افزونه رایگان وردپرس, سئو وردپرس

3 بهترین افزونه وردپرس ساخت نقشه سایت XML

ساخت نقشه سایت در وردپرس

اگر می خواهید سئو سایت خود را بهبود ببخشید، داشتن نقشه سایت یا همان سایت مپ بسیار مهم است. نقشه سایت در اصل یک لیست سلسله مراتبی از لینک ها به تمام صفحات سایت شما در یک نمودار سازمان یافته یا یک سند XML است. ساخت نقشه سایت کمک می کند تا تمام صفحات و نوشته های شما به درستی توسط خزنده های موتورهای جستجو ایندکس شوند.

بنابراین تنظیم نقشه سایت برای یک وب سایت بسیار ضروری است که کاربران وردپرس به راحتی می توانند از طریق افزونه ها نقشه سایت ایجاد کنند ما در این مقاله 3 مورد از بهترین افزونه های تولید نقشه سایت را به شما معرفی می کنیم.

توجه: بعد از ساخت نقشه سایت حتما آدرس آن را در وبمستر، قسمت Sitemap وارد کنید.

1. Google XML Sitemaps

ساخت نقشه سایت در وردپرس

افزونه Google XML Sitemaps یکی از محبوب ترین افزونه های رایگان وردپرس برای ساخت نقشه سایت است که تعداد نصب بسیار بالایی را در مخزن وردپرس ثبت کرده است. این افزونه سال های زیادی است که در دسترس است و همانطور که گفتم به دلیل داشتن طرافداران زیاد، رشد چشمگیری داشته است. این افزونه می تواند به سرعت در ایجاد نقشه ها برای موتورهای جستجو مانند Google ، Bing ، Yahoo و Ask.com به شما کمک کند.

این افزونه نقشه سایت وردپرس برای کار با انواع صفحات تولید شده وردپرس از جمله URL های سفارشی طراحی شده است. همچنین هر بار که صفحه ای جدید اضافه می کنید یا یک پست جدید منتشر می کنید، به طور خودکار به موتورهای جستجو اطلاع میدهد. علاوه بر آن، بخاطر کدنویسی سبک و کارآمد این افزونه، هیچ تاثیری در سرعت سایت شما نخواهد داشت و هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

2. افزونه Yoast SEO

ساخت نقشه سایت در وردپرس

Yoast SEO یک افزونه اختصاصی برای ایجاد نقشه سایت برای وب سایت وردپرس شما نیست، اما این قابلیت را ارائه می دهد. از آنجا که یواست سئو یک افزونه ضروری برای سئو سایت می باشد و تمام سایت ها آن را نصب می کنند می تواند بهترین گزینه برای ساخت نقشه سایت هم باشد. وقتی از این افزونه برای سئو سایت خود استفاده کنید، افزونه به صورت خودکار برای سایت شما نقشه سایت ایجاد می کند.

نقشه سایت تم فارس و خیلی از سایت های بزرگ دیگر با این افزونه ایجاد شده است. پس توصیه ما به شما در درجه اول نصب افزونه Yoast SEO است که می توان از آن به عنوان غول سئو سایت نام برد.

3. WP Sitemap Page

افزونه WP Sitemap Page

افزونه WP Sitemap Page هم در بین کاربران بسیار محبوب است و به شما امکان می دهد تنها با چند کلیک نقشه سایت را در یکی از صفحات خود اضافه کنید. این افزونه از کد کوتاه استفاده می کند که می توانید در یک صفحه از آنها برای نمایش نقشه سایت به طور مرتب و به روز شده استفاده کنید.

با این حال ، شایان ذکر است که این افزونه برای رباتهای خزنده نیست بلکه برای انسان ها طراحی شده است و به نقشه سایت XML ختم نخواهد شد، اما صفحه ساده ای در سایت خود خواهید داشت که تمام لینک ها را به صورت سازمان یافته به کاربران شما نمایش می دهد. با این وجود، این نیز می تواند یک راه عالی برای بهبود ناوبری سایت و درگیری کاربر با مطالب باشد که می تواند سئو سایت شما را بهبود ببخشد.

خب به پایان این مقاله رسیدیم امیدواریم که بهترین افزونه نقشه سایت را برای سایت خود پیدا کرده باشید. همچنین ممکن است بخواهید صفحه آموزش نمایش آمار بازدید در وردپرس را ببینید و از آن برای مدیریت بازدیدهای سایت خود استفاده کنید.

5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *