آموزش وردپرس

چند افزونه وردپرس باید در سایت خود نصب کنیم؟

چند افزونه وردپرس باید در سایت خود نصب کنید

چه تعداد افزونه وردپرس باید در سایت خود نصب کنید؟ چند افزونه بیش از حد زیاد است؟ آیا بعضی از افزونه ها برای عملکرد سایت مشکل ایجاد نمی کنند؟ آیا بهتر نیست از افزونه ها استفاده نکنیم؟ آیا افزونه های وردپرس امنیت سایت را کاهش نمی دهند؟

اینها سوالاتی هستند که برای یک فرد تازه کار پیش می آیند و ما در این مقاله همه چیز را در مورد تعداد نصب افزونه و تاثیرات آنها برای شما روشن می کنیم.

از زمان وردپرس 1.2 که افزونه ها به وردپرس اضافه شدند، افزونه ها برای کاربران یک برکت بوده است. وردپرس بدون افزونه مانند یک فروشگاه اسباب بازی بدون اسباب بازی است. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی افزونه وردپرس وجود دارد که بخشی از آنها به صورت پریموم و بخش دیگر آن که در زمان نوشتن این مقاله 56 هزار افزونه است به صورت رایگان در مخزن وردپرس ارائه می شود.

هدف از افزونه ها گسترش وردپرس است تا به وسیله انها تقریبا هر چیزی که تصور می کنید را انجام دهید، اما با این حال شاهد ترس و نگرانی افراد نسبت به افزونه ها هستیم چون آنها در مورد امنیت و سرعت و سایر بخش های سایت نگران هستند یا اینکه برای آنها سوال پیش می آید که چند افزونه را در سایت وردپرس خود نصب کنند و یا اینکه از چه افزونه هایی استفاده نکنند؟

مقالات زیادی در سایت های مختلف وجود دارند که به شما انجام کارهایی بدون استفاده از افزونه وردپرس را نشان می دهند، هدف اینگونه مقالات این نیست که به شما بگویند از افزونه های موجود استفاده نکنید. بلکه  فقط می خواهندبرای مواقعی که گاهی اوقات پیش می آیند راهی دیگر را در اختیار شما قرار دهند. اضافه کردن کد به فایل theme.php شما یکسان با نصب یک افزونه است و شما در صورتی که 30 قطعه کد را اضافه کنید به این معناست که 30 افزونه را نصب کردید.

همچنین یک بحث کلی در مورد اضافه کردن هر قطعه کد به فایل functions.php شما وجود دارد. به طور عمده به این دلیل است که شما در صورتی که قالب وردپرس خود را تغییر دهید اطلاعات و کدهای ذخیره شده در آن از بین می رود. در این مقاله ما در مورد همه این بخشها توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم.

بسیاری از کاربران در معرض توهم قرار می گیرند که افزودن کد در فایل functions.php یا در یک افزونه خاص سایت باعث سرعت بخشیدن به سایت شما خواهد شد. یا بهتر است برای “امنیت” این کار را انجام دهید.ولی این فکر کاملا اشتباه است چون قطعه کد هایی هستند که ممکن است باعث عملکرد ضعیف و از بین بردن منابع سرور شما شوند. و با بعضی از قطعه کد ها می توانید حفره های امنیتی بزرگی را ایجاد کنید.

چند افزونه وردپرس باید در سایت خود نصب کنید

پاسخ به سوال: “چند افزونه وردپرس باید در سایت خود نصب کنید” به همان اندازه که نیاز دارید .در حال حاضر در تم فارس حدود 35 افزونه فعال وجود دارد که از آنها استفاده می کنیم، و اگر به افزونه های دیگری هم نیاز داشته باشیم حتما از آن استفاده می کنیم پس تعداد افزونه ها چندان مهم نیست.

افزونه وردپرس و عملکرد

انواع مختلف افزونه وجود دارد. افزونه هایی که بر روی جلو تاثیر می گذارند (مانند افزونه های اجتماعی). افزونه هایی هستند که عمدتا برای پشتی وجود دارند (مانند افزونه پشتیبان گیری). همچنین افزونه هایی وجود دارند که هر دو کار را انجام میدهند (مانند افزونه سئو وردپرس)

افزونه ها می توانند عملکرد سایت شما را تحت تاثیر قرار دهند:

  • درخواست های اضافی HTTP – برخی از افزونه ها  ممکن است نیاز به یک ظاهر طراحی شده یا اسکریپت سفارشی برای کار درست داشته باشند. به همین دلیل ممکن است یک فایل اضافی JS و / یا CSS اضافه کنند.
  •  DB Queries اضافی – برخی از افزونه ها ممکن است درخواستهای پایگاه داده شما را افزایش دهند. به عنوان مثال اگر از افزونه مطالب محبوب استفاده می کنید، درخواست های پایگاه داده اضافی را ایجاد می کنید.

اما باز نگران این مورد نباشید چون به راحتی می توانید تعداد این درخواست های HTTP را کاهش دهید و برای این کار باید از یک افزونه کش وردپرس استفاده کنید که ما افزونه Wp Rocket را پیشنهاد می کنیم.

افزونه وردپرس و قابل اطمینان بودن

برخی افراد نگران هستند که وقتی از یک افزونه وردپرس استفاده کنند بروزرسانی آن متوقف شود یا اینکه بروزرسانی آن آهسته انجام شود برای جلوگیری از این کار فقط کافی است تا شما از افزونه های وردپرس محبوب استفاده کنید چون در این صورت هیچ وقت بروزرسانی های آن متوقف نمی شود و برنامه نویس موردنظر به توسعه افزونه ادامه می دهد.

چگونه بهترین افزونه ها را انتخاب کنیم؟

این یک مسئله بزرگ برای کاربران جدید است. که کدام افزونه ها بهترین هستند؟ کدام  افزونه ها را من باید استفاده کنم؟ یا اینکه برای شروع باید از چه افزونه هایی استفاده کرد و افزونه های ضروری وردپرس چه افزونه هایی هستند.

خب شما، به تعداد دانلود نگاه کنید. به امتیازات افزونه نگاه کنید. به پشتیبانی و نویسنده افزونه توجه کنید، به نظرات دیگران در مورد افزونه نگاهی بیندازید و …

بعد از طراحی سایت با وردپرس شما نیاز به نصب یکسری افزونه های پریموم دارید که همه وب سایت های حرفه ای از آنها استفاده می کنند و اگر شما هم می خواهید حرفه ای باشید باید از آنها استفاده کنید، ما این افزونه ها را در یک مقاله معرفی و برای دانلود قرار داده ایم و کافی است به صفحه افزونه های ضروری وردپرس بروید.

نتیجه گیری

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا متوجه شوید که نصب افزونه های زیاد باعث کاهش عملکرد سایت شما نمی شوند بلکه استفاده از افزونه های ضعیف باعث ایجاد مشکلات برای شما می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *