پایگاه دانش, واژه نامه

15 بهترین ابزار بررسی سرعت سایت رایگان

ابزار بررسی سرعت سایت

عملکرد ضعیف سرعت سایت چیزی است که هیچ صاحب وب سایتی نمی خواهد آن را تجربه کند. با توجه به عملکرد کلی وب سایت خود مطمئن شوید که سایت شما بالاترین سرعت لود را دارد.

ابزار تست سرعت وب سایت به شما امکان می دهد سرعت صفحه خود را کنترل کرده و نقاط ضعف آن را پیدا کنید. به این ترتیب، شما باید هر زمان که لازم باشد، پیشرفت های لازم را انجام دهید.

در این مقاله دلایلی را که شما باید در مورد زمان بارگذاری وب سایت خود بدانید توضیح می دهیم و همچنین 20 ابزار تست سرعت سایت را به شما معرفی می کنیم.

چرا سرعت صفحه اهمیت دارد؟

به عنوان یک بازدید کننده، اگر با وب سایتی روبرو شدید که مدت زمان طولانی برای بارگذاری آن نیاز است، چه احساسی خواهید داشت؟

اگر جواب شما منتظر نماندن و ترک آن سایت نیست، ما از صبر شما استقبال می کنیم.

طبق تحقیقات انجام شده، اگر بارگذاری صفحات سایت شما پیش از 3 ثانیه طول بکشد، بیش از 40% از کاربران فوراً سایت شما را ترک می کنند!

به همین دلیل، سرعت صفحات سایت به دلایلی که به شرح زیر بیان می شود مهم است:

1. بر روی صفحه نتایج جستجو تاثیر می گذارد – موتورهای جستجو مانند گوگل، به سایت هایی که سرعت پایینی دارند، رتبه های پایینی در صفحه نتایج اختصاص می دهند.

2. بر ترافیک سایت تأثیر می گذارد – این همان معنایی است که در مثال بالا آورده ایم. روند بارگذاری کند با 40% خطر از دست دادن بازدید کنندگان بالقوه (یا بدتر از همه خریداران) برابر است.

3. بر سئو تأثیر می گذارد – موتورهای جستجو شهرت خاص خود را برای حفظ دارند و سرعت ضعیف صفحه شما می تواند به تجربه کاربر آنها آسیب برساند.

در کل، هر صاحب سایت باید سرعت وب سایت خود را ارتقاء دهد تا بهترین تجربه ممکن برای کاربر فراهم شود. قبلا از افزایش سرعت سایت، شما باید به وسیله ابزار بررسی سرعت سایت ، سرعت سایت خود را آزمایش کنید.

15 ابزار تست سرعت سایت

ابزار های تست سرعت زیادی وجود دارند که ممکن است متناسب با نیاز شما باشد. ما برای ذخیره وقت شما، لیستی از بهترین ابزار های تست سرعت سایت که به صورت رایگان هستند را تهیه کرده ایم.

1. GTmetrix

ابزار تست سرعت سایت gtmetrix

از GTmetrix می توان به عنوان یکی از محبوب ترین ابزار های بررسی سرعت سایت نام برد که علاوه بر ارائه نمره سرعت سایت، گزارشات و پیشنهادهای لازم برای بهبود را هم ارائه می دهد.

برای تست سرعت سایت خود در جی تی متریکس فقط کافی است تا آدرس سایت خود را در فیلد مربوطه وارد کنید و بر روی Analyze کلیک کنید تا به صورت رایگان گزارشات لازم را به شما ارائه دهد.

2. WebPagetest

ابزار تست سرعت سایت webpagetest

ابزار بررسی سرعت WebPagetest به شما امکان می دهد تست سرعت سایت را از چندین مکان در سراسر جهان با استفاده از اینترنت اکسپلورر و کروم به صورت رایگان انجام دهید.

در پایان آزمایش، بررسی های بهینه سازی سرعت صفحه و پیشنهادات برای بهبود دریافت خواهید کرد.

3. Google PageSpeed Insights

ابزار تست سرعت سایت pagespeedinsights

از آنجا که گوگل این ابزار بررسی سرعت سایت را در اختیار دارد، معیارهای تجربه کاربر مبتنی بر عملکرد وب سایت در گزارش UX Chrome ، در دستگاه های تلفن همراه و دسک تاپ است.

این ابزار تست سرعت مورد حمایت صاحبان مشاغل کوچک و متوسط ​​و صاحبان وب سایتهای مستقل است که به دنبال راهی آسان و سر راست برای بررسی عملکرد وب سایت خود هستند.

4. Site Speed (Google Analytics)

ابزار تست سرعت سایت گوگل آنالیتیکس

به عنوان بخشی از Google Analytics ، سرعت سایت  عملکرد وب شما را بر اساس سه جنبه ارزیابی می کند: زمان بارگذاری صفحه، سرعت اجرا و مدت زمان تجزیه.

گزارش آزمایش شامل تجزیه و تحلیل دقیق از صفحات فردی و عملکرد منابع و همچنین نکات متناسب با بهینه سازی است.

5. Google Test My Site

ابزار تست سرعت سایت testmysite

از آنجایی که این روزها تلفن های همراه روز به روز رایج تر می شوند، سایت ها در تلفن همراه در مقایسه با کامپیوتر ها باید عملکرد برابر را داشته باشند.

Test My Site سرعت وب سایت در موبایل، معیار در برابر رقبا را اندازه گیری می کند و یک گزارش سفارشی به همراه پیشنهاداتی در مورد چگونگی بهبود عملکرد صفحات شما ارائه می دهد.

6. YSlow

ابزار تست سرعت سایت yslow

این نرم افزار رایگان پروژه منبع باز و تست سرعت، عملکرد یک سایت را بر اساس 23 از 34 قانون یاهو برای وب سایت های با کارایی بالا تجزیه و تحلیل می کند.

به صورت افزونه هایی برای مرورگرهای وب و اسکریپت های خط فرمان برای سرور Node.js و PhantomJS ارائه می شود.

Firefox به عنوان مرورگر وب که در آن YSlow در ابتدا پیاده سازی شده بود، دسترسی کامل به اطلاعات مربوط به اجزای صفحه از طریق Firebug Net Panel را امکان پذیر می کند.

7. Pingdom

ابزار تست سرعت سایت pingdom

Pingdom نه تنها مانیتورینگ دقیق عملکرد وب را انجام می دهد، بلکه این ابزار خرابی را هم کنترل می کند.

Pingdom از بیش از 70 مکان رای گیری جهانی برای آزمایش صفحات وب استفاده می کند. در پایان آزمون، بینش عملکرد و تنگناهای موجود در سرعت صفحه خود را به دست می آورید.

اگر می خواهید نظارت دقیق تری داشته باشید، می توانید برنامه های پرداخت شده آنها را بخرید و خدمات دیگری مانند نظارت به موقع، نظارت بر سرعت صفحه، نظارت بر سرورها و… را نیز دریافت کنید.

هر وقت مشکلی پیش آمد، ویژگی هشدار دهنده، به شما فوراً اطلاع می دهد.

8. KeyCDN Website Speed Test

ابزار تست سرعت سایت keycdn

با استفاده از گزینه انجام تست سرعت از 14 مکان مختلف به صورت آنلاین در اختیار شما قرار می گیرد.

گذشته از تست سرعت کامل صفحه و بررسی در مکان های مختلف، این ابزار همچنین می تواند تست کننده حمله SSL FREAK را انجام دهد تا از امنیت SSL / TLS وب سایت شما اطمینان حاصل کند.

9. Dotcom-Monitor

ابزار تست سرعت سایت dotcommonitor

ابزارهای رایگان Dotcom به شما امکان می دهد تست زمان بارگذاری سایت خود را از طریق مرورگرهای مختلف کامپیوترهای رومیزی و موبایل از 20 مکان آزمایشی در سراسر جهان انجام دهید.

نکته مثبت ابزارهای Dotcom این واقعیت است که می توان تمام تست های جغرافیایی را همزمان انجام داد. در پایان آن، گزارش عملکرد فردی و گزارش آبشاری را از هر مکان دریافت خواهید کرد.

10. Dareboost

ابزار تست سرعت سایت dareboost

ابزار تست سرعت Dareboost قادر است مانیتورینگ عملکرد را از 13 مکان و هفت دستگاه انجام دهد. حالت دوم شامل انواع مختلفی از دستگاه های تلفن همراه است.

این آزمایش گزارش کاملی را به همراه توصیه هایی که به چند دسته تقسیم می شوند، تهیه می کند. گروه های اولویت بندی شده پیشرفت های مورد نیاز را آسان تر می کنند.

11. Geek Flare

ابزار تست سرعت سایت geekflare

این ابزار به شما اجازه می دهد از +25 ابزار مختلف استفاده کنید. یکی از این ابزارها به شما اجازه می دهد تا سرعت سایت خود را در دسک تاپ و موبایل در مکان های مختلف تست کنید.

معیارهای آزمایش سرعت شامل اندازه صفحه، تصاویر، تعداد درخواستها براساس نوع و زمان برای اولین بایت است.

12. LoadImpact

ابزار تست سرعت سایت loadimpact

یکی دیگر از ابزارهای بررسی سرعت سایت که می تواند برای تست سرعت به شما کمک کند ابزار LoadImpact است. این ابزار در یک محیط گرافیکی زیبا، اطلاعات پیشرفته ای را در اختیار شما قرار می دهد.

13. Image Analysis Tool (ابری)

ابزار تست سرعت سایت imageanalysistool

اگر وب سایت شما حاوی تصاویر زیادی است، ممکن است سرعت بارگذاری بسیار پایین باشد. از این ابزار ابری برای ارزیابی مسائل مربوط به تصویر مانند اندازه، فرمت، کیفیت و رمزگذاری استفاده کنید.

تست سرعت سایت giftofspeed

با استفاده از تست سرعت GiftOfSpeed​​، زمان بارگذاری وب سایت خود را از مکان های مختلف می توانید ارزیابی کنید. همچنین می توانید با استفاده از سایر ابزارهای رایگان مانند تست بهینه سازی CSS عملکرد وب خود را به طور مستقیم بهبود بخشید.

15. Uptrends

ابزار تست سرعت سایت uptrends

Uptrends یک ابزار تست سرعت رایگان را ارائه می دهد که زمان بارگذاری وب سایت شما را در دستگاه های رومیزی یا موبایل از ده مکان مختلف ارزیابی می کند. همچنین می توانید تنظیم کننده پهنای باند و مرورگر وب را انجام دهید.

همچنین ابزار مانیتورینگ وب سایت نیز به صورت رایگان در دسترس است. ویژگی های آن شامل دامنه گسترده ای از مکان تست، ایمیل هشدار و داشبورد نظارت است.

 خب به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که بهترین ابزار بررسی سرعت سایت را برای تست وب سایت خود پیدا کرده باشید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله نحوه ذخیره تصاویر بهینه شده برای وب را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *