سئو در بازاریابی, سئو وردپرس

سئو سایت | آموزش سئو برای افزایش ترافیک سایت شما

سئو سایت

آیا شما به طور موثر برای افزایش ترافیک و فروش سایت خود از سئو استفاده می کنید؟

سئو سایت برای ترافیک بیشتر ، اقدار در بین سایت های دیگر و افزایش فروش بسیار ضروری است. فقط کافی است شما سئو سایت را به درستی انجام دهید و مزایای آن را دریافت کنید.

نمی شود که شما یک بار بر روی سئو سایت خود کار کنید و بگید کار تمام است و سایت من برای موتور های جستجو بهینه است چون  گوگل همیشه الگوریتم های جستجوی خود را بهینه سازی می کند، بنابراین تضمینی وجود ندارد که شیوه های سئو که در گذشته کار می کردند، در آینده هم کار خود را ادامه دهند.

به همین دلیل است که اگر میخواهید کسب و کارتان موفق شود، باید با آخرین دستورالعملهای SEO آشنا شوید.

نگران نباشد ما برای کمک اینجا هستیم.

در این آموزش سئو جامع ما آخرین و بهترین شیوه های سئو سایت را بیان کرده ایم. بنابراین شما می توانید محتوای خود را در نتایج جستجو ظاهر کنید و باعث افزایش ترافیک و فروش خود شوید.

سئو چیست؟

SEO به معنی بهینه سازی موتور های جستجو است. سئو باعث  افزایش رتبه بندی صفحات وب شما در موتور های جستجو می شوند ،تا در نتایج جستجوها بالاتر برود و ترافیک بیشتری به وب سایت شما برسد.

تلاش های سئو به منظور افزایش ترافیک آلی است. این ترافیک است که وقتی بازدیدکنندگان روی یک پیوند در نتایج جستجو کلیک می کنند به سایت شما می رسند. تقریبا می شود گفت سئو شبیه تبلیغات می باشد.

اکثر سئو کاران بر روی بهینه کردن سایت در موتور جستجوی گوگل تمرکز می کنند به این دلیل که بیش از 90% درصد جستجو ها در گوگل صورت می گیرد به نظر من هم این کار درست است و به مرور زمان سایت خودش در موتورهای جستجو مانند بینگ، یاهو و… که درصد ناچیزی جستجو در آن صورت می گیرد  بهینه می شود.

سئو سایت

فعالیت های سئو معمولا به دو نوع اصلی تقسیم می شوند:سئو داخلی و سئو خارجی.

سئو داخلی چیست؟

سئو داخلی همه چیز در مورد بهینه سازی محتوا، کد و سایر قسمت های وب سایت شما است که شما با لینک دهی کنترل می کنید.

سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی به معنای اقدام به ایجاد اعتماد، قدرت، سیگنال های اجتماعی و لینک های ورودی به وب سایت شما است.

شما به هر دو نوع استراتژی سئو نیاز دارید

1. سئو چگونه کار می کند؟

برای درک اینکه چطور سئو  به بهبود رتبه بندی سایت کمک می کند، باید کمی آن را در هم بشکنیم و به صورت تکه تکه توضیح دهیم.

رتبه بندی جستجو در سئو  چیست؟

هنگامی که شما در مورد رتبه بندی جستجو در سئو صحبت می کنید، یعنی اینکه شما درباره موقعیت محتوای خود درنتایج جستجو صفحات (SERPs) صحبت می کنید.

هنگامی که شما رتبه 1# را دارید صفحه وب شما در نتایج جستجو (SERPs ) در ابتدا ظاهر می شود، مگر اینکه در بالای آن یک تبلیغ یا جعبه پاسخ وجود داشته باشد که در در ادامه در مورد آن هم صحبت می کنیم.

سئو سایت

در حالت ایده آل شما می خواهید محتوای صفحه وب خود را به عنوان یکی از سه نتیجه بالا در نتایج جستجو ظاهر کنید به همین دلیل است که این موقعیت ها تقریبا نیمی از کلیک ها را در SERPs دریافت می کنند و کلیک های بیشتر به معنای ترافیک بیشتر و پتانسیل بیشتری برای فروش در سایت است.

حتی اگر صفحه وب شما در سه قسمت بالا قرار نگیرد، اگر در صفحه اول SERPs نمایش داده شود، هنوز عالی است.ولی اگر در صفحه اول نباشید بیش از 95 % بسیاری از کاربران خود را از دست می دهید چون بیش از 95% کاربران فقط بر روی نتایج صفحه اول کلیک می کنند.

جستجوی گوگل چگونه کار می کند؟

برای درک بهتر سئو شما همچنین باید بدانید که جستجوی گوگل چطور کار می کند.

گوگل قصد دارد نتایج جستجو مربوطه را به عنوان بخشی از پیشنهاد خود برای “سازماندهی اطلاعات جهان و به طور کلی در دسترس و مفید” قرار دهد.

برای انجام این کار، موتور جستجو باید بداند که اطلاعات خارج از آن چیست. در پایین روش کار گوگل را می توانید بخوانید:

 • گوگل نرم افزار خودکار به نام ربات های جستجو یا عنکبوت دارد. این صفحات وب را در یک فرایند به نام خزنده وب مشاهده می کنند.
 • سپس صفحاتی را که به فهرست گوگل رفته اند اضافه می کنند، که یک فروشگاه بزرگ از هزاران صفحه وب است.

هنگامی که افراد جستجو می کنند، گوگل نتایج مرتبط تر از آن کاتالوگ را نشان می دهد.

سئو سایت

مردم معمولا کلمات کلیدی را در ارتباط با آنچه که دنبال می کنند تایپ می کنند و یا می گویند. اینها کلمات کلیدی هستند که بخش مهمی در سئو سایت هستند.

درک کیفیت رتبه بندی گوگل

بخش مهم دیگری از فرآیند جستجو، کیفیت محتوای شما است. گوگل رتبه های کیفیت جستجو را ب اساس یک سری چیز ها ارزیابی می کند:

 • مقدار محتوا و کیفیت
 • اطلاعات سایت، از جمله حیطه کاری سایت
 • شهرت وب سایت
 • قابل اعتماد بودن محتوا

این دستورالعمل ها به گوگل کمک می کند تصمیم بگیرد کدام نتایج مناسب تر، مفید و قابل اعتماد می باشد.مرتبط ترین نتایج  در ابتدا جستجو  ظاهر می شود، و نتایج با ارتباط کمتر با آن بعدها نشان داده می شود.

هنگامی که شما سئو را انجام می دهید، به عنکبوت گوگل کمک می کنید که محتوای شما کنند. شما همچنین به گوگل می گوئید محتوای شما مربوط به درخواست های خاص است، بنابراین صفحات وب شما در نتایج جستجوی درست نمایش داده می شوند.

چگونه می توان رتبه بندی سئو خود را بررسی کرد؟

یکی از اولین گام ها در بهبود سئو این است که بدانید از کجا شروع می کنید. این بدان معنی است که شما رتبه بندی سئو و کلمات کلیدی برای سایت خود را بررسی کنید.

در اینجا چند راه برای انجام این کار وجود دارد.

ساده ترین راه با جستجوی کلمات کلیدی که می خواهید رتبه بندی کنید است. برای انجام این کار، ابتدا یک مرورگر خود را باز کنید و کلمه کلیدی خود را جستجو کنید. از شرایطی که فکر می کنید مشتریان شما برای پیدا کردن سایت شما استفاده می کنند، استفاده کنید، سپس نتایج را بررسی کنید.

اما شاید شما یک وب سایت بزرگ ایجاد کرده اید، یا می خواهید کلمات کلیدی دیگری را برای خود پیدا کنید و از یکسری شرایط دیگر استفاده کنید.

در این صورت، شما باید از یک ابزار استفاده کنید. یکی از ابزارهای آنلاین مورد علاقه من SEMrush است که شامل ابزارهای مختلفی برای جستجوگرها، بازاریابی محتوا و بازاریابی سئو می باشد.

در اینجا نحوه رتبه بندی صفحات وب توسط موتورهای جستجو  را با SEMrush پیدا کنید.

سئو سایت

به جعبه جستجو بروید کلمات کلیدی یا نام دامنه خود را تایپ کنید. برای مشاهده اینکه کدام کلیدواژه ها برای رتبه بندی شما رتبه بندی شده است و موقعیت رتبه بندی آن کلمات را حفظ کنید.

یا می توانید به دامنه تجزیه و تحلیل بروید، نام دامنه خود را وارد کنید، و تمام کلمات کلیدی که در حال حاضر رتبه بندی می کنید را مشاهده کنید، همانطور که در این جستجو برای آمازون:

سئو سایت

اکنون، بیایید نگاهی به آنچه گوگل استفاده می کند برای تعیین اینکه کدام صفحات در رتبه بندی موتور جستجو خوب است. یعنی عوامل رتبه بندی SEO :

2. عوامل برتر رتبه بندی سئو

اگر شما به دنبال عوامل برتر رتبه موتور جستجو هستید، این پاسخ زیاد از شما دور نیست. گوگل در سه قسمت آن را روشن کرده است:

 • لینک ها
 • محتوا
 • تجربه کاربری

بیایید به جزئیات بیشتری نگاه کنیم.

1) لینک ها

لینک ها یک سیگنال بسیار مهم رتبه بندی در سئو هستند، زیرا لینک چیزی است که وب بر روی آن ساخته شده است. سه نوع لینک مهم وجود دارد:

لینک های ورودی – لینک هایی که به سایت شما از صفحات وب دیگر وارد می شوند

لینک های خروجی – لینک های خروجی از سایت شما به سایت های دیگر

لینک های داخلی – لینک هایی که به محتوای سایت خودتان می دهید

لینک های ورودی به گوگل کمک می کنند تا محتوای شما را معتبر بدانند. همانطور که ذکر شد، اگر صفحه وب شما یک لینک از یک سایت که سئو بالایی دارد دریافت کند ارزش بالاتری نسبت به لینکهایی دارد که از سایت های با کیفیت پایین دریافت می کنید.

در مقابل، لینک های ورودی با کیفیت پایین می توانند به سئو سایت شما آسب برسانند، بنابراین لینک های بی کیفیت را بردارید ما در ادام در مورد این مسئه توضیح خواهیم داد تا در یک دقیقه این مشکل را حل کنید.

شما هنگامی که سایت خود را در SEMrush ارزیابی می کنید، لیستی از لینک های ورودی را هم به شما می دهد.

سئو سایت

اول، برای پیدا کردن لینک های با کیفیت پایین، به دامنه های بخش های امتیاز سمی که با رنگ قرمز مشخص می شود نگاه کنید.

برای دیدن لینک های هر بخش می توانید بر روی درصد آن کلیک کنید.

سئو سایت

سپس میتوانید اگر لینکی سمی بود آن را حذف کنید و در غیر این صورت آن را رد کنید.در اینجا باید با احتیاط رفتار کنید.

در پایین راه دوم برای بررسی مشخصات لینک ورودی شما وجود دارد:

به گزارش اصلی Backlink Audit در SEMrush بروید و روی لینک های تحلیل شده کلیک کنید تا لینک های ورودی را مشاهده کنید.

سئو سایت

لینک های خروجی، هم بسیار مهم است که لینک هایی را به سایت های معتبر مربوط به موضوع خود اضافه کنید. این نشان می دهد که بازدید کنندگان و گوگل به مورد اعتماد بودن و کیفیت مطالب شما پی ببرند.

شما همچنین می توانید با استفاده از ارتباط محتوای خود برای ایجاد لینک های داخلی، ارزش صفحات خود را افزایش دهید. یک صفحه معتبر می تواند در رتبه بندی جستجو یا لینک به صفحات دیگر سایت منتقل کند. بنابراین اگر شما یک منبع مهم داشته باشید، می توانید آن را هر بار که در مورد آن موضوع صحبت می کنید، لینک دهید.

2) محتوا

محتوا دومین عامل مهم رتبه بندی جستجوگرهای SEO است و به همان اندازه لینک ها اهمیت دارد. همانطور که گفتیم، لینک و کیفیت مطالب دو عامل حیاتی برای رتبه بندی موتورهای جستجو است.

چندین بخش برای بهینه سازی وجود دارد. به غیر از کلمات کلیدی، که در ادامه به آن می پردازیم، ضروری است که درک کنیم که افراد چه اهدافی از جستجو دارند.

گاهی اوقات قصد واضح است، مثل زمانی که آنها برای “مقایسه” یا “خرید” تایپ کنید.

سئو سایت

بهینه سازی برای هدف جستجوی اشتباه،  صفحه شما را رتبه بندی نخواهد کرد.

یک چیز دیگر وجود دارد. برخی تحقیقات نشان می دهد که طول محتوای شما نیز می تواند مهم باشد. به این دلیل است که محتوای بیش از 2000 کلمه در مدت کمی اگر اصولی باشد در صفحه اول قرار می گیرد.

مطالب طولانی باعث کسب ترافیک بیشتری می شود. و همین یک راه برای افزایش درامد شما خواهد بود.

سئو سایت

3) RankBrain (تجربه کاربر)

سومین سیگنال بزرگ رتبه بندی سئو، الگوریتم جستجوی هوش مصنوعی گوگل است. این شرکت آن را RankBrain نامیده است، و همه چیز در مورد تجربه کاربر است.

سه جنبه مهم RankBrain وجود دارد:

میزان کلیک – تعداد بازدید  افراد از سایت شما از طریق SERPs (صفحه جستجو)

میزان گشت و گذار – تعداد افراد پس از ورود به سایت SERPs، زمان کوتاهی را طی می کنند در صورتیکه گزاف گویی و مطالب بیهوده باشد بدان معنی که کاربر فورا سایت شما را ترک می کند.

زمان خاموش بودن – زمانی که کارذبر در سایت شما صرف می کند و می ماند

سئو سایت

رنک بین به گوگل می گوید که کاربران با سایت شما ارتباط برقرار می کنند و اگر محتوای شما مرتبط و با کیفیتاست، می تواند رتبه بندی جستجو را تحت تاثیر قرار دهد.

سایر عوامل رتبه بندی سئو عبارتند از: آدرس های در دسترس، سن دامنه (قدیمی تر معمولا بهتر است)، سرعت صفحه، واکنشگرایی در دستگاه های مختلف، اطلاعات کسب و کار، و سئو فنی. ما به برخی از این عوامل ارزیابی در جزئیات بیشتر نگاه میکنیم.

3. درک کلمات کلیدی و قصد کلیدی

قبل از هر چیز دیگر، بیایید برخی از اصطلاحات کلیدی را بازبینی کنیم:

 • کلمات کلیدی کلمات و عباراتی هستند که مطالب خود را در مورد آنچه که افراد برای جستجو انجام می دهند توصیف می کند
 • تحقیقات کلیدی در مورد پیدا کردن این اصطلاحات است، بنابراین شما می توانید آنها را به طور مناسب در بهینه سازی محتوا و سئو به طور کلی مورد استفاده قرار دهید.

چرا تحقیق کلید واژه؟


تحقیق کلید واژه می تواند:

 • به شما کمک می کند موضوعاتی را که مخاطبان هدف شما دنبال می کنند شناسایی کنید
 • درک آنچه مردم واقعا می خواهند زمانی که آنها را وارد کنید (واژه های جستجوی خاص)
 • رقبای شما را هدف قرار می دهد تا بتوانید رقابت را از بین ببرید
 • به شما کمک می کند تا تمام فعالیت های بازاریابی را ساده و هدفمند کنید

ما بیشتر درباره چگونگی استفاده از کلمات کلیدی که در بخش بعدی پیدا می کنید بیشتر صحبت خواهیم کرد، اما در حال حاضر ما بر روی روند تحقیق شما تمرکز می کنیم.

قبل از انجام این کار، بیایید به روشهای مختلف تفکر درباره کلمات کلیدی نگاه کنیم.

همانطور که گفتیم، پیدا کردن آنچه کاربران جستجو می کنند بسیار مهم است چون شما می توانید آن کلمات کلیدی را پیداکنید و تمرکز بیشتر بر آنها داشته باشید.

درک مقصود کلیدی


چهار راه برای تقسیم قصد جستجو وجود دارد:

Navigational – هنگام تلاش برای پیدا کردن یک سایت خاص

اطلاعاتی – هنگام جستجو برای پاسخ به یک سوال

تحقیقی – جستجوهای قبل از خرید

معاملات – هنگام جستجو کاربران برای خرید

در حالت ایده آل شما محتوای خود را برای همه این نوع جستجوها بهینه سازی کنید.

انواع کلمات کلیدی

راه دیگری برای فکر کردن درباره کلمات کلیدی اینجاست. شما می توانید آنها را به عنوان کلمات کلیدی سر، بدن و دم توضیح دهید:

کلمات کلیدی سر به طور کلی بیش از 1 یا 2 کلمه نیستند، با حجم جستجوی بالا.

کلمات کلیدی بدن معمولا 2 تا 3 کلمه عبارات با حجم جستجو متوسط ​​است.

کلمات کلیدی دم طولانی عبارت از چهار یا بیشتر کلمات با حجم جستجو کم است. بیشتر ترافیک وب از کلمات کلیدی دم در می آید.

روشهای دیگر برای توصیف این انواع کلمات کلیدی شامل کلمات کلیدی سر، اصلاح کننده و دم یا کلمات کلیدی کوتاه، متوسط ​​و طولانی است.

سئو سایت

گوگل نیز روش خود را برای تقسیم کردن جستجوهای کاربران، به عنوان Moz توضیح می دهد:

سئو سایت

دستورالعمل های کیفی ارزیابی جستجو، لیست چهار نوع جستجو:

 • (پیدا کردن اطلاعات) و (پیدا کردن پاسخ های خاص)
 • (انجام یک عمل)، از جمله اقدام دستگاه (مانند نصب یک برنامه تلفن همراه پس از جستجو)
 • وب سایت (بررسی بازدید از سایت)
 • دیدار با شخص (اعمال فیزیکی بر اساس نتایج جستجو، مانند رفتن به یک رستوران)

کلمات کلیدی LSI

دو واژه دیگر که افراد برای کلمات کلیدی استفاده می کنند عبارتند از کلمات کلیدی LSI یا کلمات کلیدی مترادف. LSI مخفف نمایه سازی معناشناسی پنهان است که نوعی از موتورهای جستجوی هوشمند است تا بتوانند چگونگی نشان دادن جستجوگرها را بیاموزند. این می تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا تصمیم بگیرد که آیا نتایج را برای فیلم یا کشتی نشان می دهد زمانی که یک جستجوگر برای اطلاعات در مورد “تایتانیک” جستجو می کند.

همانطور که در ادامه مشاهده خواهید کرد، در هر جستجوی خودکار تکمیل می توانید کلمات کلیدی LSI را در عمل مشاهده کنید.

ما در مورد چگونگی پیدا کردن کلمات کلیدی LSI در بخش بعدی توضیح خواهیم داد. و شما می توانید بخش مربوط به  استفاده از کلمات کلیدی برای اطلاعات بیشتر در مورد ادغام این کلمات کلیدی در استراتژی محتوا SEO خود ببینید.

هر کدام از راه های انتخاب شما برای طبقه بندی کلمات کلیدی، یکی از مهم ترین مراحل در جستجوگرها انجام تحقیقات کلمات کلیدی است.

چگونه با تحقیق کلید واژه شروع کنیم؟

نقطه شروع عالی برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی به سادگی شامل مغز شما می شود. همیشه با طوفان مغزی و تفکر درباره نوع اطلاعاتی که بازدیدکنندگان از شما نیاز دارند، آغاز می شود.

دنبال کلمات کلیدی که فکر میکنید در یک لیست یا صفحه گسترده دنبال کنید، و از این طریق فرآیند تحقیق کلمه کلیدی، مفید است.

راه های زیادی برای پیدا کردن کلمات کلیدی برای جستجوگرها وجود دارد. یکی از ساده ترین آنها استفاده از عملکرد تکمیل خودکار در گوگل است. شروع به تایپ کنید  و کلمه کلیدی موردنظر خود را تایپ کنید تا کلمات کلیدی دیکری به شما در زیر آن پیشنهاد شود.

سئو سایت

شما همچنین می توانید یک جستجوی کامل را انجام دهید و در پایین صفحه (SERPs ) پیشنهادات دیگر را هم نگا کنید.

سئو سایت

هر دو روش به شما برخی از کلمات کلیدی LSI یا مترادب که قبلا ذکر کرده ایم را می دهد. اما اگر میخواهید حتی بیشتر از آنها پیدا کنید، میتوانید از LSIGraph برای کشف واژههای طولانی مدت مرتبط با کلمات کلیدی اصلی خود استفاده کنید. فقط کلمات کلیدی خود را تایپ کنید و معمولا یک لیست بسیار طولانی دریافت خواهید کرد.

سئو سایت

همچنین شما می توانید با ابزار Google Analytics کلمات کلیدی موجود را پیدا کنید:

گزینه دیگر برای تحقیق کلمه کلیدی این است که از Google Analytics برای پیدا کردن کلمات کلیدی استفاده شود.

برای دریافت بیشترین اطلاعات، حساب کنسول Google Search Console خود را به حساب Analytics خود پیوند دهید. سپس به Acquisition » Search Console » Queries در حساب Analytics خود بروید. یک جدول با کلمات کلیدی که ترافیک را به سایت شما می آورند، خواهید دید.

سئو سایت

ایده های دیگر برای یافتن کلمات کلیدی عبارتند از:

 • مشاهده آنچه مردم در شبکه های اجتماعی به آن می پردازند.
 • #هشتگ رسانه های اجتماعی
 • دسته کتاب در آمازون

و همچنین می توانید انواع جستجوی محلی را در صورت لزوم وارد کنید. در ادامه در این آموزش سئو بیشتر درباره جستجوی محلی صحبت خواهیم کرد.

4. کجا از کلمات کلیدی استفاده کنیم؟ 7 موقعیت کلیدی

هنگامی که کلمات کلیدی را پیدا کرده اید، گام بعدی ایجاد یا بهینه سازی محتوا در اطراف آنها است.

بهترین تمرین این است که هر صفحه محتوا را بر اساس کلیدی اصلی متمرکز کنید، هرچند شما همچنین باید از کلمات کلیدی LSI (مترادف)در محتویات خود استفاده کنید.

هرگز از یک کلمه کلیدی بیش از یک بار در سایت خود استفاده نکنید، چون در صورت انجام این کار شما دارید با خود رقابت می کنید!

هنگامی که کلمات کلیدی خود را داشته باشید، مکانهای متعددی برای آنها وجود دارد. در پایین برخی از مهمترین آنها هستند:


1) عنوان صفحه

عناوین صفحه، صفحه شما را توصیف می کند و اولین خط ورودی نتایج جستجو شماست. کاربر در صورتی که عنوان او را ترغیب کند وارد سایت شما می شود در غیر اینصورت از ورود به سایت شما خوداری می کند و به نتایج دیگر جستجوی خود اهمیت می دهد.

شما می توانید مقاله ما را در مورد 22 ابزار برای انتخاب عنوان بهتر را مطالعه کنید.

اما گاهی شما از عناوین و یا کلمات کلیدی تکراری استفاده می کنید بدون اینکه از آن خبر داشته باشید، این امر هم کاملا با تعداد محتوای زیاد و یا نویسندگان زیاد در سایت طبیعی است.

پس چطور از عنوان تکراری و کلمات تکراری جلوگیری کنیم؟

راه حل اینکار افزونه Yoast Seo می باشد که علاوه بر تشخیص محتوای تکراری اطلاعات دیگری را در اختیار شما قرار می دهد تا بدون هیچ دانشی سئو سایت خود را انجام دهید. افزونه یوست سئو جامع ترین راهکار سئو سایت می باشد که همه وب سایت های حرفه ای از آن استفاده می کنند و بهنوعی استفاده از این افزونه سئو وردپرس ضروری است پس شما هم می توانید از افزونه Yoast Seo برای پیشرفت سایت خود استفاده کنید.

سئو سایت

برای بهترین نتایج، کلمات کلیدی مورد نظر خود را در صفحه شروع یا عنوان خود قرار دهید. این باعث می شود که آن را بیشتر مورد توجه قرار دهید و تضمین می کند که حتی روی صفحه های کوچک نیز قابل مشاهده است.

توجه داشته باشید که هرگز قابلیت خواندن را برای جایگذاری کلمات کلیدی فدا نکنید: محتوا برای افراد اول است. این بسیار مهم است که محتوایی بهتری هم داشته باشید و بخاطر کلمات کلیدی آن را خراب نکنید.

2)توضیحات متا

توصیف های متا تحت عنوان ورودی نتایج جستجو نشان داده میشوند.

سئو سایت

در بالا می بینید که ما با استفاده ا افزونه yoast seo توضیحاتی را از طریق بخش ویرایش اسنیپت نوشته ایم.

آنها محتوا را توصیف می کنند و باعث ترغیب کاربران و کلیک آنها می شود. توصیفات متا فاکتور رتبه بندی سئو بیشتر نیستند، اما اگر آن را درست بنویسید هم می توانید به گوگل کمک کنید هم باعث جذب کاربران بیشتر شوید.

3) زیرمجموعه

بهترین محتوای وب اسکن می شود، زیرا این چگونگی خواندن افراد است.

زیر عنوان های درست به کاربران می گویند که به جای درست آمده اند و از ترک سریع سایت توسط آنها جلوگیری می کند.

شما می توانید همچنین برای درک بهتر گوگل از کلمات کلیدی مترادف در زیر عنوان ها استفاده کنید که باعث سئو بالایی هم می شوند.

4) محتوا

همانطور که قبلا ذکر شد، استفاده از کلمات کلیدی و تغییرات LSI در محتوا می تواند به رتبه بندی جستجو کمک کند. اما باید بدانیم که اشتباه گرفتن آن ممکن است به رتبه بندی جستجوی شما آسیب برساند.

منظور ما از اشتباه چیست؟یعینی اینکه شما از نوشتن و آوردن بیش از حد کلمات کلیدی در محتوای خود اجتناب کنید چون باعث پیشنهاد برای ایجاد مصنوعی رتبه بندی می شود که گوگل هم در این صورت محتوای شما رابه عنوان اسپم دریافت می کند.

نحوه درست استفاده از کلمات کلیدی:

 • در چند جمله اول یا پاراگراف اول
 • در سر تا سر محتوا و نوشتن مترادف های آن

سعی کنید خودتان محتوا تولید کنید و از محتوای تکراری اجتناب کنید چون حتی اگر در آن تغییراتی ایجاد کنید باز نمی توانید گوگل را فریب دهید!

خب میرسیم به دلیل اومدن یک جعبه محتوا در نتایج جستجو:

وقتی که بهینه سازی محتوا را نادیده می گیرید، یک جعبه پاسخ به نمایش در می آید که به صورت زیر است:

سئو سایت

به همین دلیل است که در بالای نتایج جستجو ظاهر می شوند تا با پاسخ های فوری به سوالات جستجوگران جواب دهند. بعضی افراد این را “موقعیت صفر” را می نامند.

این محل برای محتوای شما عالی است، به ویژه اگر کادر پاسخ شما باعث می شود مردم بر روی آن کلیک کنند.

گوگل اینها را به صورت خودکار از محتوا تولید می کند، اما شما می توانید شانس را به نفع خود بکشید:

 • پاسخ به سوالات
 • استفاده از سوالات به عنوان سرفصل ها
 • ایجاد پاسخ های مرتبط و واقعی صحیح (حدود 29 کلمه )
 • از جمله لیست ها یا جداول در پاسخ شما
 • ارائه محتوا برای کلمات کلیدی که قبلا جعبه پاسخ داده اند

و البته، در همه این موارد، شما از بعضی از کلمات کلیدی تحقیق خود استفاده می کنید.

5) تصاویر

تصاویر هم در نتایج جستجو قرار می گیرند، به این معنی که آنها مکان خوبی برای استفاده از کلمات کلیدی هستند. در حالت ایده آل، باید بهینه سازی کنید:

نام فایل تصویر، از جمله یک کلمه کلیدی توصیفی که در آن مناسب است

متن alt که تصویر را توصیف می کند و در دسترسی به آن کمک می کند و باید کلمه کلیدی را در اینجا قرار دهید.

عنوان اگر از یکی استفاده کنید

6) آدرس ها (URL)

آدرس های شما می تواند مردم و گوگل را در مورد آنچه که در مورد شماست، راهنمایی کند، بنابراین مکان خوبی برای افزودن کلمات کلیدی است. اما از کلمه کلیدی URL خود مانند مثال زیر جلوگیری کنید:

سئو سایت

در عوض، فقط آن را توصیف کنید.

7) لینک ها

همانطور که قبلا ذکر شد، لینک ها یکی از عوامل برتر رتبه بندی سئو هستند. مهم است که در مورد استفاده از کلمات کلیدی برای جستجوگرها بدانید که شما باید کلمات کلیدی متنی را برای لینک های داخلی و ورودی متفاوت کنید. (متن لنگر کلمات است که یک پیوند را تشکیل می دهند، اغلب در رنگ آبی رنگ قرار دارند).

به عنوان مثال، اگر شما یک کمپین وبلاگ نویسی مهمان در چندین سایت اجرا می کنید، از متن زنجیره ای یکسان برای هر زیست استفاده نکنید. این یک پرچم قرمز برای گوگل است. در عوض، زیستی را تغییر دهید.

جستجوگرهای محلی

اگر شما یک مکان خاص را هدف قرار می دهید، پس بهتر است با سئو های محلی مقابله کنید. این نیز در هنگام بهینه سازی برای تلفن همراه مهم است.

شما می توانید به سرعت از طریق جستجوی یک پنجره ناشناس و کشیدن آنچه که ظاهر می شود، کشف کنید که چگونه سایت شما در جستجو محلی ظاهر می شود. از جمله اطلاعات کسب و کار واقعی یک عامل رتبه بندی کاربران است، بنابراین شما می خواهید ببینید:

 • نام، آدرس و شماره تلفن شرکت
 • فهرست کسب و کار، مانند Google My Business
 • رتبه بندی جستجوی شما برای کلمات کلیدی محلی مورد نظر خود
 • نظرات شما درباره کسب و کار خود

دو ابزار BrightLocal و MozLocal برای بهینه سازی سئو محلی وجود دارد.

تا به حال، ما با شروع جستجو از ابتدا با استفاده از جستجوگرها تمرکز کرده ایم، اما اگر شما یک سایت داشته باشید، لازم است مطمئن شوید که آن را با آخرین دستورالعمل های SEO سازگار کنید. برای فهمیدن این موضوع، شما باید یک حسابرسی SEO انجام دهید. ما در بخش بعدی به شما نشان خواهیم داد.

5. نحوه انجام حسابرسی نهایی سئو

یک جنبه مهم مراقبت از سئو شناسایی مسائلی است که در رتبه بندی موتورهای جستجو قرار می گیرند و ترافیک را که از SERPs (صفحه جستجو)دریافت می کنید کاهش می دهد.

برای اطمینان از اینکه شما نتایج درست را دریافت می کنید، باید ترافیک موجود خود را ارزیابی کنید و یک بررسی سلامت وب سایت را با انجام یک حسابرسی در جستجوگرها انجام دهید.

به طور کلی، این به معنی جستجو در صفحه و خارج از صفحه جستجوگرها، و همچنین مسائل فنی SEO است. در اینجا برخی از مراحل مهم جستجوگر گواهی حسابرسی شما نیاز به انجام است.

مرحله 1: سایت خود را Crawlable کنید

URL قابل دسترسی یک عامل مهم رتبه بندی سئو است. اطمینان حاصل کنید که گوگل می تواند محتویات سایت شما راپیدا کند. یک ابزار ضروری برای این کار Sitemap XML است که همه صفحات شما را فهرست می کند. شما به راحتی می توانید نقشه سایت XML  را با افزونه Yoast SEO یا از طریق ابزار XML Sitemaps ایجاد کنید.(به طور خودکار با نصب افزونه Yoast Seo نقشه سایت ایجاد می شود)

سئو سایت

شما همچنین باید سایت خود را برای خطاهای خالی در Google Search Console ثبت نام کنید. و به Crawl » Crawl errors برای دیدن نحوه عملکرد سایت وارد شوید .

سئو سایت

مرحله 2: URL خود را امن کنید

آدرس سایت خود را به HTTPS تغییر دهید چون گوگل توجه زیادی به آن دارد و گوگل آن را یکی از ملاک های رتبه بندی می داند.د و این ب معنی امنیت در وب سایت است.

مرحله 3: از URL های Canonical استفاده کنید

همچنین لازم است URL های سایت شما برای جستجوگرها  درست و خوب باشد. دو جنبه از این وجود دارد.

ابتدا بررسی کنید که شما به گوگل بگویید که کدام یک از صفحات مهم ترین موضوع است با استفاده از یک آدرس کانونی .

دوم، اطمینان حاصل کنید که از آدرس های قابل خواندن استفاده می کنید که طولانی نیستند، و از کلمات عجیب و غریب و زیاد که برای بازدیدکنندگان و موتور های جستجو را سردرگم می کند استفاده نکنید.

مرحله 4: بهینه سازی عنوان ها و توضیحات صفحه

عناوین و توصیفهای صفحه، بر نتایج افرادی که در نتایج جستجو مشاهده می کنند، تأثیر می پذیرد، لذا ضروری است که این موارد را در هر حسابرسی سئو بررسی کنید. برای اینکار می توانید از ابزار تجزیه و تحلیل عنوان ها استفاده کنید.

توجه داشته باشید که عناوین صفحه گم شده و یا کپی شده و توصیف های متقارن خالی، می تواند باعث کاهش رتبه بندی موتور جستجو شود.

مرحله 5: بهینه سازی تصاویر

همانطور که قبلا ذکر شد، تصاویر نیز نمایش داده می شوند، بنابراین بررسی اینکه آنها برای جستجوی تصویر بهینه شده اند گامی اساسی در هر حسابرسی SEO است. در حالت ایده آل، تصاویر:

نام فایل توصیفی را وارد کنید

دارای متن alt که آنها را توصیف می کند و همچنین در دسترس است

فشرده شود، بنابراین زمان بارگذاری صفحه را کاهش خواهد داد

شما همچنین می خواهید این پیوندها را به تصاویر بسپارید و آنها را خراب نکنید.

شما می توانید مشکلات تصویر را از طریق ابزار حسابرسی SEO در SEMrush عیب یابی کنید:

سئو سایت

مرحله 6: سرعت سایت را بررسی کنید

فشرده سازی تصاویر زمان بارگذاری سایت را به حداقل می رساند، سایت ها نیز می توانند به دلیل داشتن درخواست های بیش از حد صفحه، اسکریپت بیش از حد و مسائل دیگر بسیار کند شوند یک حسابرسی خوب SEO کمک خواهد کرد که این مسائل را پیدا کنید و حل کنید.

این مهم است زیرا سایت های آهسته کاربران را کاهش می دهد و پتانسیل سایت شما را برای ترافیک و فروش، کاهش می دهد.

می توانید سرعت سایت خود و مسائل دیگر را با GTMetrix بررسی کنید.

سئو سایت

همچنین شما می توانید با افزونه Wp Rocket سرعت سایت خود را به صورت باورنکردنی افزایش دهید همه سایت های حرفه ای وردپرسی از این افزونه وردپرس افزایش سرعت استفاده می کنند.

مرحله 7: از داده های ساختاری برای طبقه بندی محتوا استفاده کنید

داده های سازه ای، همچنین به عنوان نشانه گذاری طرح شناخته می شوند، راهی برای طبقه بندی محتویات خود است تا برای نمایش آنها به گوگل کمک کنید.

با استفاده از داده های ساختاری می توانید به گوگل کمک کنید که آیا جستجو برای “عنکبوت” به عنوان مثال به arachnids و یا موتورهای جستجو مرتبط است.

نمونه هایی از داده های ساخت یافته در عمل شامل کارت های دستور العمل و جعبه های پاسخ است که به کاربران پاسخ کامل یا متوسط به پرس و جو جستجو خود می دهد.

6. نحوه ایجاد لینک برای سئو

اگر شما از ابتدا این مقاله سئو را خواندید، می دانید که لینک ها عامل اصلی رتبه بندی سئو هستند. و همین باعث می شود یک لینک ها یک عمل ضروری برای بهینه سازی سایت و سئو باشند.

هر کاری که انجام می دهید، فقط لینک ها را خریداری نکنید: چون گوگل اصلا آن را دوست ندارد!

در عوض تمرکز بر دو نوع لینک با ارزش است:

لینک های ورودی، که زمانی منابع خارجی انتخاب می کنید برای لینک به مطالب خود، دریافت می کنید

لینک های ایجاد شده که از شرکت در تبلیغات خارجی مانند وبلاگهای مهمان و متخصصان و مصاحبه ها دریافت می کنید

یکی از مهمترین جنبه های لینک ها، کیفیت است، زیرا این کار قدرت را ایجاد می کند و محتوای شما را بالاتر می برد.

محتوای با کیفیت معمولا لینک هایی با کیفیت بالا از سایت های خوب به ارمغان می آورد. که کمک می کند تا رنبه بندی سئو شما افزایش یابد.

مهمترین لینک ها عبارتند از:

 • لینک های داخلی به محتوای خودتان
 • لینک های خروجی به سایت های با کیفیت بالا
 • لینک های ورودی و یا لینک های از سایت های دیگر به سایت شما

شما همچنین باید فکر کنید که آیا لینک ها فالو  هستند یا نوفالو!

برای جذب لینک های عالی شما باید:

 • استراتژیک در مورد ایجاد محتوا، از جمله بهینه سازی محتوا همانطور که پیشتر بیان شد.
 • سرفصل های بزرگ و جذاب  را که مخاطبان شما را جذب می کنند، بنویسید
 • از تصاویر جذاب استفاده کنید که چشمها را برانگیزند
 • از وبلاگ نویسی مهمان استفاده کنید و برای کسب لینک ها در جلسات کارشناسان و مصاحبه ها شرکت کنید

راه خوبی برای پیگیری لینک ها همانطور که قبلا گفتیم ابزار SEMrush است که انواع لینک ها را به شما نشان می دهد و می توانید لینک های سمی و ناتوان را حذف کنید.

در اینجا چند نکته در مورد پیوند دادن درست وجود دارد:

 • عادت کنید هر بار که چیزی جدید بنویسید، محتوای خود را لینک دهید، و مطمئن باشید که به طور مرتبلینک مطالب قدیمی را در مطالب جدید استفاده می کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که گوگل می تواند سایت شما را با یک نقشه سایت XML، ببیند و ایندکس کند. همانطور که در بالا گفتیم.
 • پیوندهای خراب را پیدا کنید و آنها را درست کنید و به صورت داخلی و منابع خارجی به اشتراک بگذارید.
 • کاربران را تشویق کنید که محصولات و خدمات شما را بررسی کنند.

میخواهید لینکهای گمشده را پیدا کنید، جایی که افراد به نام تجاری شما اشاره کرده اند اما به شما مرتبط نیستند؟ اینها ساختمان لینک شکسته نامیده می شوند.

شما می توانید از BuzzSumo برای این کار استفاده کنید. فقط یک هشدار برای نام تجاری خود ایجاد کنید و BuzzSumo به شما نشان می دهد که پیوند گم شده ای وجود دارد یا خیر.

سئو سایت

برای اطلاعات بیشتر در مورد لینک ها و گرفتن بک لینک رایگان مقاله تکنیک های ساخت لینک برای افزایش سئو ما را مطالعه کنید

7. رسانه های اجتماعی و سئو

ما قبلا گفتیم که رسانه های اجتماعی عامل اصلی رتبه بندی SEO نیستند، بنابراین شما احتمالا تعجب می کنید چرا ما حتی آن را ذکر می کنیم.

این به دلیل آن است که تاثیر غیر مستقیم در رتبه بندی سئو دارد.مبتدیان آن را نادیده می گیرند – بازاریابان هوشمند  آنها از آن استفاده می کنند تا رتبه بندی هایشان را افزایش دهند.

بنابراین، دقیقا چطور کار می کند؟

تحقیقات از سئو شناختی و دیگران نشان می دهد که ارتباطی بین سئو و سیگنال های اجتماعی وجود دارد.

سئو سایت

بسیار روشن است که چیزی وجود دارد. به علاوه در سایر موتورهای جستجو به وضوح مانند دولت بینگ ، که شبکه اجتماعی یک عامل رتبه بندی برای آنها است.

اما چرا اینگونه است؟

در واقع، ساده تر از آن است که به نظر می رسد. به یاد داشته باشید که لینک ها، محتوا و تجربه کاربر همه عوامل مهم رتبه بندی سئو هستند.

خب، رسانه های اجتماعی با ایجاد محتوا بیشتر قابل رویت هستند. بیشتر افراد آن را می بینند، بیشتر آنها به آن لینک می دهند.، بیشتر آن به عنوان معتبر دیده می شود، و بیشتر احتمال دارد که در موقعیت خوب در(صفحه جستجو) SERPs ظاهر شود.

اثبات وجود دارد.

طبق گفته متیو وودوارد، محتویاتی که هزاران سهام فیس بوک به دست آورده بودند، چندین ده موقعیت جستجوی برتر را به همراه یک لیست جعبه پاسخ دریافت کردند.

سئو سایت

بنابراین، چگونه محتوای خود را در شبکه های اجتماعی بهینه سازی کنید تا سئو بهتر شود؟ در اینجا چند نکته وجود دارد:

 • قرار دادن لوگو و آدرس سایت در پروفایل شبکه های اجتماعی
 • فعالیت منظم و ارسال پست های مرتبط
 • ارسال تصاویر جذاب با عناوین ترغیب کننده
 • از مردم بخواهید تا برای موفقیت بیشتر بپست های شما را به اشتراک بگذارند
 • در صورت لزوم از #هشتگ ها استفاده کنید
 • محتوای خود را به راحتی قابل اشتراک گذاری کنید

خب در مبحث بعدی بیاید به سئو تلفن های همراه نگاهی بیندازیم.

8. آموزش سئو گوشی های هوشمند

ظهور دستگاه های تلفن همراه همه چیز را تکان داده است و این شامل سئو هم می شود.

با تغییرات اخیر گوگل، شما باید توجه بسیار ویژه ای را برای سئو دستگاه های هوشمند کوچیکتر مانند تلفن های همراه بیندازید.

سئو موبایل چیست؟

سئو موبایل به معنی بهینه سازی سایت برای دستگاه های کوچکتر است یعنی همه اجزای سایت واکنشگرا باشند و به درستی تغییر اندازه دهند.

گوگل دارای 95 درصد از بازار جستجوی تلفن همراه است، بنابراین بهینه سازی برای موبایل به معنی بهینه سازی برای گوگل است.

برخی از اطلاعات کلیدی که باید بدانید:

 • جستجو ها در تلفن های همراه بیشتر از دسکتاپ است.
 • گوگل اکنون یک شاخص تلفن همراه دارد
 • جستجوهای موبایل که در آن مردم به دنبال خرید هستند بسیار افزایش یافته است
 • جستجوی تلفن همراه شما را برای جستجو صوتی آماده می کند، که اینکار در حال رشد است

خب یک کار ارزشمندی که انجام دهید این است که ترافیکی که از طریق دسکتاپ تلفن همراه و تبلت به سایت شما می آید را بررسی کنید تا به اهمیت فوق العاده موبایل ها پی ببرید.

برای اینکار در گوگل آنالیتکس به قسمت Audience » Mobile بروید تا میزان ترافیک در دستگاه های مختلف را مشاهده کنید.

سئو سایت

سپس بر روی انتخاب تاریخ در صفحه کلیک کنید و اطلاعات موجود را با داده های سال گذشته مقایسه کنید.

خب اگر اینکار را انجام دهید خواهید دید که جستجو ها از طریق تلفن های همراه نسبت به گذشته پبشرفت داشته است. و باید بدانید که اینکار همچنان ادامه خواهد داشت.

سئو سایت

سایت خود را برای وکنشگرایی موبایل بررسی کنید

یکی از ساده ترین راه های انجام این کار، ابزار گوگل است. مانند تصویر زیر نام دامنه سایت خود را وارد کنید تا اطلاعاتی در مورد واکنشگرایی سایت شما در دستگاه های تلفن همراه برای شما به نمایش درآید.

سئو سایت
اگر خطایی وجود داشته باشد به شما با جزئیاتگفته می شود و شما می توانید برای رفع آن اقدام کنید.
همچنین شما می توانید با کلیک بر روی اینجا سرعت سایت خود در تلفن های همرا را تست کنید.
برای ایجاد یک تجربه کاربری خوب شما باید از قالب وردپرس های واکنشگرا استفاده کنید.

9. بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی

اگر شما در حال بهبود سئو هستید، قصد دارید و به ابزار هایی نیازمندید. ما چندتا از آنها را قبلا ذکر کرده ایم، اما در اینجا یک لیست کامل از ابزارهای تحقیقاتی کلمات کلیدی را بیان می کنیم. بسیاری از این موارد از اطلاعات کلمه کلیدی فراتر رفته و به تجزیه و تحلیل جنبه های بازاریابی شما کمک می کنند.

 •  Ahrefs یک ابزار کامل است که به شما در بهبود ترافیک جستجو کمک می کند.
 •  پاسخ عمومی به شما سوالاتی را  نشان می دهد که مورد هدف کاربران است.
 • بینگ یک ابزار جستجوی کلمات کلیدی در Bing Webmaster Tools را شامل می شود. ابزار حجم و پیشنهادات کلیدی را ارائه می دهد.
 •  Google Adwords Keyword Planner  حجم ماهانه جستجوی کلیدواژه محلی و جهانی را فراهم می کند.
 •  Google Trends  یک ابزار مفید برای تصمیم گیری است که از چندین عبارت جستجوی مشابه محبوب ترین را نشان می دهد.
 •  Keyword Spy یک ابزار کلید واژه قابل دانلود است که به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی رقبا را شناسایی کرده و شرایط مرتبط را که می توانید در محتوای خود و بازاریابی استفاده کنید پیدا کنید.
 •  Long Tail Pro  شامل تعدادی از ویژگی های کلیدی تحقیقاتی مفید می باشد. علاوه بر این به سادگی پیدا کردن کلمات کلیدی، شما می توانید مشکل ارزیابی، رقابت را ارزیابی کنید و می توانید نتایج را به روش های مختلف مانند جستجوی محلی فیلتر کنید.
 •  LSIGraph، که قبلا ذکر شد، فهرست طولانی ای از پیشنهادات تکمیل خودکار Google را فراهم می کند.
 • پایگاه داده تحقیقات کلمه کلیدی SERPS لیست شرایط مربوطه را فراهم می کند و حجم جستجو، هزینه هر کلیک و ارزش برای هر کلمه کلیدی را فراهم می کند.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که با سئو سایت به خوبی آشنا شده باشید.

4.9/5 - (7 امتیاز)

(1) نظرات کاربران

 1. محیا گفت:

  توضیحاتتون عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *