آموزش وردپرس, پایگاه دانش

اشتباهات رایج کاربران در وردپرس

اشتباهات رایج کاربران در وردپرس

اگر تصمیم به راه اندازی سایت گرفتید، وردپرس یکی از بهترین راه حل هاست.  وقتی مسیر خود را در دنیای وردپرس شروع می کنید، اجتناب از اشتباهات غیرممکن است، مگر اینکه تحت هدایت یک کاربر با تجربه تر عمل کنید. با این حال، اگر می خواهید همه کارها را خودتان انجام دهید، دیگر نیازی به نگرانی نیست. اینترنت مملو از راهنماها و آموزش های مختلفی است که به وردپرس اختصاص داده شده است.

همه از اشتباهات خود درس می گیرند، اما بهتر است از اشتباهات دیگران درس بگیریم. ما در این مقاله رایج ترین اشتباهات کاربران وردپرس که انجام می دهند را ذکر می کنیم.

اشتباهات رایج کاربران در وردپرس

1. انتخاب هاست نامناسب

میزبان وب موتوری است که به وب سایت وردپرس شما قدرت می دهد. به همین دلیل، مهم است که بهترین میزبانی وردپرس را برای سایت خود انتخاب کنید. متأسفانه، این مورد توسط مبتدیان نادیده گرفته می شود و آنها از یک میزبان نامناسب که می تواند عملکرد سایت آنها را بسیار ضعیف کند، استفاده می کنند.

همچنین شرکت های میزبان خدمات افزودنی بی شماری را به شما پیشنهاد می دهند. خرید ابزارهای امنیتی اضافی، فضای ذخیره اضافی و ایمیل …

توصیه میکنیم از این موارد چشم پوشی کنید و فقط آنچه که نیاز دارید را خریداری کنید و بعدا در صورت نیاز می توانید آن خدمات را خریداری کنید.

2. انتخاب قالب وردپرس نامناسب

انتخاب یک قالب وردپرس مناسب برای سایت، یکی از بزرگترین چالش هایی است که باید با آن روبرو شوید. که تقریبا اکثر مبتدیان از یک قالب وردپرس نامناسب استفاده می کنند یا به طور خاص تر، برای استفاده از قالب وردپرس های رایگان، بدون در نظر گرفتن تأثیر آنها بر عملکرد سایت خود، استفاده می کنند.

متأسفانه، مبتدیان معمولاً فرض می کنند که رایگان خوب است، اما همیشه اینطور نیست. صرفه جویی در هزینه وسوسه انگیز است، اما قیمت برای یک قالب “رایگان” می تواند در درازمدت بسیار بالاتر باشد. در حالی که برخی از آنها می توانند سرویس پذیر باشند، بیشتر قالب های رایگان پشتیبانی نمی شوند و یا کیفیت کدگذاری سوال برانگیز دارند. در بدترین حالت، افرادی که تم های رایگان برای وردپرس ارائه می دهند ممکن است نیت بدی داشته باشند: آنها به راحتی می توانند کد مخرب را به سایت شما تزریق کنند! اگر از این قالب استفاده می کنید، باید با ویروس ها، تبلیغات ناخواسته و بدافزارها مقابله کنید.

همچنین باید بدانید که هزاران قالب وردپرس وجود دارد و انتخاب یک قالب وردپرس مناسب برای کسب و کار شما ممکن است وحشتناک باشد. علاوه بر این همه تم ها به شما امکان نمی دهند از افزونه های لازم استفاده کنید یا برای دستگاه های مختلف سازگار نیستند.

به همین دلیل ما یک مقاله آماده کرده ایم و استانداردترین قالب ها را برای هر کسب و کار معرفی کرده ایم. پس همین الان برای اطلاعات بیشتر صفحه بهترین قالب وردپرس را ببینید.

3. اعمال تنظیمات پیش فرض

منحصر به فرد بودن و سبک بودن برای یک سایت مدرن ضروری است. اگر تنظیمات پیش فرض را تغییر ندهید ، هیچ اتفاق وحشتناکی رخ نخواهد داد. اما ما توصیه می کنیم به طور کامل به تنظیمات پیش فرض نگاه کنید و آنها را متناسب با سایت و نیازهای خود تنظیم کنید. به ساختار پیوندیکتا هم توجه کنید، زیرا نمونه استاندارد مانند یک مجموعه تصادفی از اعداد و حروف است.

توجه: با خرید قالب وردپرس از ما، و با استفاده از بسته های آسان نصبی قالب، یک سایت آماده با تمام استانداردها دریافت می کنید.

4.  انتخاب یک رمز ضعیف

این قانون برای هر نمایه ای که بصورت آنلاین ایجاد می کنید کار می کند. با این حال، اگر کسی ایمیل شما را هک کند، به آن آسیب نمی رساند (به طور معمول). اما اگر کسی حساب وردپرس شما را هک کند، می تواند نتیجه کار سخت شما را در عرض چند ثانیه از بین ببرد! علاوه بر این، ممکن است مجرمان شما را باج خواهی کنند و باعث شوند هزینه ایمنی سایت شما پرداخت شود. بهتر است از همان ابتدا از این سناریو خودداری کنید و یک رمز عبور مطمئن را برای وردپرس خود انتخاب کنید.

5. نصب پیش از حد افزونه ها

یکی از موارد جالب در استفاده از وردپرس این است که شما به معنای واقعی کلمه هزاران افزونه در نوک انگشتان خود دارید تا از طریق آنها به بهبود وب سایت خود کمک کنید. با این حال، این منجر به یک اشتباه دیگر می شود که مبتدیان اغلب در وردپرس انجام می دهند.

و آن این است که افزونه های بسیار زیاد و غیرضروری را در سایت خود نصب می کنند.

البته طبق توضیحاتی که در مقاله چند افزونه وردپرس باید در سایت خود نصب کنیم؟ ارائه دادیم، نصب افزونه های زیاد باعث مشکل در سایت شما نمی شود بلکه نصب افزونه های بی کیفیت، تاثیر منفی بر عملکرد سایت شما خواهد داشت.

پس یعنی از هر چند افزونه که نیاز دارید استفاده کنید، اما از کیفیت و استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کنید.

6. نادیده گرفتن سئو

شما ممکن است بهترین سایت را با بهترین پیشنهادات و مطالب داشته باشید اما چه کسی اهمیت می دهد اگر کسی نتواند آن را پیدا کند؟ اگر می خواهید خواننده یا مشتری داشته باشید، بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجو امری ضروری و بسیار مهم است. اگر پروژه خود را برای گوگل  جذاب تر کنید، باعث می شود سایت شما بازدید کنندگان بیشتری را جذب کند.

بعد از راه اندازی سایت خود می توانید از خدمات سئو سایت ما استفاده کنید، تا ما سئو را برای شما به اصولی ترین شکل انجام دهیم و نکات لازم را به شما مشاوره دهیم.

همچنین می توانید مقاله ما را در مورد سئو وردپرس ببینید.

7. فراموش کردن بروزرسانی ها

اگر نسخه قدیمی وردپرس یا افزونه وردپرس یا قالب وردپرس به درستی کار می کند، به این معنی نیست که باید بروزرسانی ها را نادیده بگیرید. در بسیاری از موارد، توسعه دهندگان فقط برای رفع اشکالات به روزرسانی نمی کنند. نصب آنها برای ایمنی سایت شما و برای مشتریان / خوانندگان بسیار مهم است.

8. تغییر قالب وردپرس به صورت مکرر

سایت شما فقط به شما تعلق دارد و شما ممکن است هر کاری را که می خواهید با آن انجام دهید. اما تغییر مکرر قالب وردپرس ممکن است تأثیر بدی در سایت و برند شما داشته باشد. تم های بیش از حد و همچنین افزونه های بسیار زیاد عملکرد صفحات شما را کند می کند. همچنین، اگر هر ماه آن را تغییر دهید، افراد نمی توانند مارک شما را با یک طراحی خاص مرتبط کنند.

9. بروزرسانی سایت بدون بک آپ

تغییرات اجتناب ناپذیر است، اما ساختن آنها بدون برنامه B می تواند خطرناک باشد. پیشنهاد می کنیم، ابتدا تغییرات را در لوکال هاست بر روی یک سایت آزمایشی انجام دهید (آموزش راه اندازی سایت در لوکال هاست). و همچنین اگر مستقیم تغییراتی را در سایت خود انجام می دهید یا قالب و افزونه ای را نصب یا بروزرسانی می کنید از سایت خود فایل پشتیبان تهیه کنید. برای پشتیبان گیری می توانید از یک افزونه پشتیبان گیری وردپرس استفاده کنید.

10. غفلت از Google Analytics

تجزیه و تحلیل داده ها برای تجارت شما بسیار مهم است. شما نمی توانید سایت خود را به روشی صحیح و بدون اطلاع مخاطبان خود توسعه دهید. Google Analytics به شما امکان می دهد تا منابع ترافیک، علایق مخاطبان و سایر داده های مهم را ردیابی کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله  آموزش نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس را ببینید.

11. ویرایش قالب وردپرس اصلی

وقتی سایت خود را ایجاد می کنید، و اگر تغییراتی را در کدهای قالب انجام دهید، پس از بروزرسانی آنها از بین می روند. در بیشتر موارد کاربران در این وضعیت بروزرسانی را نادیده می گیرند که کاری اشتباه است. درعوض، یک چایلد تم وردپرس ایجاد کنید و بدون ترس از دست دادن آنها، تغییرات موردنظر خود را ایجاد کنید.

12. نداشتن فرم تماس

عدم وجود یک فرم تماس یک اشتباه معمولی برای مبتدیان است. ممکن است هزاران نفر را به سایت خود جذب کنید، اما آنها بدون راهی راحت برای تماس با شما و پیدا کردن جواب سوال های خود، به مشتریان شما تبدیل نمی شوند.

13. اسفاده نادرست از دسته ها و برچسب ها

دسته ها و برچسب ها هر دو برای گروه بندی مطالب شما به کار می روند و اکثر کاربران علاوه بر اینکه تفاوت آنها را نمی دانند به صورت اشتباه هم از آنها استفاده می کنند. پس برای درک بهتر پیشنهاد می کنیم مقاله ما را در مورد تفاوت برچسب ها و دسته ها در وردپرس ببینید.

وردپرس به دلیل رابط بصری و گزینه های کاربر پسند مشهور است. با این حال، هیچ کس از خطاها به ویژه در ابتدای کار مصون نیست. اما اگر دقیق باشید، می توانید از همه اشتباهات رایج جلوگیری کنید. یا حداقل برخی از آنها.

همچنین برای یادگیری بیشتر در مورد وردپرس و مدیریت سایت خود پیشنهاد می کنیم حتما مقالات رایگان مدیریت سایت وردپرس ما را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *