سئو وردپرس

محتوا کوتاه یا طولانی: کدام نوع محتوا برای سئو سایت شما بهتر است؟

محتوا کوتاه یا طولانی

یکی از سوالات رایج اکثر کاربران این است که: در وب سایت خود از محتوا کوتاه یا طولانی استفاده کنیم؟ شما برای اینکه بتوانید مقاله خود را در صفحه اول نتایج گوگل قرار دهید و سئو سایت خود را افزایش دهید باید یک استراتژی محتوا روشن در ذهن داشته باشید در غیر این صورت اکثر مقالات شما اصلا ممکن است توسط گوگل رتبه بندی نشوند!

یک استراتژی محتوای واضح برای مفید بودن به چند عنصر نیاز دارد. اینها شامل نوع کلمات کلیدی برای هدف گذاری، لحن محتوای شما، سطح دشواری [کلمه کلیدی] و البته طول محتوا می شود.

در این مقاله در مورد استفاده از مزایای هر دو نوع محتوا طولانی و کوتاه بحث خواهیم کرد تا برای محتوا خود استراتژی روشنی داشته باشید.

محتوا طولانی بهتر است یا مطالب کوتاه

تفاوت بین مطالب طولانی و مطالب کوتاه

سایت هایی وجود دارند که فقط با 500 کلمه رتبه بندی می شوند و همچنین سایت هایی وجود دارند که حتی با 1500 کلمه کلیدی رتبه بندی نمی شوند. چرا تفاوت زیادی در رتبه بندی محتوا وجود دارد؟ آیا عوامل خاصی وجود دارد که باید روی آنها تمرکز کنید تا رتبه بهتری کسب کنید؟ در کل محتوا کوتاه یا طولانی ؟

 محتوا طولانی

میانگین کلمات یک نوع محتوای طولانی در حدود 1500+ کلمه است. حد بالایی وجود ندارد اما معمولاً به 4000 تا 5000 کلمه می رسد. محتوا شامل توضیحات طولانی درباره محصول / ایده از هر جنبه است. همچنین برای افزودن ارزش، می توانند شامل نظرات و نقل قول هایی از شخصیت های تأثیرگذار باشند.

برای ایجاد این نوع محتوا زمان زیادی لازم است و به همین خاطر بسیاری از سایت ها این را نادیده می گیرند و بسیاری از سایت ها هم با محتوا طولانی کلمات کلیدی موردنظر خود را رتبه بندی می کنند.

مزایای محتوا طولانی


برای کلمات کلیدی بهینه شده است

قطعات طولانی تر محتوا به شما امکان می دهند از کلمات کلیدی بیشتری که می خواهید رتبه بندی کنید، استفاده کنید. همچنین می توانید از تغییرات و عبارات طولانی تر استفاده کنید که شانس رتبه بالاتر در موتور جستجو را افزایش می دهد.

اگر طول مقاله ای حدود 2500 تا 3000 کلمه باشد می توانید از کلمات کلیدی مختلفی استفاده کنید. این بدان معنی است که شما مقاله را بر روی چندین کلمه کلیدی رتبه بندی می کنید، که در کل ترافیک شما افزایش می یابد.

با توجه به تحقیقات انجام شده محتوا طولانی بالاتر از انواع محتوا دیگر قرار می گیرند. با توجه به تجزیه و تحلیل هایی که در چند وب سایت انجام شد، مشخص شد که محتوا طولانی با طول بیشتر از 2000 کلمه در سه موقعیت اول گوگل برای کمه کلیدی مورد نظر رتبه بندی می شوند.

 برای اطلاعات بیشتر می توانید نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای نوشته های وردپرس را ببینید.

محتوا کوتاه یا طولانی

تصویر بالا رابطه بین تعداد کلمات نوشته شده و رتبه بندی آنها در گوگل را نشان می دهد. (Backlinko)

عمیق

محتوای طولانی یک انتخاب عالی برای توضیحات دقیق محصولات ، توضیح ایده ها ، داستان های تحقیقاتی و داستان نویسی است.

اگر برای موضوعی می نویسید که به چندین مثال و نقل قول از شخصیت های تأثیرگذار نیاز دارید تا آن را به روشنی قابل درک کنید، محتوای شما به راحتی به بیش از 1500 کلمه کشیده می شود.

این نوع محتوا همچنین فرصتی را برای شما فراهم می کند تا مطالعات موردی کوتاه و داده های تحقیق شده را نیز برای پشتیبانی از استدلال های خود بگنجانید، و آنها را دقیق تر کنید. همچنین می توانید از دید خوانندگان خود در مقاله ای طولانی استفاده کنید تا ارزش بیشتری برای مخاطبان خود اضافه کنید.

عناوین H2 بیشتری را پشتیبانی می کند

هرچه محتوای شما طولانی تر باشد، می توانید از عناوین H2 بیشتری استفاده کنید. استفاده از کلمات کلیدی در H2 یک استراتژی اثبات شده سئو است که باعث می شود محتوای شما بهینه شود. H2 ها همچنین به مطالب شما ظاهری سازمان یافته می دهند تا خوانندگان را تحت تأثیر قرار دهند.

این H2 ها همچنین برای بهبود قابلیت خوانایی و رتبه بندی آن در موتور جستجو، می توانند به بخش “فهرست مطالب” تبدیل شوند.

معتبر به نظر می رسد

محتوای طولانی این تصور را ایجاد می کند که مقاله توسط یک کارشناس موضوع نوشته شده است. این قدرت محتوا حس معتبر بودن را نه تنها به کاربر بلکه به گوگل هم منتقل می کند. زیرا کاربران تمایل دارند به محتویاتی اعتماد کنند که طولانی تر باشند زیرا شامل تحقیق، نقل قول ها و جزئیات دیگر در مورد موضوع است و حس کامل بودن را به خواننده انتقال می دهد. همچنین به ایجاد اعتبار نویسنده کمک می کند و خوانندگان می خواهند مقالات بیشتری از همان نویسنده را در وب سایت بخوانند.

اشتراک گذاری بیشتر

یک تحقیق توسط Buzzsumo انجام شد که نتیجه گرفتند که طولانی بودن محتوا ارتباط مستقیمی با اشتراک گذاری دارد.

محتوا طولانی بهتر است یا مطالب کوتاه

محتوا کوتاه

محتوای کوتاه حدودا از 500-800 کلمه و مختصر و واضح هستند. نوشتن مطالب کوتاه کار دشواری است چون شما باید در آن محتوای کوتاه، تمام اطلاعات را به کاربر منتقل کنید و همچنین باید کاملا از لحاظ کلمات کلیدی بهینه باشند تا رتبه مناسب را بدست آورند.

باید این را بدانید که نوشتن مطالب کوتاه به هیچ وجه آسانتر از نوشتن مطالب طولانی نیست و در برخی موارد، نوشتن آن ممکن است طولانی تر از نوشتن یک مقاله 1500+ باشد. چون شما برای ارائه اطلاعات قابل توجهی در یک قطعه فشرده، نیاز به مهارت نوشتن و خلاقیت خاصی دارید.

مزایای محتوای کوتاه


خلاق در ارائه

محتوای کوتاه به شما نویسندگان اجازه می دهد تا جنبه خلاقانه خود را نشان دهید. از آنجا که به تعداد کلمات محدود هستید، باید اطلاعات خود را به روشی کوتاه و قابل فهم ارائه دهید. شما در صورت امکان باید در مطالب کوتاه خود از تصاویر، نمودارها، گیف ها و .. استفاده کنید تا ارزش بیشتری به خوانندگان خود دهید. این نه تنها بازدید کنندگان شما بلکه خزندگان گوگل را هم خوشحال می کند.

ایده آل برای مطالعه کننده سطحی

بسیاری از خوانندگان به جای خواندن هر مطالب طولانی ترجیح می دهند که مقاله ای که به صورت مختصر همان اطلاعات مفید یک مقاله طولانی را دارد بخوانند.

کاهش نرخ پرش

با نوشتن اینگونه مقاله ها، کاربران فورا سایت شما را ترک نمی کنند و ترجیح می دهند مقالات دیگری را بخوانند زیرا هضم اطلاعات برای آنها ساده تر خواهد بود. شما می توانید در انتهای هر مقاله به یک مقاله مرتبط لینک دهید یا به صورت کلی مقالات مرتبط را در نوشته نمایش دهید. این امر به افزایش میانگین مدت زمانی ک کاربر در سایت شما می ماند کمک می کند.

می توانید نحوه نمایش مطالب مرتبط در وردپرس را ببینید.

مقاله بلند یا کوتاه

با توضیحاتی که در بالا ذکر شد شما باید از هردو استفاده کنید!

تصور غلط در بین کسانی که به تولید محتوا می پردازند این است که تنها یکی از دو نوع، یعنی محتوا کوتاه یا طولانی می تواند برای یک وب سایت بهتر کار کند. با این حال، تجربه نشان می دهد که می توان از هر دو نوع محتوای طولانی و کوتاه استفاده کرد تا یک استراتژی محتوای موفق در سایت ایجاد کرد.

به انتهای این مقاله رسیدیم، امیدواریم به درک لازم در مورد محتوا کوتاه و طولانی رسیده باشید. شما همچنین ممکن است برای ارتقا سایت خود بخواهید مقاله نحوه بهبود جستجو وردپرس را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *