ایجاد کردید در کادر های تعیین شده وارد کنید. بهتر است پیشوند جداول را هم تغییر دهید و در آخر بر روی دکمه بفرست کلیک نمایید.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

در مرحله بعد عنوان سایت، شناسه، رمز و ایمیل را از شما می خواهد. بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده بر روی دکمه راه اندازی وردپرس کلیک کنید در اینجا مراحل نصب به اتمام رسید.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

خب حالا وقتی شما بر روی راه اندازی نصب کلیک نمایید صفحه زیر برای شما باز میشود ک نشان از موفقیت شما در نصب وردپرس است.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

و حالا اگر بر روی ورود کلیک کنید و یا در مرورگر خود آدرس سایت خود را وارد نمایید و در انتهای آن wp-admin/ را تایپ کنید می توانید بعد از ورود اطلاعات لازم به پیشخوان خود وراد شوید.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که نحوه نصب وردپرس در دایرکت ادمین را یاد گرفته باشید، همچنین ممکن است به آموزش های زیر هم نیاز داشته باشید:

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *