سئو وردپرس

نوشتن توضیحات متا قوی در وردپرس برای افزایش رتبه بندی

آموزش نوشتن توضیحات متا قوی در وردپرس

توضیحات متا (Meta Description) یک قطعه بسیار کوتاه از مقاله و صفحه شماست، که محتوا را توصیف می کند، توضیحات متا در نتایج جستجو در زیر URL نمایش داده می شود.

آموزش نوشتن توضیحات متا قوی در وردپرس

همچنین زمانی که لینکی از یک صفحه از سایت شما در صفحات اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود توضیحات متا ظاهر می شود.

آموزش نوشتن توضیحات متا قوی در وردپرس

چگونه توضیحات متا (Meta Description) اضافه کنیم؟

اغلب قالب وردپرس ها خود بخشی را برای توضیحات متا دارند، اما در بعضی از آنها این امکان وجود ندارد.

اضافه کردن توضیحات متا به سایت چندان سخت نیست، به راحتی با نوشتن کد زیر در بین برچسب های <head> </ head> ، و قرار دادن آن در صفحه ای که می خواهید توضیحات فراخوانی شود می توانید این کار را انجام دهید:

<meta name="description" content="Here is my meta description that will show up under my URL in search results.">

اما راه ساده تر و بدون دردسرتری هم وجود دارد. اگر شما از افزونه Yoast Seo استفاده می کنید به راحتی هم می توانید توضیحات متا و کلمات کلیدی مورد نظر را اضافه کنید.افزونه یواست سئو بسیار قدرتمند و محبوب است، به طوری که همه وب سایت های وردپرسی از آن استفاده می کنند، چون یواست سئو اصولی ترین و ساده ترین راه برای سئو وردپرس است و تا زمانی که از آن استفاده نکنید سایت شما به رتبه بندی های بالا در موتور های جستجو نخواهد رسید.

آموزش نوشتن توضیحات متا قوی در وردپرس

چرا توضیحات متا مهم است؟

توصیفات متا یا همان توضیحات متا به طور مستقیم برای رتبه بندی مورد استفاده قرار نمی گیرند، پس چرا وقت خودمان را برای نوشتن توضیحات متا خوب هدر دهیم؟

توضیحات متا اساسا مربوط به رفتار کاربر و برای نرخ کلیک است، و نرخ کلیک به طور مستقیم برای رتبه بندی موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می گیرد.

وقتی کاربری مطلبی را جستجو می کند در نتایج جستجو فقط url ،عنوان و توضیحات متا را مشاهده می کند، پس کاربر در صورتی که توضیحات متا شما پاسخ سوال انها و همچنین برای آنها قانع کننده باشد بر روی سایت شما کلیک می کند.

نوشتن توضیحات متا صرفا می تواند برای این باشد که در نتایج جستجو نمایش داده می شود و باعث افزایش نرخ کلیک می شود.

همانطور که در پایین مشاهده می کنید ما”سایت آماده” را جستجو کرده ایم و این 2 کلمه در توضیحات متا به صورت پر رنگ تر نشان داده شده اند:

آموزش نوشتن توضیحات متا قوی در وردپرس

خب همانطور که در بالا مشاهده می کنید وقتی کاربر سایت آماده را جستجو کرد سعی می کند توضیحات متا را بخواند و اگر برای او ترغیب کننده بود بر روی آن کلیک می کند وگرنه نتایج پایین تر را چک می کند.

نحوه نوشتن توضیحات متا قدرتمند

نوشتن توضیحات متایی که به اندازه کافی قانع کننده و برای جلب توجه مناسب باشد، کار چندان آسانی نیست، اما ما در ادامه شما را راهنمایی می کنیم تا به راحتی این کار را انجام دهید و باعث افزایش ترافیک و فروش در سایت شوید.

1. نادیده گرفتن تعداد کاراکتر …

استفاده از تعداد کاراکتر زیاد و یا کم مانند ضربه زیادی و یا کم به یک هدف و نابود ساختن آن است، پس مهم ترین بخش که باید به آن توجه داشته باشید تعداد کاراکترهای توضیحات متا است.

تعداد کاراکتر استاندارد از نظر گوگل برای توضیحات متا 150 تا 155 کاراکتر است، البته شما در صورتی که از افزونه Yoast Seo استفاده کنید، همیشه می توانید تعداد استاندارد کاراکتر را برای توضیحات متا بنویسید به این صورت که اگر تعداد کاراکتر ها کم یا زیاد باشد خط پایین آن به رنگ نارنجی در می آید و در حالت استاندارد به صورت رنگ سبز نشان داده میشود.

تمرکز اصلی شما باید در هنگام نوشتن توضیحات متا، همانند تمام محتوای شما، کاربر باشد و آنها باید در چند کاراکتر خلاصه ای از محتوای اصلی شامل اطلاعات مهم و ترغیب کننده را ببینند.

2. استفاده از کلمات کلیدی

باز به دلیل اینکه گوگل توضیحات متا را ملاک رتبه بندی نمی داند،دلیل بر این نیست که شما از کلمات کلیدی در توضیحات متا استفاده نکنید.

کلمات کلیدی باید به صورت طبیعی مورد استفاده قرار گیرد و به موتورهای جستجو، یک ایده از صفحات سایت شما بدهد.

علاوه بر آن استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات متا به کاربر در مورد محتوا اطلاعاتی می دهد و نشان می دهد چیزی که دنبال آن هست در محتوا وجود دارد.

3. گاهی اوقات توضیحات متا را ننویسید!

صبر کنید، چی؟ درست است. گاهی اوقات بهتر است وقت خود را برای نوشتن توضیحات متا صرف نکنید. ⚡😎

اگر شما یک کلمه کلیدی طولانی را هدف قرار می دهید، توصیفی که توسط موتورهای جستجو ایجاد می شود ممکن است برای شما مناسب تر و مفیدتر باشد.( هنگامی که شما توضیح متا را ننویسید موتورهای جستجو به صورت خودکار این کار را انجام می دهند و به دلخواه بخشی از نوشته را انتخاب می کنند)

خب دوستان به پایان این آموزش می رسیم، امیدواریم که نحوه نوشتن توضیحات متا قدرتمند در وردپرس را یاد گرفته باشید، همچنین برای بهینه سازی سایت خود می توانید مقاله نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای نوشته های وردپرس راببینید.

(2) نظرات کاربران

  1. mahshid گفت:

    سلام کد های بخش head در کجای سی پنل قرار دارد؟ که بخواک بهش کد های متا رو اضافه کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *