امنیت وردپرس

Akismet چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟ (تنظیم افزونه ضد هرزنامه)

Akismet چیست

اگر توجه کرده باشید در هنگام نصب وردپرس شما دو افزونه وردپرس را مشاهده خواهید کرد که به صورت خودکار نصب شده است. یکی از آن ها افزونه Akismet است که ضد هرزنامه نامیده می شود. این افزونه برای همه وب سایت ها ضروری است اما با نصب و فعال سازی به طور خودکار راه اندازی نخواهد شد و شما باید اقداماتی را برای فعال سازی آن انجام دهید، در این مقاله ما برای شما توضیح خواهیم داد که چرا باید از Akismet استفاده کنید و همچنین نحوه راه اندازی آکیسمت را برای شما شرح خواهیم داد.

Akismet چیست؟

آکیسمت یک سرویس فیلتر کردن هرزنامه است. نام Akismet از Automattic و Kismet می آید. Auttomatic شرکت پشتی Akismet است و توسط Matt Mullenweg بنیان گذار وردپرس تاسیس شد. Akismet با استفاده از الگوریتم های خود دیدگاه های اسپم در سایت شما را شناسایی می کند و آنها را در صف هرزنامه قرار می دهد.

چرا باید از Akismet استفاده کنیم؟

در وب سایت های محبوب، مقدار نظرات هرزنامه تا 85 درصد می تواند باشد. این به این معنی است که از هر 100 نظر تنها 15 مورد قانونی است. این به شما امکان می دهد تا نظرات اسپم را بشناسید و فقط بر روی نظرات کاربران واقعی متمرکز شوید. همچنین به نوعی از وب سایت شما در مقابل نظرات اسپم محافظت می کند.

Akismet چیست

چگونه ضد هرزنامه را در وردپرس راه اندازی کنیم؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است در پیشخوان وردپرس به قسمت افزونه ها بروید و ضد هرزنامه را فعال کنید.

Akismet چیست

پس از اینکه شما افزونه ضد هرزنامه را فعال کردید در قسمت افزونه ها یک اطلاعیه ظاهر می شود که شما باید بر روی آن کلیک کنید تا به صفحه پیکربندی افزونه ضد هرزنامه هدایت شوید.

Akismet چیست

حالا شما به صفحه پیکربندی افزونه هدایت می شوید که باید کلید API افزونه را در اینجا وارد کنید تا افزونه فعال شود.

Akismet چیست

شما کلید API ندارید! پس برای دریافت آن باید بر روی دکمه دریافت کلید API کلیک کنید تا به سایت آکیسمت هدایت شوید.

Akismet چیست

در اینجا باید بر روی دکمه ACTIVATE AKISMET کلیک کنید.( توجه: فیلتر شکن خود را روشن کنید!)

Akismet چیست

خب حالا شما مانند عکس بالا باید یک حساب کاربری برای خود بسازید. و پس از ثبت حساب کاربری به صورت خودکار به صفحه ای مانند تصویر زیر هدایت می شوید.

Akismet چیست

شما می توانید یکی از پلن ها را انخاب کنید که پیشنهاد ما استفاده از پلن رایگان است و شما نیازی به فعال سازی پلن های دیگر ندارید، پس بر روی Get Personal کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی Get Personal صفحه ای جدید برای شما باز می شود که شما برای رایگان بودن باید قسمت مشخص شده را بر روی صفر قرار دهید و  در کادر URl باید آدرس سایت خود را وارد کنید، سپس در پایین بر روی دکمه CONTINUE WITH PERSONAL SUBSCRIPTION کلیک کنید.

Akismet چیست

پس از انجام مراحل بالا ثبت نام شما کاملا انجام می شود و یک کلیک API در اختیار شما قرار داده می شود.

Akismet چیست

بعد از این که کلید AIP را کپی کردید به سایت خود بازگردید و آن را در کادر مربوطه وارد کنید و بر روی دکمه ارتباط با کلید API کلیک کنید.

Akismet چیست

خب بعد از انجام مراحل بالا یک پیام مبنی بر موفقیت آمیز بودن قعالسازی آکیسمت دریافت خواهید کرد و در اینجا کار تمام می شود.

امیدواریم که این مقاله در راه اندازی ضد هرزنامه در وب سایت، به شما کمک کند، کلید Akismet API را بیابید و یاد بگیرید که چرا Akismet مهم است. شما همچنین می توانید برای اطمینان از امنیت وردپرس سایت خود مقاله اسکن سایت وردپرسی برای کدهای مخرب را ببینید.

(1) نظرات کاربران

  1. محمد حسینی گفت:

    مرسی از مقاله مفیدشما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *