سئو وردپرس

8 تکنیک سئو کلاه سفید وردپرس برای رشد رتبه در گوگل

تکنیک سئو کلاه سفید وردپرس

به دنبال چند تکنیک سئو کلاه سفید وردپرس خوب هستید؟

در این مقاله پس از توضیحاتی کوتاه 8 تکنیک سئو کلاه سفید وردپرس را توضیح می دهیم که به وسیله آنها می توانید رتبه خود را در صفحه نتایج گوگل بهبود ببخیشد.

تکنیک سئو کلاه سفید وردپرس

سئو کلاه سفید چیست؟

یک تکنیک سئو که شامل بهینه سازی یک وب سایت با پیروی از محدودیت های تحمیلی موتورهای جستجو است، به عنوان سئو کلاه سفید شناخته می شود.

سئو کلاه سفید روشی اخلاقی و قانونی برای استفاده از تکنیک های بهینه سازی موتور جستجو (SEO) در یک وب سایت است. به سئوی ارگانیک نیز معروف است.

8 تکنیک سئو وردپرس کلاه سفید

در سئو کلاه سفید، تمام تمرکز یک صاحب وب سایت یا وبلاگ نویس بر روی ارضای نیازهای مخاطبان انسانی با ارائه نتایج مرتبط و بهتر در برابر یک جستجو است.

بنابراین، لیست تکنیک های سئو کلاه سفید زیر به مدیران وب سایت های وردپرس کمک می کند تا استراتژی سئو کلاه سفید بهتری را برای وب سایت خود ایجاد کنند.

1. تمرکز بر بهینه سازی محتوا

بهینه سازی محتوا اولین تکنیک سئو کلاه سفید برای وردپرس و سایر پلتفرم ها است.

بهینه‌سازی محتوا به این معناست که کاربران باید با گنجاندن کلمات کلیدی بهتر، محتوای خود را به اندازه کافی بهینه کنند.

به عنوان مثال، وبلاگ نویسان باید از کلمه کلیدی هدف در عنوان متا، توضیحات متا، نامک صفحه وب، عنوان H2، پاراگراف باز کردن محتوا و توضیحات عنوان H2 استفاده کنند.

بنابراین، کاربران برای یافتن کلمات کلیدی بهتر باید تحقیقات کلمات کلیدی بهتری انجام دهند.

امروزه، الگوریتم‌های موتورهای جستجو به اندازه کافی پیشرفته هستند که کلمات کلیدی پر شده را شناسایی کرده و به صورت خودکار آن محتوا را حذف می‌کنند.

بنابراین، گنجاندن کلمات کلیدی معادل پر کردن کلمات کلیدی نیست. در عوض، وبلاگ نویسان و صاحبان وب سایت باید کلمات کلیدی LSI را در جایی که به راحتی در محتوا قرار می گیرند، قرار دهند.

2. کار بر روی کیفیت محتوا

همانطور که قبلا ذکر شد، هدف از سئو کلاه سفید برآورده کردن نیازهای مخاطبان انسانی است.

بنابراین، وبلاگ نویسان وردپرس و صاحبان وب سایت ها باید محتوای با کیفیت را مطابق با خواسته های مخاطبان خود ایجاد کنند.

بلاگ نویسان و صاحبان وب سایت باید هنگام تحقیق در مورد موضوع خود برای ایجاد محتوای با کیفیت، نکات مهم گمشده را تعیین کنند. بنابراین، اگر به آن نکات بپردازند، محتوای آنها به صورت خودکار کیفیت بهتری نسبت به همتایان خود خواهد داشت.

3. پیوندهای داخلی مرتبط

تکنیک های جدید سئو همه چیز در مورد کلمات کلیدی نیست، زیرا شامل موارد ضروری دیگری نیز می شود. یکی از این موارد پیوند داخلی است.

یکی از بهترین نمونه های سئو کلاه سفید گنجاندن لینک های داخلی مرتبط در محتوا است.

به این ترتیب، خوانندگان می توانند به راحتی از یک صفحه وب به صفحه وب دیگر همان وب سایت جابجا شوند، که تأثیر مثبتی بر تجربه کاربری وبلاگ یا وب سایت خواهد داشت.

با این حال، پیوند داخلی باید مرتبط باشد. در غیر این صورت، موتورهای جستجو به صورت خودکار آن قسمت از محتوا را حذف خواهند کرد.

4. بک لینک های قوی

این تکنیک سئو کلاه سفید با تکنیک قبلی مرتبط است زیرا بر ایجاد لینک نیز تمرکز دارد. اما این بار نوبت به بک لینک ها رسیده است.

بک لینک ها نقش حیاتی در بهینه سازی محتوا و افزایش رتبه یک صفحه وب در SERP (صفحات نتایج موتور جستجو) دارند.

بنابراین، وبلاگ نویسان و صاحبان وب سایت نیز باید بر روی بک لینک ها تمرکز کنند. اما باز هم، این نکته مهم است که از بک لینک های نامرتبط استفاده نکنید!

شما باید بک لینک های قوی و مرتبط ایجاد کنید تا از ارسال هرزنامه و لیست سیاه موتورهای جستجو جلوگیری کنید، که مکانیسم کار سئو کلاه سفید است.

5. تمرکز بر کاهش زمان بارگذاری وب سایت

برخلاف تکنیک های سئو کلاه سیاه، سئو کلاه سفید بر ایجاد تجربه کاربری بهتر با پیروی از دستورالعمل های موتورهای جستجو تمرکز دارد.

وقتی نوبت به زمان بارگذاری یک وب سایت می رسد، رسانه گنجانده شده نقش مهمی ایفا می کند. به عنوان مثال، فرض کنید یک وبلاگ نویس یا صاحب وب سایت از تصاویر و ویدیوهای سنگین در صفحات وب سایت خود استفاده کرده است. در این صورت، وب سایت او زمان بیشتری را برای بارگذاری آن صفحات وب نیاز خواهد داشت. این عامل در نهایت تجربه کاربری را از بین می برد که برای سئوی وب سایت قاتل است.

پیشنهاد می کنیم مقاله دیگر ما را در مورد افزایش سرعت وردپرس ببینید.

6. ایجاد نقشه سایت

یکی دیگر از عوامل اساسی که بر تجربه کاربری یک وب سایت تأثیر می گذارد، نقشه سایت آن است. نقشه سایت طرحی از یک وب سایت را در اختیار موتورهای جستجو قرار می دهد.

به این ترتیب، موتورهای جستجو به راحتی می توانند محتوای یک وب سایت را بخزند و فهرست کنند. اما جدا از سود موتورهای جستجو، نقشه سایت کاربران را در مورد پیمایش صفحات وب و خدمات یک وب سایت نیز راهنمایی می کند. بنابراین، هرچه یک وب سایت راهنمایی بیشتری به کاربران خود ارائه دهد، تجربه کاربری بهتری خواهد داشت.

پیشنهاد می کنیم مقاله دیگر ما را در مورد افزونه وردپرس ساخت نقشه سایت ببینید.

7. ایجاد یک وب سایت سازگار با موبایل

هفتمین تکنیک سئو کلاه سفید وردپرس نیز بر قسمت تجربه کاربری وب سایت تمرکز دارد. اما این بار، در مورد جنبه موبایل پسند یک وب سایت است. موتورهای جستجو مانند گوگل نسخه موبایلی زمینه را برای فهرست بندی و رتبه بندی صفحات وب ترجیح می دهند. بنابراین، یک وب‌سایت با رایانه و موبایل‌پسند، از نظر گوگل قدرت بیشتری نسبت به وب‌سایتی با رفتار رایانه‌پسند (فقط) دارد.

8. جلوگیری از تکرار مطالب و سرقت

احتمالاً مهم ترین نقطه ای که در آن تکنیک های سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه تفاوت دارند، اصالت محتوا است.

صفحه وب یک وب سایت باید حداقل 300+ کلمه منحصر به فرد داشته باشد. در غیر این صورت، موتورهای جستجو محتوای آن صفحه وب را اصلی نمی دانند.

بنابراین، وبلاگ نویسان و صاحبان وب سایت ها باید اصالت محتوا را در اولویت قرار دهند زیرا اگر خواننده اطلاعات مشابهی را در صفحات مختلف وب بیابد، او را آزار می دهد.

بدون شک، وبلاگ نویسان و صاحبان وب سایت می توانند قبل از شروع روند نوشتن، درباره موضوعات خود به صورت گسترده تحقیق کنند.

اما تحقیق کردن به معنای دزدیدن محتوای دیگران نیست. بنابراین، وبلاگ نویسان و صاحبان وب سایت باید از یک بررسی کننده سرقت ادبی آنلاین استفاده کنند تا از تکرار تصادفی یا عمدی محتوا جلوگیری کنند.

خب به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که این 8 تکنیک سئو کلاه سفید وردپرس به ارتقا سایت شما در گوگل کمک کند. همچنین ممکنه بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد سئو وردپرس ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *