سئو وردپرس

نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای نوشته های وردپرس

نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای نوشته های وردپرس

آیا می خواهید نوشته های وردپرس خود را برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی کنید؟ بسیاری از مبتدیان به صورت دستی رتبه بندی مقالات خود را با تایپ کردن کلمات کلیدی در گوگل بررسی می کنند. این به شما یک ایده دقیق را در مورد اینکه کجا مقاله شما برای کلید واژه هدف قرار دارد، ارائه نمی دهد. در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چطور می توانید پست های سایت وردپرس خود را برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی کنید.

چرا رتبه بندی کلمات کلیدی را برای نوشته های وردپرس خود بررسی کنید؟

اگر شما آموزش کامل سئو وردپرس  ما را دنبال کنید، نحوه بهینه سازی هر مقاله در وب سایت خود را برای کلمات کلیدی خاص یاد خواهید گرفت. این به شما کمک می کند تا ترافیک بیشتری را در وب سایت خود دریافت کنید.

اکثر مبتدیان به سادگی در گوگل جستجو می کنند تا ببینند آیا پست های آنها برای این کلمات کلیدی مدنظرشان  ظاهر می شود. حتی پس از آن، آنها معمولا تنها صفحه اول یا احتمالا صفحه دوم را در بهترین حالت بررسی می کنند.

مسئله این است که گاهی اوقات مقاله شما ممکن است در دو صفحه اول نباشد یا بدتر از آن حتی ممکن است، برای کلمه کلیدی که می خواهید رتبه بندی نکنید.

اگر بر روی دستیابی به رتبه بندی کلمات کلیدی خود به صورت دستی تکیه کنید، در این صورت اطلاعات مفیدی را که می توانید برای بهبود رتبه بندی سئو و افزایش ترافیک استفاده کنید از دست می دهید.

به این ترتیب، به نحوه مرتب سازی رتبه بندی کلمات کلیدی برای نوشته های سایت وردپرس شما، نگاهی خواهیم انداخت.

1. SEMRush

نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب

SEMRush یکی از بهترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی در بازار است. این یک مجموعه جامع سئو با تمام ابزارهای مفید است که شما نیاز دارید.

SEMRush یک ابزار قدرتمند تحقیق آلی است که می تواند رتبه بندی کلمات کلیدی برای هر نام دامنه را نشان دهد. شما نیازی به تایپ URL ها برای مقاله های خاص ندارید. این ابزار به طور خودکار نتایج را برای همه URL های آن نام دامنه دریافت می کند.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب

نگران نباشید، نام دامنه ای را که میخواهید جستجو کنید را وارد کنید تا از SEMRush چندین اطلاعات را دریافت کنید. پس از آن، روی برگه organic research کلیک کنید تا لیست کامل کلیه کلمات کلیدی وب سایت شما رتبه بندی شود.

شما می توانید نتایج را بر اساس موقعیت، URL، ترافیک و موارد دیگر مرتب کنید. شما همچنین می توانید نتایج را به یک فایل CSV و تحقیق آفلاین با استفاده از برنامه های مورد علاقه خود در برنامه های گسترده استخراج کنید.

شما همچنین می توانید کلمات کلیدی خاص را با SEMRush ردیابی کنید، تا آنها، آن کلمات کلیدی را در داشبورد خود پیگیری کنند، بنابراین شما می توانید بلافاصله عملکرد خود را ببینید.

SEMRush می تواند همین کار را برای هر نام دامنه انجام دهد، که بدین معنی است که شما می توانید نام دامنه رقیب خود را وارد کنید و ببینید آنها  کدام کلمات کلیدی را رتبه بندی می کنند. شما همچنین می توانید ترافیک جستجو ، کلمات کلیدی و سایر اطلاعات مفید که می توانید از آنها استفاده کنید را مشاهده کنید.

2. کنسول جستجوی گوگل

نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای نوشته های وردپرس

کنسول جستجو گوگل (قبلا ابزار وب مسترها) مجموعه ای از ابزارهای ارائه شده توسط گوگل برای کمک به مدیران وب سایت ها است.

شما می توانید عملکرد وب سایت خود را در نتایج جستجو، نمایش ها، کلیک ها از طریق نرخ، موقعیت و موارد دیگر ببینید. همچنین به شما اجازه می دهد XML نقشه سایت را ارائه دهید که به Google کمک می کند تا در سایت شما هوشمندانه بخزد.( برای ساخت نقشه سایت می توانید از افزونه Yoast SEO استفاده کنید)

برای مشاهده موقعیت های کلمات کلیدی خودتان، بر روی Performance (گزارش عملکرد) و سپس بر روی average position score (میانگین امتیازات) کلیک کنید.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب

کنسول جستجو اکنون اطلاعات شما را با ستون موقعیت متوسط ​​درج می کند. بعد، شما نیاز به کمی جست و خیز برای دیدن لیست کامل کلمات کلیدی سایت خود برای رتبه بندی دارید.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب

در کنار هر کلمه کلیدی، شما  تعداد کلیک ها، نمایش ها و موقعیت در نتایج جستجو را مشاهده خواهید کرد.

شما می توانید نتایج را بر اساس کلیک، نمایش ها و ستون های موقعیت مرتب سازی کنید. با مرتب سازی با استفاده از موقعیت، شما قادر خواهید بود تا کلمات کلیدی خود با رتبه بندی برتر را مشاهده کنید. با اسکرول به پایین شما می توانید یک لیست طولانی از کلمات کلیدی وب سایت خود را ببینید.

شما همچنین می توانید این داده ها را استخراج کرده و با نرم افزار مورد علاقه خود باز کنید.

3. استفاده از افزونه وردپرس Rankie

این روش به شدت توصیه می شود افزونه رنکی یک پلاگین ضروری وردپرس است که اکثر حرفه ای ها از آن استفاده می کنند. این افزونه گزارشاتی کامل را در پیشخوان وردپرس شما ارائه می دهد تا به راحتی بدون هیچ دردسری تمام آمارهای لازم را داشته باشید خب مطمنا شما با راه های سخت و مختلفی دائما در حال پیدا کردن رتبه کلمات کلیدی وب سایت خود هستید و همچنین نمی دانید که کدام کلمات کلیدی برای وب سایت شما مهم هستند. پس شما هم اگر می خواهید حرفه ای باشید حتما از افزونه Rankie استفاده کنید.

استفاده از کلمات کلیدی برای افزایش ترافیک وردپرس

حالا که نحوه بررسی رتبه بندی کلمات کلیدی را برای سایت وردپرس خود یاد گرفته اید، بیایید درباره بهبود رتبه بندی کلمات کلیدی صحبت کنیم.

تجزیه و تحلیل اینکه چه کلمات کلیدی نیاز به بهبود دارد

مهم است که توجه داشته باشیم که همه کلمات کلیدی برابر نیستند.

به عنوان مثال، رتبه بندی شماره 5 در یک کلمه کلیدی با ترافیک بالا بهتر از رتبه بندی # 1 برای یک کلیدواژه با ترافیک پایین است.

جنبه های خاصی برای این داده ها وجود دارد که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، ظاهر شدن در موقعیت # 1 ممکن است همیشه برای شما ترافیک بیشتری را به ارمغان بیاورد. اما گاهی اوقات هم ممکن است شما بعضی از کلمات کلیدی را در رتبه خوبی ببینید اما ترافیک خاصی از آن دریافت نکنید.

خب در طی تحقیقاتی که برای بررسی کلمات کلیدی خود انجام داده اید ممکن است کلمات کلیدی را ببینید که بدون اطلاع شما رتبه خوبی دارند. اگر این کلمات حجم جستجو بالایی داشته باشند شما با تغییر استراتژیک خود می توانید به وسیله آنها ترافیک زیادی را به وب سایت خود هدایت کنید.

بهبود رتبه بندی برای کلمات کلیدی خاص

پس از اینکه تصمیم گرفتید که قصد کار کردن بر روی کدام کلمات کلیدی را دارید، می توانید در بین مقالات خود که به کلمه کلیدی مربوط است و بر اساس آن رتبه بندی می شود را پیدا کنید و آن را بهتر بهینه ساز کنید.

اینجا نکاتی وجود دارد:

شما باید از کلمات کلیدی مشابه استفاده نکنید و برای جلوگیری از این اشتباه باید از افزونه یواست سئو استفاده کنید چون اطلاعاتی کامل در مورد مقاله، کلمه کلیدی و … را در اختیار شما قرار می دهد.اگر از افزونه یوست سئو استفاده نمی کنید همین الان شروع به نصب آن کنید چون یوست سئو یکی از افزونه های ضروری وردپرس می باشد و بدون آن هیچوقت نمی توانید رتبه های دلخواه خود را به دست آورید.

افزونه yoast seo

اطلاعات نادرست مقاله شما می تواند قدیمی باشد، محتوای کافی نداشته باشد یا حاوی اطلاعات نادرست باشد. و خیلی از موارد دیگر که شما فقط می توانید با افزونه یوست سئو آنها را بهبود ببخشید.

بدانید بازدید کنندگان در وب سایت شما چه کاری انجام می دهند

SEMRush و Google Search Console می توانند به شما در پیدا کردن موقعیت های کلمات کلیدی کمک کنند اما  با استفاده از آنها نمی توانید بفهمید بازدید کنندگان سایت شما چه کارهایی انجام می دهند.

همه این اطلاعات هنگام برنامه ریزی استراتژی محتوا برای رتبه بندی بعضی کلمات کلیدی بسیار مهم هستند.

این جایی است که گوگل آنالیتیکس به کار شما می آید. گوگل آنالیتیکس تعداد بازدید های صفحه را برای مقالات شما، محتوای عالی شما، اطلاعات بازدید کننده شما و … نشان می دهد.

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا در انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، بهترین عملکرد را داشته باشید. همچنین شما برای اطلاعات کافی در مورد لینک دهی در مطالب می توانید مقاله تکنیک های ساخت لینک برای افزایش سئو را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *