سئو وردپرس

تکنیک های ساخت لینک برای افزایش چشمگیر سئو

ساخت لینک

آیا شما تا حالا به ساخت لینک برای افزایش سئو فکر کرده اید؟ لینک ها ستون فقرات وب هستند، اما همه لینک ها برابر نیستند. در حالی که نوعی از لینک های مناسب می توانند شهرت آنلاین شما را افزایش دهند، نوع اشتباه می تواند کسب و کار شما را کاملا مخفی کند – و این می تواند زمان زیادی برای بازیابی لازم داشته باشد. پس جایی برای اشتباه وجود ندارد سعی کنید آگاهانه لینک سازی کنید!

در این آموزش، ما قصد داریم به توضیح ساخت لینک برای سئو از ابتدا تا انتها برسیم. در نهایت، شما می توانید از نکات و مثال های ما برای ایجاد استراتژی ساخت لینک موفقیت آمیز خود استفاده کنید که در آن ترافیک را به سایت شما هدایت می کند تا بتوانید فروش خود را افزایش دهید.

لینک سازی چیست؟

ساخت لینک برای جستجوگرها لینک هایی هستند که از سایت های دیگر دریافت می کنید(بک لینک). لینک ها یکی از عوامل رتبه بندی برتر سئو هستند و گوگل از آنها برای ارزیابی قدرت و ارتباط سایت شما برای شرایط جستجوی خاص استفاده می کند.

چگونه برای افزایش سئو لینک ایجاد می کنید؟ خب مطمئنا اولین چیزی که به نظر شما می رسد و برخی افراد برای تبلیغات به شما توصیه می کنند خرید بک لینک می باشد.

لینک سازی برای جستجوگرها چقدر مهم است؟

دو دلیل اصلی که ایجاد لینک برای سئو مهم است:

1) رباتهای گوگل با دنبال کردن لینک ها، محتوای شما را کشف می کنند. بدون هیچ گونه لینک دهی به آنها ، شما هیچگاه توسط گوگل پیدا نمی شوید.

2)لینک ها یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی سئو هستند. لینک های با کیفیت بالا که می توانید دریافت کنید، رتبه بندی محتوای شما را بالا می برند.

منظور ما از “کیفیت بالا” چیست؟ بیایید نگاهی به نحوه تعیین کیفیت لینک ها توسط گوگل بیندازیم.

نقش قدرت

لینک دهی توسط سایت هایی برای شما سودمند خواهد بود که رتبه بندی آنها بالا باشد و مورد اعتماد و تایید گوگل باشند. دلیل قدرت چنین سایت هایی هم این است که با ارائه و انتشار محتوای باکیفیت و بروز افراد بیشتری را به سوی سایت خود می کشند و لینک هایی را هم از سایر وب سایت ها دریافت می کنند.

در مقابل سایت سایت هایی وجود دارند که قابل اعتماد نیستند و حتی با روش های مصنوعی سعی در دستکاری رتبه بندی سایت خود دارند که دریافت لینک از این سایت ها می تواند به شدت سئو شما را خراب کند و تاثیر منفی بر آن بگذارد.

لینک های مهم برای جستجوگرها چه لینک هایی هستند؟

سه نوع لینک وجود دارد که برای افزایش سئو سایت مهم هستند:

1) لینک های داخلی که به محتوای دیگر سایت خود می دهید.

2) لینک های خروجی، که از سایت شما به سایت های دیگر داده می شوند

3) لینک های ورودی که از سایت هایی دیگر دریافت می کنید.

لینک ها همچنین می توانند به صورت زیر دسته بندی شوند:

Dofollow، لینک های هستند که با قدرت لینک، اعتبار سئو به سایت هدف منتقل می کنند.

Nofollow، لینک هایی هستند که با یک بیت از کد HTML مشخص شده اند نشان می دهد که صاحب سایت نمی خواهد مجوز عبور و رتبه بندی را به سایت مقصد بدهد.

چه کاری باید قبل از ساخت لینک ها انجام دهید؟

قبل از شروع به ایجاد لینک به سایت خود، شما نیاز به محتوای عالی دارید. این به این دلیل است که شما نمی خواهید افرادی که لینک  ها را دنبال می کنند سریعا نا امید شوند. این به معنای pogosticking است، که به سئو شما آسیب می زند.

در عوض، لینک ها را به محتوای مرتبط بدهید که بسیار ارزشمند و قابل اعتمادتر خواهد بود. اینکار باعث جلب اعتماد گوگل و همچنین اعتماد بازدیدکنندگان می شود.

برای انجام  این عمل:

 • یک استراتژی بازاریابی محتوا ایجاد کنید
 • برای توصیف محتوا به موتورهای جستجو، عناوین بزرگی را بنویسید، و درخواست خود را برای جستجوگران ارسال کنید
 • کلمات کلیدی راهی برای بهینه سازی محتوا است، بنابراین مردم می توانند به راحتی در نتایج جستجو آن را پیدا کنند
 • قوانین کپی رایت را رعایت کنید
 • از تصاویر جذاب برای توصیف محتوا استفاده کنید تصاویر نیز در موتورهای جستجو ذکر شده می توانند برای ساخت لینک مورد استفاده قرار گیرند
 • شما هچنین می توانید از کتاب های آموزشی، فیلم های آموزش و.. استفاده کنید و آنها را در سایت قرار دهید که در صورت ارزشمند بودن لینک های زیادی را دریافت خواهند کرد.

چگونه ارزش لینک ها را بررسی کنیم؟

یکی از کارهایی که باید انجام دهید اعتبارسنجی لینک های ورودی است، به این معنی که شما باید لینک های ورودی را بررسی کنید که آیا لینک ها مفید هستند و یا به سئو شما آسیب می رسانند؟

راه آسان برای اینکار استفاده از ابزار SEMrush است که به راحتی می توانید همه لینک ها را بررسی کنید و در صورت وجود لینک های بی کیفیت شما متوجه خواهید شد. برای اینکار فقط کافی است تا در باکس جستجو آدرس سایت خود را وارد کنید تا مانند عکس زیر اطلاعاتی در اختیار شما قرار گیرد:

تکنیک های ساخت لینک

برخی از وب مسترها از این اطلاعات برای ارسال به صاحبان سایت استفاده می کنند و درخواست مودبانه برای حذف لینک را دارند. و برخی ها هم از ابزار Google Disavow Links استفاده می کنند که البته باید در هنگام استفاده از ابن ابزار احتیاط کامل را داشته باشید.

 ساخت لینک

فقط در صورتی که تعداد زیادی پیام اسپم در سایت دارید از آن استفاده کنید، در غیر این صورت اینکار را انجام ندهید چون گوگل آنقدر هوشمند است که لینک های مخرب را نادیده بگیرد.

در حال حاضر، اجازه دهید به برخی از تکنیک ها و استراژی ها لینک سازی نگاهی بیندازیم.

ساخت لینک برای سئو: لینک داخلی

خب شما در مورد سایر لینک ها اطلاعاتی را به دست آوردید اما در مورد لینک های داخلی چه چیز هایی می دانید؟ همانظور که در مورد آن بحث کردیم لینک های داخلی برای سئو بسیار مهم هستند. لینک های داخلی به بازدیدکنندگان کمک می کند تا به محتوای مرتبط دست یابند و در سایت شما بچرخند. در نتیجه ترافیک بیشتری به دست خواهید آورد و سئو شما افزایش خواهد یافت.

دو روش اصلی برای ساخت لینک داخلی  خوب وجود دارد:

 • همیشه در هنگام نوشتن مطالب جدید در هر بخش که نیاز به اطلاعات بیشتر دانستید آن را به مطالب دیگر لینک دهید
 • به طور منظم (هفتگی یا ماهانه خوب است)که در محتوا های قدیمی به مطالب جدید لینک دهید.

اینکار به خوانندگان و گوگل کمک خواهد کرد تا محتوای مرتبطی را در دسترس داشته باشند.

برای اطمینان از اینکه گوگل لینک شما را می داند، می توانید نقشه سایت را به Google Search Console آپلود کنید. برای انجام این کار از ابزار Add / Test Sitemap استفاده کنید.

شما می توانید نقشه سایت خود را با XML Sitemaps ایجاد کنید.

 ساخت لینک

اگر از وردپرس استفاده می کنید، افزونه Yoast SEO  نقشه سایت برای شما ایجاد می کند.

ساخت لینک

همچنین شما می توانید با استفاده از ابزار Dr. Link Check هر گونه لینک خراب و شکسته را شناسایی کنید.

اکنون که با پیوندهای داخلی در ارتباط هستیم، بیایید نگاهی به نحوه دریافت لینکهای خارجی یا ورودی بیاندازیم.

چگونگی احیای فرصت های لینک از دست رفته

اگر چه برای جمع آوری آمار به اشتراک گذاری اجتماعی شناخته شده است، Buzzsumo یکی از ابزارهای لینک سازی قدرتمند و مورد علاقه افراد است. به این دلیل است که می توانید از آن برای پیدا کردن مکان هایی که سایت شما بدون یک لینک ذکر شده است استفاده کنید.

برای از استفاده از این ابزار، یک هشدار برای نام تجاری خود ایجاد کنید. Buzzsumo به طور خودکار موارد ذکر شده را جمع آوری می کند و مواردی را که لینک از دست رفته است، پرچم می کند. این ابزار همچنین به شما می گوید که مجوز دامنه سایت پیوند داده شده است که به شما کمک می کند تا ارزش پیوند تلاش های سئو خود را ارزیابی کنید.

سئو سایت

هنگامی که لینک های گمشده را پیدا میکنید، به صاحبان سایت منتقل کنید تا آنها را تشویق کنید تا به شما لینک دهند. شما می توانید آدرس های ایمیل را با یک ابزار مانند شکارچی پیدا کنید و از Outreach Plus برای خودکار سازی فرایند اطلاع رسانی استفاده کنید.

با Outreach Plus، می توانید یک کمپین برای بازگرداندن یادداشت های لغو نشده یا برای ساختن لینک های شکسته تنظیم کنید، که برای جزئیات بیشتر در زیر نگاه خواهیم کرد. هنگامی که وارد سیستم شوید، به + Campaign بروید و یک Campaign Building Link را انتخاب کنید.

ساخت لینک

آدرس های ایمیل که میخواهید کمپین خود را به لیست ارسال کنید اضافه کنید و سپس ایمیلهایی را که میخواهید ارسال کنید ایجاد کنید.

ساخت لینک

این به صورت خودکار با توجه به برنامه شما تعیین می شود و شما می توانید پیگیری موفقیت آمیز کمپین ایجاد لینک خود را از طریق داشبورد پیگیری کنید.

ساخت لینک

شما همچنین می توانید از فراخوانی استفاده کنید تا نفوذگران بدانند که به آنها لینک داده اید. این می تواند لینک ها را از سایت های شما و همچنین ترافیک بیشتری به دست آورد.

و البته، شما میتوانید از طریق حسابهای رسانه اجتماعی خود به افراد دسترسی داشته باشید.

لینک سازی برای سئو: شناسایی امکانات لینک

بعضی افراد از نوع دیگری از لینک سازی  استفاده می کنند: پیدا کردن محتوائی که لینک آنها مناسب است و به صاحبان سایت ها می رسد. این روند به این صورت است:

اول، محتوا مربوط، به محتوایی ​​که در حال ساختن هستند را جستجو کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که با جستجو برای مطالب اخیر به موضوع Buzzsumo بروید:

ساخت لینک

مجوز دامنه سایت را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که یک لینک از سایت شما، مجوز سایت شما را افزایش می دهد. شما می توانید با چک کردن دامنه خود در Open Site Explorer اینکار را انجام دهید.

ساخت لینک

بعد، اطلاعات تماس مالک سایت با استفاده از ابزاری مانند شکارچی پیدا کنید.

ساخت لینک

سوم، یک ایمیل ارسال کنید که چگونه منابع شما متناسب با محتوای آنها باشد و از آنها بخواهید که به آن پیوند داشته باشند. ارزش برای آنها و خوانندگان آنها را برای بهترین نتایج ویژه کنید.

اگر چیزی که شما کماندار می کنید، ارزش واقعی برای خوانندگان سایت را به ارمغان می آورد، مالک سایت ممکن است آن را در نظر بگیرد.

استفاده از لینک سازی شکسته برای سئو

در این رابطه، یک تکنیک ساخت لینک وجود دارد که به نام ساخت لینک شکسته است. ساختمان لینک شکسته است؟ شناسایی لینک های خراب در سایت های دیگر و ارائه منابع مربوط به صاحبان سایت به عنوان یک جایگزین.

Land Search Engine یک راه آسان برای پیدا کردن آنها است:

 • دامنه هدف (مانند وب سایت رقیب خود) را به آئروفز بفرستید
 • برو به قسمت Backlinks » Broken
 • داده ها را صادر کنید
 • دامنه هایی را که میخواهید هدف قرار دهید و به آنها دسترسی پیدا کنید، انتخاب کنید.

ساخت لینک

استفاده از وبلاگ نویسی مهمان برای ساخت لینک سئو

یکی از مؤثرترین انواع ساخت لینک، وبلاگ نویسی مهمان است. وبلاگ نویسی مهمان عالیست! زیرا شما در مقابل یک لینک به سایت خود ارزش گذاری به صاحبان سایت می دهید. اگر اهداف وبلاگ نویسی مهمان را با دقت انتخاب کنید، می توانید به زودی یک پروفایل پیوند متنوع و معتبر ایجاد کنید.

به طور موثر به وب سایت مهمان نیاز دارید که:

 • شناسایی سایت هایی که پست های مهمان را می پذیرند
 • قدم زدن و ایجاد محتوای ستاره ای
 • ایجاد یک بیوگرافی که به لینک سازی شما کمک بسیار زیادی می کند.

نحوه ساخت لینک با اشتراک گذاری اجتماعی

چگونه می توانید لینک های بیشتری به سایت خود دریافت کنید؟ یکی از گزینه های اینکار اشتراک اجتماعی است.

اگرچه اشتراک گذاری اجتماعی یک عامل رتبه بندی مستقیم نیست،ولی آنها می توانند به طور غیر مستقیم کمک کنند. محتوای بیشتر در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود، بیشتر افراد آن را مشاهده می کنند و به آن لینک می دهند.و باید بدانید که محتوای با رتبه بالا دارای اشتراک گذاری اجتماعی بیستری است.

ساخت لینک

به همین دلیل است که  وجود دکمه های به اشتراک گذاری اجتماعی در محتویات شما حساس است. و سعی کنید حتما در شبکه های اجتماعی فعالیت پر رنگی داشته باشید.

جلوگیری از یکسری کارها در لینک سازی:

لینک سازی از روزهای اولیه برای جستجوگرها تغییرات زیادی را کرده است و فقط به چند شیوه هستند که در تم فارس بیان شده است، روش دیگری برای لینک سازی از شکرت های سئو شاید به شما پیشنهاد شود که فقط برای درآمد خودشون خواهد بود و سودی برای شما نخواهد داشت!

گوگل از کارهای زیر متنفر است و در صورت انحام شما را جریمه سنگین می کند:

 • خرید یا فروش لینک ها برای افزایش سئو!
 • تبادل لینک!
 • سایت های دایرکتوری لینک و مقاله با کیفیت پایین!

نیاز به یادگیری کامل و ترافیک بیشتری دارید؟ مقاله کامل و جدید سئو سایت برای رسیدن به رتبه 1 را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *