آموزش وردپرس

آموزش نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس | اتصال Google Analytics به وردپرس

نصب گوگل آنالیتیکس

آیا می خواهید گوگل آنالیتیکس را در وب سایت وردپرس خود نصب کنید؟ فهمیدن اینکه مخاطبان چگونه با وب سایت شما تعامل دارند برای موفقیت شما بسیار مهم است. بهترین روش برای شناخت مخاطبین شما از طریق آمار ترافیک شماست، و این همان چیزی است که گوگل آنالیتیکس به صورت رایگان ارائه می دهد. در این مقاله ما نحوه نصب گوگل آنالیتیکس به صورت مرحله به مرحله و اینکه گوگل آنالیتیکس چرا مهم است را برای شما توضیح می دهیم.

چرا گوگل آنالیتیکس برای وبلاگ نویسان مهم است؟

بعد از راه اندازی سایت اولین هدف همه جذب ترافیک و کاربران زیاد است، گوگل آنالیتیکس به شما کمک خواهد کرد تا تصمیمات مبتنی بر داده های مختلف با نشان دادن انواع آمار ها ببینید.

چه کسی وب سایت شما را می بیند؟

این بخش از تجزیه و تحلیل ها پاسخ موقعیت جغرافیایی مخاطبان شما را می دهد، همچنین اینکه کاربر از چه مرورگری برای ورود به وب سایت شما استفاده کرده است. این داده ها بسیار مفید است و می تواند به روش های مختلفی به شما کمک کند.

وقتی کاربران در وب سایت شما هستند چه کاری انجام می دهند؟

شما به راحتی با گوگل آنالیتیکس می توانید بدانید که کاربران شما چه مدت زمانی و در چه صفحاتی وقت خود را سپری می کنند، و اینکه نرخ پرش سایت شما چقدر است و خیلی از موارد دیگر که اطلاعات مهمی را در اختیار شما می گذارد.(آموزش کاهش نرخ پرش در وردپرس)

چه زمان هایی کاربران از سایت شما بازدید می کنند؟

با نگاهی به داغترین ساعت ها در روز برای سایت خود، می توانید زمان ارسال مطلب را انتخاب کنید. و حتی مطلب خود را برای انتشار در ساعتی خاص برنامه ریزی کنید.

مردم چگونه وب سایت شما را پیدا می کنند؟

این بخش از تجزیه و تحلیل به شما نشان می دهد که کاربر از کجا آمده است (به عنوان مثال: موتورهای جستجو، لینک مستقیم، لینک های ارجاع از یک سایت دیگر و…)، همچنین نشان می دهد که درصد بازدیدکنندگان شما از هر کدام از این منابع چقدر است.

چگونه افراد با محتوای شما ارتباط برقرار می کنند؟

تجزیه و تحلیل گوگل نشان می دهد که چگونه کاربران، با محتوای سایت شما تعامل دارند. این نشان می دهد که چه مقدار از کاربر روی کدام لینک در سایت شما کلیک کرده و خیلی از موارد دیگر.

شما می توانید آزمایش های تقسیم A / B را با ایجاد آزمایش های محتوا در گوگل آنالیتیکس انجام دهید تا بدانید که بهترین کار برای رسیدن به اهداف شما کدام است.

با مشاهده و  تعامل با کاربر، و با دیدن پاسخ به سوالات بالا، می توانید بر روی استراتژی هایی که برای سایت شما کار می کنند تمرکز کنید و استراتژی هایی را که کار نمی کنند را از بین ببرید.

حدس را کنار بگذارید و با آمارهای دقیق بر روی ارتقا سایت خود تمرکز کنید.

نحوه ثبت نام در گوگل آنالیتیکس

مرحله 1: ابتدا باید یک حساب گوگل آنالیتیکس ایجاد کنید. برای انجام این کار، به صفحه ثبت نام Google Analytics مراجعه کنید.

یک صفحه مانند تصویر زیر خواهید دید که نیاز به وارد کردن یک ایمیل خواهد داشت.

آموزش نصب گوگل آنالیتیکس

مرحله 2: هنگامی که با حساب کاربری جیمیل خود وارد سیستم شوید، به یک صفحه مانند عکس زیر دعوت می شوید. این جایی است که شما با حساب جیمیل خود برای تجزیه و تحلیل گوگل ثبت نام می کنید.

مرحله 3: در صفحه بعدی، شما می توانید بین یک وب سایت یا برنامه تلفن همراه یکی را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که وب سایت را انتخاب کنید.

بعد از آن شما باید نام حساب را وارد کنید، نام وب سایت، نشانی اینترنتی وب سایت، کشور و منطقه زمانی.

نصب گوگل آنالیتیکس

پس از وارد کردن این اطلاعات، روی دکمه دریافت ردیابی کلیک کنید. شما باید با شرایط و سرویس گوگل آنالیتیکس که ارائه می دهد موافقت کنید، بنابراین بر روی دکمه I Agree کلیک کنید.

مرحله 4: حالا شما باید کد ردیابی گوگل آنالیتیکس که به شما می دهد را کپی کنید چون شما باید آن را در سایت وردپرس خود وارد کنید و به روش زیر استفاده کنید.

نصب گوگل آنالیتیکس

در صورتی که قالب وردپرس شما در قسمت تنظیمات امکان قرار دادن کد را داشته باشد باید کد را آنجا جایگذاری کنید در غیر اینصورت می توانید از افزونه Insert Headers and Footers برای جایگذاری کد گوگل آنالیتیکس استفاده کنید.

مشاهده گزارش های وب سایت در گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس قادر است به شما یک گنج از اطلاعات جمع آوری شده از آمار را نشان دهد. شما می توانید این اطلاعات را با بازدید از داشبورد گوگل آنالیتیکس خود و کلیک بر روی برگه گزارش مشاهده کنید.

نصب گوگل آنالیتیکس

شما می توانید گزارش های ساخته شده در گوگل آنالیتیکس را در ستون سمت چپ ببینید. هر بخش به زبانه های مختلف تقسیم می شود و با کلیک روی زبانه مدنظر می توانید اطلاعات کامل را ببینید.

Audience : برگه مخاطبان گزارش هایی را نشان می دهد که به شما در درک کاربران کمک می کند.

Acquisition: در این زبانه می توانید بفهمید که کاربران شما از کجا می آیند.

Behavior :گزارش های رفتاری خلاصه آنچه کاربران شما پس از ورود به سایت انجام می دهند.

Conversion :گزارش های تبدیل نشان می دهد که چطور شما در برابر اهداف خود عمل می کنید.

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند که نحوه نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس و نحوه کار با آن را یاد بگیرید، همچنین می توانید مقاله کامل و جدید سئو سایت ما را ببینید.

(3) نظرات کاربران

 1. سید مهدی نوابی گفت:

  ارائه خدمات مربوط به سایت در تم فارس من را از نگرانی درآورد و مطمئن شدم که جوابگوی خواسته من هست

 2. سید مهدی نوابی گفت:

  سلام این موردراکاملا مطالعه کردم، و خوشم اومد
  واطمینان پیدا کردم با کمک شما موفق می شوم خدانگهدار

 3. سید مهدی نوابی گفت:

  سلام مطالعه کل ۲۳ برنامه باعث دلگرمی و شور و شوق عجیبی قرار گرفتم، و سرو پا گوش و هوش شدم ودر اخر برنامه ورد پرس وگوگل آنالیتیکس را تجزیه تحلیلش کردم، بااینکه آماتور هستم،
  از این برنامه خوشم اومد وپذیرفتم وبه شما ایمان آوردم
  واطمینان پیدا کردم با کمک شما موفق می شوم خدانگهدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *