افزونه رایگان وردپرس, افزونه وردپرس

20 محبوب ترین افزونه رایگان وردپرس

20 محبوب ترین افزونه رایگان وردپرس

یکی از مهم ترین مواردی که باعث محبوبیت و قدرت وردپرس شده است، افزونه ها هستند. افزونه وردپرس بهترین راه برای گسترش قابلیت ها هستند. مهم نیست که چه نوع وب سایتی را می خواهید ایجاد کنید، چه قصد راه اندازی یک سایت ساده یا یک سایت فروشگاهی حرفه ای را داشته باشید، به هر حال به افزونه هایی برای سایت خود نیاز خواهید داشت. هزارن افزونه وجود دارد. بنابراین، باید مطمئن شوید که همه افزونه های محبوب مورد نیاز را دارید. ما در ادامه 20 محبوب ترین افزونه رایگان وردپرس را که بسیار پرطرفدار هستند و می توانید از آنها استفاده کنید، معرفی می کنیم.

1. افزونه Contact Form 7

افزونه Contact Form 7

بهترین و محبوب ترین افزونه رایگان در دایرکتوری وردپرس برای ساخت فرم افزونه Contact Form 7 است. این یک فرم ساز ساده است که می توانید به راحتی از آن برای ایجاد انواع فرم تماس استفاده کنید. این افزونه به بیش از 60 زبان مختلف از جمله زبان فارسی موجود است.

2. افزونه Yoast SEO

افزونه Yoast SEO

دومین افزونه محبوب موجود در بازار، Yoast SEO برای سئو سایت است. سئو به شما کمک می کند تا وب سایت خود را در رتبه های برتر صفحات جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو قرار دهید. افزونه Yoast SEO با اجازه دادن به شما برای پیکربندی همه موارد، کار را برای شما ساده و تا حدودی انجام می دهد.

با این افزونه، نه تنها می توانید سئوی اولیه را تنظیم کنید، بلکه می توانید سئوی پیشرفته مانند سئو محتوا را نیز انجام دهید.

3. افزونه Akismet

افزونهAkismet

Akismet یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های رایگان وردپرس است که هنگام نصب وردپرس به صورت پیشفرض نصب شده است. افزونه Akismet به بیش از 67 زبان موجود است و بیش از 5 میلیون بار دانلود شده است. این یک افزونه مفید برای حذف هرزنامه از وب سایت شما است.

این افزونه به صورت خودکار نظرات اسپم را فیلتر و حذف می کند. هیچ راه آسانی برای مقابله با نظرات هرزنامه به جز استفاده از این ابزار وجود ندارد.

4. افزونه Classic Editor

افزونهClassic Editor

نیمی از جامعه ویرایشگر جدید گوتنبرگ را دوست دارند، اما در عین حال، بسیاری از مردم از آن متنفرند. مبتدی ها و حتی بسیاری از افراد با تجربه ویرایشگر کلاسیک را ترجیح می دهند.

بنابراین، افزونه ویرایشگر کلاسیک دارای بیش از 5 میلیون نصب فعال است و افراد از آن برای بازگرداندن ویرایشگر قدیمی وردپرس استفاده کرده اند و همچنین به بیش از 53 زبان موجود است که این آن را به یکی از محبوب ترین افزونه های رایگان موجود تبدیل می کند.

5. افزونه Jetpack

افزونه Jetpack

یکی دیگر از محبوب ترین افزونه های رایگان وردپرس Jetpack است. این بهترین افزونه همه کاره است و برای پشتیبان‌گیری، امنیت، بهینه‌سازی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

در این افزونه یک ویژگی وجود دارد که کل زمان آپدیت وب سایت را نظارت می کند که باعث محبوبیت آن می شود. علاوه بر این، افزونه به بیش از 41 زبان موجود است. افزونه Jetpack یک طرح رایگان دارد و اگر ویژگی های بیشتری می خواهید، می توانید آن را ارتقا دهید. این کاملاً به شما بستگی دارد که چگونه می خواهید از آن استفاده کنید.

6. افزونه WooCommerce

افزونهWooCommerce

اگر می خواهید یک وب سایت فروشگاهی بسازید، باید افزونه ووکامرس را روی وب سایت خود نصب کنید. چندین میلیون نصب با پشتیبانی بیش از 61 زبان وجود دارد. شما می توانید از آن به هر زبانی که می خواهید استفاده کنید.

ووکامرس در حال حاضر یکی از قدرتمندترین ابزارهای موجود در دنیا برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی است.

7. افزونه Elementor

افزونهElementor

اکثر مردم ظاهر ساده وب سایت را دوست ندارند. بنابراین، آنها سازنده ای را ترجیح می دهند که با استفاده از آن می توانند صفحات شگفت انگیزی بسازند. صفحه سازهای زیادی برای وردپرس وجود دارد. با این حال، وقتی به برخی از سازندگان رایگان و آسان نگاه می کنید، صفحه ساز المنتور در صدر رقابت قرار می گیرد. افزونه Elementor هم نصب های میلیونی دارد و به بیش از 55 زبان مختلف در دسترس است.

همچنین صفحه ساز المنتور علاوه بر نسخه رایگان نسخه پولی هم دارد و اگر به ویژگی های بیشتری نیاز داشتید می توانید آن را ارتقا دهید.

8. افزونه WordPress importer

افزونهWordPress importer

وقتی صحبت از پشتیبان گیری و بازیابی به میان می آید، مردم بیشتر روش پیش فرض را ترجیح می دهند. بدون شک، هزاران روش دیگر موجود است که آسان‌تر هستند، اما به دلایلی، مردم هنوز واردکننده قدیمی وردپرس یعنی WordPress importer را ترجیح می‌دهند. این به شما امکان می دهد تمام پست ها، صفحات، برچسب ها، دسته بندی ها را از یک فایل وردپرس که قبلا پشتیبانی شده است وارد کنید.

بنابراین، اگر یک فایل صادراتی وردپرس دارید، می توانید آن را با استفاده از این افزونه وارد کنید. این افزونه به دلیل نصب فعال بیش از 4 میلیون به 55 زبان ترجمه شده است.

9. افزونه Really Simple SSL

افزونهSimple SSL

اخیرا گوگل اولویت خود را برای وب سایت های دارای SSL افزایش داده است. به همین دلیل است که هر وب سایتی باید از SSL در وب سایت خود استفاده کند. استفاده از SSL آسان است، اما گاهی اوقات، ممکن است با خطاهایی مواجه شوید، افزونه Really Simple SSL می تواند به شما در حل خطاها و فعالسازی SSL کمک کند.

10. افزونه Duplicate post

افزونه Duplicate post

زمانی اتفاق افتاده است که با استفاده از ویرایشگر کلاسیک یا با استفاده از افزونه المنتور یک پست ایجاد کنید، ممکن است لازم باشد صفحه بسیار مشابهی ایجاد کنید. نوشتن یا ایجاد پست دیگری با همان متن یا عناصر منطقی نیست. در چنین مواقعی باید کل پست را کپی کنید. اگر نمی‌خواهید روش کپی و جای‌گذاری را انجام دهید، می‌توانید از Duplicate Post برای کلون کردن سریع یک پست یا صفحه به یک پیش‌نویس جدید استفاده کنید. این افزونه به بیش از 42 زبان ارائه شده و چند میلیون نصب فعال دارد.

11. افزونه WordFence security

افزونهWordFence security

هنگامی که وب سایت شما شروع به محبوب شدن کرد، به افزونه امنیتی وردپرس برای ایمن کردن آن از مهاجمان نیاز خواهید داشت. افزونه های زیادی وجود دارد که به شما در انجام این کار کمک می کند. WordFence یکی از محبوب ترین افزونه های رایگان وردپرس برای امنیت است که می توانید از آن استفاده کنید.

این به شما کمک می کند تا وب سایت خود را از تمام دسترسی های ناخواسته ایمن کنید. فرقی نمی‌کند این حمله نیروی بی رحم باشد که از آن می‌ترسید یا در مورد آسیب‌پذیری افزونه باشد، WordFence همه این کارها را برای شما انجام می‌دهد.

12. افزونه Contact form By WPForms

افزونهContact form By WPForms

اگر چیزی فراتر از یک فرم تماس می‌خواهید، می‌توانید از Contact form By WPForms استفاده کنید. این یک فرم ساز وردپرس با قابلیت کشیدن و رها کردن با میلیون ها نصب فعال است.

13. افزونه TinyMCE Advanced

افزونهTinyMCE Advanced

 

اگر می خواهید ویژگی های بیشتری را به ویرایشگر کلاسیک وردپرس اضافه کنید، نصب افزونه Advanced Editor Tools پیشنهاد می شود. به عنوان مثال، پس از استفاده از این ابزار، نه تنها می توانید اندازه فونت را تغییر دهید، بلکه می توانید رنگ فونت را نیز تغییر دهید، جداول اضافه کنید و کارهای مختلف را به راحتی انجام دهید. ارزش بررسی را دارد. همچنین با ویرایشگر بلوک گوتنبرگ عالی کار می کند. این افزونه هم نصب میلیونی دارد و  با بیش از 41 زبان مختلف در دسترس است.

14. افزونه All-in-one WP Migration

افزونه All-in-one WP Migration

چهاردهمین گزینه در این لیست محبوب ترین افزونه رایگان وردپرس ، All-in-One WP Migration است. اگر شما باید وب سایت وردپرس را از یک دامنه به دامنه دیگر یا از یک هاست به هاست دیگر منتقل کنید این افزونه بهترین گزینه برای شما است. این یک نسخه پشتیبان از وب سایت شما ایجاد می کند و می توانید به راحتی آن را در وب سایت جدید بازیابی کنید. این به بیش از 47 زبان موجود است.

مردم اغلب از این افزونه به عنوان یک افزونه پشتیبان استفاده می کنند زیرا شما می توانید به راحتی نسخه پشتیبان تهیه کنید.

15. افزونه Google Analytics Dashboard

افزونه Google Analytics Dashboard

همه ما باید هرازگاهی به آمار بازدید سایت نگاه کنیم. باز کردن سایت Google Analytics هر زمان که می خواهید به آن نگاه کنید بسیار زمان بر است. گزینه جایگزین در اینجا Google Analytics Dashboard است. با آن می توانید همه چیز را در پیشخوان وردپرس سایت خود داشته باشید. بیش از 3 میلیون وب سایت از افزونه داشبورد گوگل آنالیتیکس برای مشاهده آمار و تجزیه و تحلیل استفاده می کنند. علاوه بر این، این افزونه به 23 زبان مختلف موجود است. اگر به دنبال آسان کردن کار هستید، مطمئناً می توانید به این افزونه نگاهی بیندازید. این امر باعث صرفه جویی در وقت شما می شود زیرا نیازی به باز کردن مکرر سایت گوگل آنالیتیکس نخواهید داشت.

16. افزونه Updraft Backup Plugin

افزونهUpdraft Backup Plugin

Updraft Backup Plugin یک افزونه پشتیبان گیری وردپرس است. این افزونه کمک می کند تا به صورت خودکار از سایت شما نسخه پشتیبان تهیه شود.

گاهی اوقات، سرور میزبان شما ممکن است در خطر باشد. بنابراین، در چنین مواردی، می توانید از پشتیبان گیری ابری استفاده کنید.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر آموزش گرفتن بک آپ از سایت وردپرس و ذخیره آن در Dropbox ببینید.

17. افزونه All in One SEO Pack

افزونهAll in One SEO Pack

All in One SEO یکی دیگر از افزونه های محبوب و رایگان است که چند میلیون نصب فعال را در مخزن وردپرس به ثبت رسانده است. با این افزونه شما می توانید سئوی اولیه را تنها با چند کلیک تنظیم و پیکربندی کنید. علاوه بر این، دارای بهینه سازی محتوا و تحلیلگر برای نوشتن محتوای سئو دوستانه است.

18. افزونه Google XML Sitemap

افزونه Google XML Sitemap

یکی دیگر از پر طرفدارترین افزونه های رایگان وردپرس XML Sitemaps است. این افزونه به سادگی یک نقشه سایت برای وب سایت شما ایجاد می کند. نقشه سایت یک لینک به تمام پست ها و صفحات است. این به گوگل و سایر موتورهای جستجو اجازه می دهد تا وب سایت شما را سریعتر ایندکس کنند.

این پلاگین وردپرس سئوی وب سایت را بهبود می بخشد و به شما در رتبه بندی بهتر سایت کمک می کند. با این حال، لازم به ذکر است که اگر از یک افزونه سئو مانند یواست سئو استفاده می کنید، نیازی به نصب این افزونه نخواهید داشت چون آنها خودکار این کار را انجام می دهند.

19. افزونه WP Super Cache

افزونه WP Super Cache

WP Super Cache محبوب ترین افزونه کش وردپرس است. یک افزونه کش سرعت وب سایت شما را با چند کلیک افزایش می دهد. این فایل های استاتیک را در حافظه کش ذخیره می کند، هر زمان که شخصی وب سایت شما را باز می کند، ابتدا داده ها را از صفحات استاتیک بارگیری می کند. از این رو زمان بارگذاری وب سایت را کاهش می دهد. به عبارت دیگر WP Super Cache باعث افزایش سرعت سایت و کاهش زمان بارگذاری می شود.

20. افزونه Mailchimp for WordPress

افزونه Mailchimp for WordPress

وقتی صحبت از افزونه بازاریابی ایمیلی رایگان می شود، افزونه MailChimp گزینه ای مناسب خواهد بود. با این افزونه خبرنامه، کاربران به سادگی می توانند عضو شوند و سپس با رشد اعضا و از طریق بازاریابی ایمیلی می توانید به کسب و کار خود رونق دهید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *