افزونه رایگان وردپرس, افزونه وردپرس, امنیت وردپرس

6 افزونه پشتیبان گیری وردپرس (بهترین افزونه ها در مقایسه)

افزونه پشتبان گیری وردپرس

مهم ترین کاری که باید همه وب سایتها انجام دهند پشتیبان گیری منظم وردپرس است. پشتیبان گیری باعث می شود تا شما دیگر استرسی در مقابل تهدیدات و هکر ها نداشته باشید چون هر بلایی سر سایت شما بیاید به راحتی می توانید به نسخه قبل آن را بازگردانید. افزونه های پشتیبان گیری زیادی به صورت رایگان در وردپرس وجود دارند که ما در این مقاله 6 مورد از بهترین افزونه های پشتیبان گیری وردپرس را به شما معرفی می کنیم.

افزونه پشتبان گیری وردپرس

توجه داشته باشید که اکثر میزبانی های وردپرس خود به صورت منظم از سایت شما پشتیبانگیری می کنند اما بسیار محدود است و خودتان هم باید این کار را به صورت جدا انجام دهید، پس شما نباید فقط به آن تکیه کنید.

اگر قبلا برای سایت خود افزونه پشتیبان گیری تهیه نکرده اید، باید یکی از این 6 افزونه برتر پشتیبان گیری وردپرس را انتخاب کنید و از آن استفاده کنید.

1) BackupBuddy

BackupBuddy محبوب ترین افزونه پولی پشتیبان گیری  وردپرس است. این افزونه وردپرس اجازه می دهد تا شما به راحتی روزانه، هفتگی یا ماهانه برای پشتیبان گیری برنامه ریزی کنید. همچنین می تواند پشتیبان گیری خود را به صورت خودکار در Dropbox، Amazon S3، Rackspace Cloud، FTP، Stash (سرویس ابری خود) ذخیره کند و یا حتی آن را به خودتان ایمیل کند.

اگر از سرویس Stash استفاده میکنید، میتوانید توانایی پشتیبان گیری در زمان واقعی را داشته باشید.

بزرگترین مزیت استفاده از BackupBuddy این است که این سرویس مبتنی بر اشتراک نیست، بنابراین هزینه ماهانه وجود ندارد. شما می توانید از افزونه بر روی تعداد سایت هایی که در طرح خود ذکر شده استفاده کنید.

2) BackWPUp

BackWPup یک افزونه رایگان است که به شما امکان می دهد تا نسخه پشتیبان کامل وردپرس را به صورت رایگان تهیه کنید و آن را در ابر  (Dropbox، Amazon S3، Rackspace، و غیره)، FTP، ایمیل یا رایانه خود ذخیره کنید.

کار با این افزونه بسیار ساده است و به شما امکان پشتیبان گیری خودکار با توجه به فرکانس به روزرسانی را می دهد.

همچنین بازگردانی سایت در نسخه پشتیبان این افزونه بسیار ساده است.

3) BackUpWordPress

افزونه پشتبان گیری وردپرس

BackupWordPress یک افزونه پشتیبان کامل وردپرس با برنامه ریزی خودکار تهیه نسخه پشتیبان است. این افزونه به شما اجازه می دهد تا شما از برنامه های مختلف خود، قایل ها، پایگاه داده پشتیبان گیری کنید.

تنها مشکل افزونه BackupWordPress این  است که نسخه رایگان اجازه نمی دهد که پشتیبان گیری وردپرس خود را در یک سرویس ذخیره سازی ابر ذخیره کنید.

اگر می خواهید پشتیبان گیری خود را در Dropbox، Google Drive، FTP و غیره ذخیره کنید، پس باید یک افزونه اضافی برای آن خریداری کنید. پسوند ها برای هر سرویس در دسترس هستند و شما می توانید یکی از آن را که نیاز دارید یا تمام بسته نرم افزاری را بخرید.

4) Duplicator

افزونه پشتبان گیری وردپرس

همانطور که از نام آن پیداست، Duplicator یک افزونه محبوب وردپرس است که برای نصب بسته های نصبی و.. استفاده می شود. با این حال، ویژگی های پشتیبان را هم دارد.

Duplicator اجازه نمی دهد که شما پشتیبان گیری برنامه ریزی خودکار را ایجاد کنید ولی باعث می شود آن را از یک نسخه پشتیبان تهیه شده برای وردپرس ایده آل برای یک سایت به طور مرتب نگهداری کند.

5) WP-DB-Backup

با بیش از 400،000 نصب فعال، WP-DB-Backup یکی از محبوب ترین افزونه های پشتیبان گیری وردپرس است. تنها مشکل این است که تنها پشتیبان پایگاه داده وردپرس را در خود دارد.

این به این معنی است که شما باید فایل های رسانه ای خود را به صورت دستی پشتیبان گیری کنید. اگر شما اغلب سایت را بروزرسانی نکنید یا تصاویر را آپلود نکنید، می توانید WP-DB-Backup را به عنوان افزونه پشتیبان اصلی وردپرس خود استفاده کنید.

WP-DB-Backup واقعا ساده است که پشتیبان گیری پایگاه داده را ایجاد کند، پشتیبان گیری خودکار را برنامه ریزی کرده و پایگاه داده شما را بازیابی می کند. این نیز یک ابزار بسیار مفید برای کاربران است که دسترسی به phpMyAdmin را به صورت دستی برای کاربران ندارد.

6) VaultPress (with Jetpack)

افزونه پشتبان گیری وردپرس

VaultPress یکی از بهترین افزونه های پشتیبان گیری وردپرس است. این مجوز برای ادغام با JetPack بازنویسی شد و اکنون به نام پشتیبان گیری JetPack نامیده می شود.

JetPack پشتیبان گیری را به عنوان یک سرویس اشتراکی پرداخت می کند. برنامه های قیمت گذاری آنها از 39 دلار در سال برای JetPack Personal آغاز می شود.این طرح همراه با:

  • پشتیبان گیری خودکار روزانه با ذخیره سازی نامحدود
  • آرشیو پشتیبان 30 روزه
  • مهاجرت سایت و بازگرداندن با 1 کلیک
  • پشتیبانی کارشناس توسط ایمیل ارائه شده است
  • و دیگر ویژگی های قدرتمند مانند CDN ، بارگذاری تنبل تصویر  و …

اگر یک وب سایت بزرگ دارید حتما از JetPack  استفاده کنید چون یک راه حل قوی و قابل اعتماد برای بک آپ گیری در وب سایت شماست. دلیل اصلی ان هم پشتیبانی گیری در هر زمانی را که بخواهید به شما تحویل می دهد و این برای وب سایت های بزرگ بسیار مهم است.( می توانید مقاله کامل آموزش JetPack را مطالعه کنید.)

جمع بندی نهایی

پشتیبان گیری لازمه حیات هر سایتی است چون در صورتی که سایت شما دچار مشکلی شود و پشتیبانی از آن نداشته باشید همه زحمات شما بر باد می رود. پس سعی کنید همیشه از یک افزونه وردپرس پشتیبان گیری استفاده کنید و به صورت منظم از سایت خود بک آپ بگیرید.

همچنین برای افزایش امنیت سایت خود می توانید مقاله  افزونه امنیتی وردپرس را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *