سئو وردپرس

نحوه استفاده از کلمات کلیدی طولانی برای بهبود سئوی سایت وردپرس

کلمات کلیدی طولانی

احتمالاً می دانید که کلمات کلیدی برای وب سایت شما چقدر مهم هستند. آنها بخش مهمی از هر استراتژی بهینه سازی موتور جستجو (سئو) هستند و به شما کمک می کنند در سایت هایی مانند گوگل رتبه بالاتری داشته باشید. با این حال، شاید ندانید که می توان بین کلمات کلیدی دم کوتاه (short-tail ) و دم دراز (long-tail) تمایز قائل شد.

این تفاوت مهم است، زیرا در حالی که بسیاری از سایت ها کلمات کلیدی کوتاه را هدف قرار می دهند، تمرکز بر کلمات کلیدی طولانی تر می تواند یک استراتژی مناسب تر باشد. کلمات کلیدی دم دراز دقیق تر هستند، بنابراین بهتر می توانند مخاطبان شما را جذب کنند. بعلاوه، هنگامی که بخواهید رتبه بالایی برای آنها کسب کنید، با رقابت کمتری روبرو خواهید شد.

در این راهنما هر آنچه که نیاز است تا در مورد کلمات کلیدی طولانی (دم دراز) بدانید را توضیح می دهیم.

کلمات کلیدی طولانی

کلمات کلیدی طولانی چیست؟

کلمات کلیدی ، کلمات یا عباراتی هستند که شما در محتوای آنلاین خود برای بهبود بهینه سازی موتور جستجو (SEO) خود استفاده می کنید. یک کلمه کلیدی قوی باید با اصطلاحی که شخصی در موتور جستجو تایپ می کند مطابقت داشته باشد. مثلا شخصی که به دنبال مشاوره در مورد سگ جدید خود است ممکن است “مراقبت از سگ” را در گوگل وارد کند، بنابراین این یک کلمه کلیدی است که می توانید در یک پست وبلاگ درباره همین موضوع وارد کنید.

“مراقبت از سگ” نمونه ای از کلمات کلیدی سنتی و دم کوتاه است. آنقدر گسترده است که در بسیاری از جستجوهای گوگل کاربرد دارد. بیشتر کلمات کلیدی دم کوتاه یک یا دو کلمه هستند، مانند “تناسب اندام”.

درک آنچه افراد آنلاین جستجو می کنند برای جلب توجه محتوای شما کلیدی است.

در مقابل، یک کلمه کلیدی دم طولانی معمولاً سه یا چند کلمه است که اغلب پنج یا شش کلمه را در بر می گیرد.

بنابراین به جای هدف قرار دادن “مراقبت از سگ” ، پست وبلاگ شما می تواند از کلمه کلیدی “نحوه مراقبت از سگ” استفاده کند. مثالهای دیگر کلمات کلیدی طولانی ممکن است شامل “چگونگی بهبود تناسب اندام” و “یافتن اتومبیل های دست دوم در این نزدیکی” باشد. علیرغم آنچه تفاوت کمی به نظر می رسد، دلایل قانع کننده ای برای استفاده از این نوع کلمات کلیدی وجود دارد.

چرا باید از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید؟

به طور سنتی، بیشتر توصیه های سئو در مورد کلمات کلیدی کوتاه (short-tail) متمرکز شده اند. این کلمات کلیدی به شما امکان دسترسی به گسترده ترین مخاطبان را می دهند، زیرا کلمات کلیدی کوتاه تقریباً همیشه حجم جستجوی بالاتری دارند. در حالی که “پختن ماکارونی” ممکن است صد هزار جستجو روزانه داشته باشد، “نحوه پخت ماکارونی خانگی” ممکن است فقط ده هزار جستجو داشته باشد.

با این حال، کلمات کلیدی طولانی مزایای منحصر به فرد خود را دارند:

  • آنها توصیفی تر هستند و درباره موضوع محتوای شما بیشتر به مردم می گویند. بنابراین در حالی که شما استخر کوچکتری را هدف قرار داده اید، از افرادی تشکیل شده است که به احتمال زیاد علاقه مند هستند.
  • برای کلمات کلیدی طولانی تر رقابت کمتری وجود دارد. این بدان معناست که شما مجبور نیستید برای بازدید با صدها وب سایت به رقابت بپردازید.
  • شما اغلب مزایای جستجوگرها را مشاهده خواهید کرد، زیرا کلمات کلیدی طولانی مدت به ربات های موتور جستجو کمک می کند تا محتوای شما را به افراد مناسب توصیه کنند.
  • کلمات کلیدی دم طولانی معمولاً به راحتی در محتوای شما کار می کنند.

جستجوی کلمات کلیدی طولانی از کجا شروع شود؟

همیشه توسعه کلمات کلیدی خود از طریق تحقیق هوشمندانه است. به این ترتیب می توانید عباراتی را پیدا کنید که افراد در واقع جستجو می کنند. ساده ترین راه برای شروع تولید برخی ایده های کلمه کلیدی دنباله دار استفاده از خود موتور جستجوی گوگل است.

احتمالاً متوجه شده اید که گوگل کلمات کلیدی جایگزین را به جستجوگران پیشنهاد می دهد. این پیشنهادات براساس درخواستهای واقعی ارائه می شوند، بنابراین گزینه های بسیار خوبی برای استفاده شما هستند. با وارد کردن چند کلمه در توصیف موضوعی که برای آن به یک کلمه کلیدی احتیاج دارید، شروع کنید. در بیشتر موارد، گوگل بلافاصله لیستی از گزینه ها را ارائه می دهد:

جستجوی کلمات کلیدی طولانی

همچنین پس از جستجو اگر به پایین صفحه جستجو مراجعه کنید کلمات کلیدی مرتبط نمایش داده می شود:

کلمات کلیدی مرتبط

هر دو مکان برای ردیابی کلمات کلیدی خاص تر و طولانی تر که کاربران گوگل در واقع آنها را جستجو می کنند، مناسب هستند. همچنین می توانید از یک ابزار تحقیقاتی اختصاصی مانند Google Keyword Planner استفاده کنید. این یک منبع رایگان است که تقریباً برای هر کلمه کلیدی میزان جستجو و سطح رقابت را به شما نشان می دهد.

یافتن کلمات کلیدی قوی دم طولانی کار دشواری از انجام همان کار با کلمات کلیدی کوتاه نیست. فقط به یاد داشته باشید که از عباراتی که حداقل سه کلمه هستند استفاده کنید.

نحوه استفاده موثر از کلمه کلیدی طولانی

هنگامی که یک کلمه کلیدی طولانی هدف قرار دادید، به سادگی باید آن را در محتوای خود بگنجانید. این روند تفاوت چندانی با استفاده از کلمات کلیدی کوتاه ندارد، بنابراین اگر تجربه سئو دارید باید بدانید که چه کاری باید انجام دهید.

کاملاً یکسان است، در اینجا فرایند کلی وجود دارد که می توانید هنگام استفاده از کلمات کلیدی بلند دنبال کنید:

  • 1. برای هر محتوای اصلی (مانند صفحه یا پست وبلاگ) کلمه کلیدی متفاوتی انتخاب کنید.
  • 2. کلمه کلیدی را در چندین مکان بگنجانید، اما مراقب باشید که از آن زیاد استفاده نکنید. کلمات کلیدی دم بلند تمایل بیشتری به برجسته شدن دارند و خوانندگان ممکن است در صورت استفاده از هر پاراگراف دیگر، این مطلب را درک کنند. سعی کنید از آن در عنوان، حداقل یک هدینگ، پاراگراف اول و گاه گاهی در کل متن استفاده کنید.
  • 3. مطمئن شوید که از کلمه کلیدی به طور طبیعی استفاده کنید.
  • 4. کلیدواژه را به سایر مکانهای مهم مانند توضیحات متای محتوای خود و متن جایگزین تصاویر خود اضافه کنید.

سرانجام، فراموش نکنید که عملکرد کلمات کلیدی خود را ردیابی کنید! اطلاعاتی که به دست می آورید به شما کمک می کند تا به مرور زمان، انتخاب بهتری داشته باشید، بنابراین می توانید اطمینان داشته باشید که بهترین گزینه های کلمه کلیدی طولانی را هدف قرار داده اید.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که با کلمات کلیدی طولانی و نحوه یافتن و استفاده از آنها آشنا شده باشید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد نوشتن توضیحات متا در وردپرس ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *