آموزش وردپرس, افزونه وردپرس

بررسی افزونه Really Simple SSL : یک افزونه رایگان برای فعال کردن SSL در وردپرس

رفع مشکلات SSL به صورت خودکار

تقریباً همه با آیکون قفل سبز کنار URL وب سایت در مرورگر آشنا هستند. اما آیا از خود پرسیده اید که چرا وجود دارد یا حتی برای وب سایت شما نیز لازم است؟

قفل کنار URL نشان می دهد که وب سایتی که از آن بازدید می کنید پروتکل SSL (لایه سوکت های امن) را برای ایمن سازی ارتباط بین سرویس گیرنده و سرور فعال کرده است. همچنین اگر وب سایت به جای HTTP با HTTPS شروع شود، می توانید تأیید کنید که از SSL استفاده می کند.

بررسی افزونه Really Simple SSL

چرا وب سایت به SSL نیاز دارد؟

یک گواهینامه SSL اطمینان حاصل می کند که تمام داده های ارسال شده از طریق وب سایت شما رمزگذاری شده و داده ها به طور ایمن از مشتری به سرور منتقل می شوند. بدون SSL، بازدید کنندگان شما در معرض سرقت اطلاعات حساس خود قرار دارند.

حتی اگر سایت شما اطلاعات حساس بازدیدکنندگان را جمع آوری نکند، باز هم دلایل زیادی وجود دارد که وب سایت شما باید از SSL استفاده کند. بدون استفاده از هر نوع رمزگذاری، امنیت وب سایت شما نیز در معرض خطر چندین نوع حمله قرار دارد. علاوه بر این، چندین موتور جستجو اظهار داشته اند که وب سایت های دارای امنیت SSL نسبت به وب سایت های بدون امنیت برتری خواهند داشت.

چرا از افزونه Really Simple SSL استفاده کنیم؟

افزونه Really Simple SSL که به فارسی SSL واقعا ساده نامگذاری شده، بدون نیاز به مهارت برنامه نویسی SSL را روی وردپرس شما فعال می کند. این افزونه به صورت خودکار تنظیمات شما را شناسایی کرده و وب سایت شما را برای کار با HTTPS پیکربندی می کند.

Really Simple SSL با بیش از 5 میلیون نصب فعال، محبوب ترین افزونه SSL برای وردپرس است. این افزونه بسیار سبک وزن و برای استفاده فوق العاده آسان است، زیرا به شما امکان می دهد SSL را فقط با یک کلیک فعال کنید.

رفع مشکلات SSL به صورت خودکار

Really Simple SSL همچنین به صورت خودکار بسیاری از مشکلات وردپرس را با SSL برطرف می کند.

رفع مشکلات SSL به صورت خودکار

هدایت درخواست ها به HTTPS

وقتی SSL فعال می شود، هرکسی که بخواهد از سایت شما HTTP بازدید کند باید به HTTPS هدایت شود. تغییر مسیر PHP (301 Redirect) به صورت پیش فرض فعال است. با این حال، می توانید از تغییر مسیر .htaccess نیز استفاده کنید. تغییر مسیر .htaccess سریعتر و قابل اطمینان تر است و این گزینه را برای سایت های فعال در وب سرورهای Apache به گزینه پیشنهادی تبدیل می کند.

جایگزینی محتوا از HTTP به HTTPS

افزونه Really Simple SSL برای یافتن محتوای ناامن و مخلوط در وب سایت شما اسکن می کند و با جایگزینی URL های HTTP با HTTPS ، به غیر از پیوندهای مربوط به دامنه های دیگر، این مشکل را به صورت پویا برطرف می کند.

مهاجرت در وردپرس 5.7

از وردپرس 5.7 ، امکان انتقال وب سایت شما به HTTPS با یک دکمه امکان پذیر شد. با این حال افزونه Really Simple SSL با ارائه ویژگی های بیشتر مانند اصلاح پویا محتوای مخلوط فراتر از این قابلیت است.

Really Simple SSL Pro

Really Simple SSL نسخه پرو را هم ارائه می دهد. نسخه رایگان کافی است و لازم نیست آن را خریداری کنید. با این حال نسخه پرو ویژگی های بیشتری را ارائه می دهد.

توصیه می شود از هدرهای امنیتی در وب سایت خود استفاده کنید و Really Simple SSL Pro می تواند به صورت خودکار این موارد را برای شما پیاده سازی کند. هدرهای امنیتی قوانین امنیتی اضافی را در سایت شما اعمال می کنند و یک لایه امنیتی اضافی اضافه می کنند. علاوه بر این، نسخه Pro از HttpOnly و پرچم های ایمن برای ایجاد امنیت / رمزگذاری کوکی ها پشتیبانی می کند.

سایت خود را به لیست پیش بارگیری HSTS ارسال کنید

HTTP Strict Transport Security (HSTS) برای شرایطی طراحی شده است که سایت دیگری وانمود می کند سایت شماست. تصور کنید یک کاربر از یک شبکه عمومی به سایت شما مراجعه می کند، اما یک هکر کاربر را به نسخه جعلی سایت شما هدایت می کند. این دامنه جعلی روی SSL نیست و حاوی ویروس است. اگر HSTS را در سایت خود فعال کنید و کاربر قبلاً از سایت شما بازدید کرده باشد، مرورگر وی استفاده از SSL را برای آن سایت به خاطر می آورد. سایت جعلی فاقد گواهی SSL است و در نتیجه غیرقابل دسترسی می شود.

ممکن است کاربر قبلاً هرگز از سایت شما بازدید نکرده باشد و این امکان را برای درخواست نسخه HTTP ایجاد می کند، بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق، یک لیست پیش بارگیری ایجاد می شود که از قبل در مرورگرهای پشتیبانی شده بارگیری می شود. اگر کاربر سایت شما را در مرورگر باز کند، می داند که آن را از طریق SSL درخواست کند.

اسکن محتوای مختلط

انواع خاصی از محتوای مخلوط را نمی توان به صورت پویا اصلاح کرد. Really Simple SSL Pro شامل یک اسکن گسترده برای شناسایی و برجسته سازی منابع محتوای مخلوط، با یک دکمه “رفع” است که به صورت خودکار این مشکلات را برطرف می کند.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که این مقاله شما را با افزونه Really Simple SSL آشنا کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما یعنی راهنمای امنیت وردپرس را ببینید.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *