سئو وردپرس

Keyword Stuffing چیست؟ نحوه استفاده صحیح از کلمات کلیدی و تکرار آنها

Keyword Stuffing چیست؟

Keyword Stuffing یا تکرار کلمات کلیدی چیست؟ به طور خلاصه، محتوای شما را با تعداد بیش از حد کلمات کلیدی بسته بندی می کند تا هدف آن در گوگل بالاتر باشد.

اگر می خواهید وب سایت شما به صورت آنلاین نمایان شود و بالاترین رتبه ها را بدست آورد، بهینه سازی موتور جستجو (سئو) بسیار مهم است. بسیاری از دارندگان سایت آرزو دارند که به نتایج برتر گوگل برسند، و Keyword Stuffing (تکرار کلمات کلیدی) ممکن است یک میانبر مفید به نظر برسد. با این حال، این روش به راحتی می تواند نتیجه معکوس دهد، بنابراین عاقلانه است که در مورد استفاده و عواقب احتمالی آن اطلاعات کسب کنید.

منطق دقیق الگوریتم گوگل کمی رمز و راز است. با این حال، ما می دانیم که موتورهای جستجو می توانند محتوای کم نوشتار و اقدامات ناخواسته را تشخیص دهند. بنابراین، بهترین کار این است که در جنبه ایمن سئو سایت باقی بمانید و بر ارائه محتوایی تمرکز کنید که مخاطبان شما نسبت به پست هایی که دارای عبارات سئو هستند، ارزش و تمجید داشته باشند.

این مقاله توضیح می دهد که تکرار کلمات کلیدی چیست و در مورد اینکه چگونه می تواند به اعتبار سایت شما آسیب برساند توضیح می دهد. ما همچنین چند نکته در مورد استفاده صحیح از کلمات کلیدی را ذکر خواهیم کرد.

تکرار کلمات کلیدی چیست؟

تکرار کلمات کلیدی ، استفاده بیش از حد از برخی کلمات یا عبارات در محتوای وب است که هدف آن دستکاری در رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو است. این روش تا زمانی که گوگل به روزرسانی الگوریتم را برای کاهش محتوای هرزنامه و بهبود نتایج برتر شروع نکرده بود، یک عمل موثر بود.

دقیقاً چه شکلی است؟ به عنوان یک قاعده کلی، اگر محتوای خود را با صدای بلند بخوانید و کلمات کلیدی شما ناجور یا غیر طبیعی به نظر برسند، ممکن است در تکرار کلمات کلیدی مقصر باشید. به این مثال ارائه شده توسط گوگل نگاهی بیندازید:

ما مرطوب کننده های سفارشی سیگار می فروشیم. مرطوب کننده های سیگار برگ سفارشی ما دست ساز هستند. اگر به فکر خرید مرطوب کننده سیگار سفارشی هستید، لطفا با متخصصان مرطوب کننده سیگار برگ سفارشی ما در example.com تماس بگیرید.

همانطور که مشاهده می کنید ، عبارت مرطوب کننده های سیگار به دفعات بسیار زیاد در متن بسیار کمی ظاهر می شود، و این باعث می شود اسپم به نظر برسد. علاوه بر این، گوگل رفتارهای زیر را به عنوان تکرار کردن کلمات کلیدی طبقه بندی می کند:

  • صفحاتی که فقط شماره های تلفن را لیست می کنند و هیچ ارزش افزوده قابل توجه دیگری ندارند.
  • متن هایی که نام شهرها و استان ها را لیست می کنند و دیدگاهشان افزایش رنک در سرچ برای آن مکانها است.

یک روش مشکوک دیگر بارگیری صفحه شما با کلمات کلیدی نامرئی است. به عنوان مثال، برخی از کاربران ممکن است اصطلاحات یا عبارات خاصی را با استفاده از یک فونت سفید در پس زمینه سفید استتار کنند. یا ممکن است بخشهای زیادی از محتوا را در کد صفحه قرار دهند. با این حال، موتورهای جستجو اکنون به اندازه کافی هوشمند هستند که می توانند تکرار کلمات کلیدی را تشخیص دهند حتی اگر متن از دید پنهان باشد.

چرا باید از تکرار کلمات کلیدی در وبلاگ وردپرس خود جلوگیری کنید

هدف موتورهای جستجو ارائه محتوایی است که اهداف جستجوی کاربران را برآورده می کند. بنابراین، مثلا اگر می خواهید قابلیت مشاهده آنلاین پیتزا فروشی خود را داشته باشید، بمباران وب سایت خود با عباراتی مانند “بهترین پیتزا در شهر” ایده خوبی به نظر می رسد. با این حال، انجام این کار ممکن است به رتبه بندی شما آسیب برساند یا حتی منجر به حذف سایت شما از نتایج جستجو شود.

گزارش شده است که تکرار کلید واژه ها یک مجازات معمول است. مجازات گوگل می تواند جزئی باشد، صفحات خاصی را تحت تأثیر قرار دهد یا در کل سایت شما اعمال شود. در نتیجه، ممکن است محتوای شما در نتایج موتور جستجو ظاهر نشود.

لازم به ذکر است که دستورالعمل های دقیق مربوط به تکرار کلمات کلیدی روشن نیستند. گوگل مراقب است اطلاعات مربوط به الگوریتم خود را محدود کند تا سازندگان محتوا را به جای نوشتن برای موتورهای جستجو، برای انتشار پست های با کیفیت بالا که برای کاربران مفید است، تشویق کند.

هنوز هم استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی می تواند بر تجربه کاربر (UX) تأثیر بگذارد، که یک عامل رتبه بندی شناخته شده است. بعلاوه، اگر صفحه خود را با عبارات جستجوی محبوب پر کنید، ممکن است مجبور شوید با نرخ پرش ناگهانی روبرو شوید.

تکرار دقیقاً همان کلمات یا عبارات ظاهراً نامرتب یا غیرقابل خواندن به نظر می رسند و بازدیدکنندگان را ترغیب می کند سایت شما را ترک کنند. متعاقباً، حتی اگر سایت شما در ابتدا رتبه خوبی داشته باشد، یک نرخ پرش بالا ممکن است موتورهای جستجو را از کیفیت پایین محتوای شما آگاه کند.

نکاتی سریع برای استفاده صحیح از کلمات کلیدی

اکنون که در مورد تکرار کلمات کلیدی و عواقب آن بحث کردیم، ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که چگونه از کلمات کلیدی به طور موثر استفاده کنید. در زیر چهار بهترین روش سئو برای بررسی وجود دارد.

1. برای هر پست و صفحه یک کلید واژه اصلی انتخاب کنید

رتبه بندی خوب برای شما به معنای شناسایی کلمه کلیدی متمرکز و بهینه سازی محتوای شما بر این اساس است. اگر مطمئن نیستید مخاطب شما به دنبال چه اصطلاحاتی است، می توانید از ابزارهایی مانند Keyword Planner استفاده کنید.

این میانگین تعداد جستجوهای ماهانه عبارت انتخابی شما را نشان می دهد، سطح دشواری رتبه بندی را نشان می دهد و گزینه های دیگری را پیشنهاد می دهد:

ابزار Keyword Planner

همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله دیگر ما را در مورد نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای نوشته های وردپرس ببینید.

هدف قرار دادن کلمات کلیدی طولانی به جای کلمات یا عبارات کوتاه، هوشمندانه است. هرچه مشخصات شما بیشتر باشد، شانس بیشتری برای کسب رتبه عالی در جایگاه خود خواهید داشت.

اگر تازه وارد بازار شده اید و وب سایت خود را تازه راه اندازی کرده اید، رتبه بندی برای کلمات کلیدی بسیار رقابتی ممکن است چالش برانگیز باشد. بنابراین، معمولاً بهترین هدف این است که عبارات جستجوی با محبوب کمتری را دنبال کنید. همچنین، از هدف قرار دادن کلمه یا عبارت یکسان برای چندین صفحه خودداری کنید، زیرا موتورهای جستجو ممکن است در خزیدن صفحات شما سر در گم شوند!

توجه داشته باشید که می توانید کلمات کلیدی ثانویه، مترادف یا عبارات مربوط به کلمات کلیدی طولانی را نیز اضافه کنید. این موارد می توانند تلاش های شما در زمینه سئو را افزایش دهند زیرا متن به صفحه شما اضافه می کنند و به موتورهای جستجو کمک می کنند سایت شما را درک کنند و فهرست بندی کنند.

افزونه های سئو وردپرس مانند Rank Math می توانند با استفاده از کلمات کلیدی تقریباً نامحدود، پست های شما را بهینه کنند. با این حال، توجه داشته باشید که موارد بیشتر لزوماً به معنای بهتر نیستند و شما فقط با یک عبارت جستجوی هدف می توانید به نتایج عالی برسید.

2. از کلمه کلیدی خود در مکان های مناسب استفاده کنید

پس از شناسایی کلمه کلیدی اصلی خود، مطمئن شوید که از آن به صورت استراتژیک استفاده می کنید. به طور معمول، بهتر است آن را در مکان های زیر قرار دهید:

توجه داشته باشید که تعداد کلمات نوشته شما باید حداقل 300 کلمه باشد. در غیر این صورت، موتورهای جستجو ممکن است نتوانند کیفیت محتوای شما را ارزیابی کنند. پست های کوتاه همچنین ممکن است نشان دهند که محتوای شما برای خوانندگان بالقوه ارزش کمتری دارد، بنابراین عاقلانه است که مقالات طولانی را در وبلاگ خود قرار دهید.

همچنین در صورت نیاز می توانید مقاله دیگر ما را در مورد مقایسه محتوا کوتاه یا طولانی ببینید.

3. تراکم کلمه کلیدی مناسب را بررسی کنید

به عنوان یک قانون کلی، بیشتر متخصصان سئو توصیه می کنند که کلمه کلیدی شما نباید بیش از 2% از متن شما باشد. به عنوان مثال، اگر مقاله شما 1000 کلمه باشد، استفاده از کلمه کلیدی اصلی شما باید کمتر از 20 بار باشد و از تکرار کلمه کلیدی بیش از آن خوداری کنید. با این حال، این دستورالعمل تا حد زیادی حدس و گمان است و گوگل راهنمایی های رسمی در مورد چگالی مطلوب کلمات کلیدی را منتشر نمی کند.

خب بررسی این نکات برای هر نوشته می تواند بسیار مشکل باشد، بنابراین استفاده از یک افزونه سئو مانند افزونه Yoast SEO می تواند مفید باشد. این ابزار تعداد ایده آل کلمات کلیدی را براساس طول متن شما محاسبه می کند و در صورت استفاده بیش از حد از آنها به شما اطلاع می دهد:

تراکم کلمه کلیدی مناسب

4. برای انسان بنویسید، نه ماشین

سرانجام، به یاد داشته باشید که هنگام تولید محتوا شما باید برای انسان بنویسید نه فقط موتورهای جستجو!

محتوای شما باید برای انسان جذاب باشد و اگر ماشینی آن را بنویسید و کلمات کلیدی را به صورت غیر طبیعی با تکرار زیاد بکار ببرید در موتورهای جستحو رتبه خاصی بدست نمی آورید!

به یاد داشته باشید که در صورت پیچیده بودن و ناخوانا بودن مطلب، بازدید کنندگان شما ممکن است سایت شما را ترک کنند. بنابراین، بهتر است کاربران را درگیر محتوای واضح و ارزشمندی کنید که به سوالات آنها پاسخ می دهد.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که با Keyword Stuffing و نحوه تکرار و استفاده صحیح از کلمات کلیدی در محتوا آشنا شده باشید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد فرمول های تولید محتوا ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *