ووکامرس

نحوه حذف قدرت رمز عبور ووکامرس هنگام ایجاد حساب کاربری

حذف قدرت رمز عبور ووکامرس هنگام ایجاد حساب کاربری

ممکن است دلایل مختلفی برای تمایل به حذف قدرت کلمه عبور ووکامرس وجود داشته باشد. در این مقاله، ما سعی می کنیم به شما کمک کنیم نحوه حذف قدرت رمز عبور ووکامرس هنگام ثبت نام (در صفحه پرداخت و صفحه ثبت نام) را بیاموزید.

اجبار به انتخاب گذرواژه های قوی در فروشگاه ووکامرس شما همیشه توصیه نمی شود و حتی ممکن است گهگاه کاربران را از خرید خود منصرف کند. اگر می خواهید کار را برای مشتریان خود ساده کنید قدرت رمز را حذف کنید.

نحوه حذف قدرت رمز عبور ووکامرس

آموزش حذف قدرت کلمه عبور حساب کاربری

این واقعیت که ووکامرس به شما امکان می دهد رمزهای عبور را به صورت خودکار ایجاد و از طریق ایمیل به صورت متن ساده به کاربران تحویل دهید، احتمالاً قبلاً برای شما شناخته شده است. با این وجود، کارشناسان امنیتی این روش را پیشنهاد نمی کنند.

اگر شما هم می خواهید به کاربران اجازه دهید هنگام ایجاد حساب کاربری گذرواژه را خودشان انتخاب کنند، باید مطمئن شوید که در قسمت ووکامرس » پیکربندی » حفظ حریم خصوصی حساب‌های کاربری تیک گزینه وقتی حساب کاربری ایجاد می کنید، خودکار کلمه عبور ایجاد می شود را غیرفعال کرده اید.

آموزش حذف قدرت کلمه عبور حساب کاربری

با غیرفعال کردن گزینه وقتی حساب کاربری ایجاد می کنید، خودکار کلمه عبور ایجاد می شود اکنون هنگام ثبت نام، یک فیلد برای رمز عبور نمایش داده می شود تا کاربر رمز خود را به دلخواه وارد کند. اما مشکل اینجاست که اگر کاربر یک رمز قوی را انتخاب نکند، به او اجازه ثبت نام داده نمی شود!

برای جلوگیری از این مشکل می توانید قدرت رمز عبور را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن سنجش قدرت رمز هنگام ثبت نام در ووکامرس با کد PHP

برای غیرفعال کردن سنجش قدرت رمز عبور هنگام ثبت نام در فروشگاه ووکامرس ، فقط کافی است تا قطعه کد زیر را به فایل functions.php قالب وردپرس فعال سایت خود اضافه کنید:

add_filter( 'woocommerce_min_password_strength', 'themefars_woocommerce_password_filter', 10 );
function themefars_woocommerce_password_filter() {
return 0; } //0 represent medium strength password

در کد بالا می توانید نیاز به قدرت را کاهش دهید. برای تنظیمات قدرت، 0 = هیچ چیز، 1 = ضعیف، 2 = متوسط ​​و 3 = قوی (به صورت پیش فرض).

پس از اضافه کردن کد، فراموش نکنید که تغییرات خود را ذخیره کنید.

اکنون اگر به فروشگاه ووکامرس خود مراجعه کنید، خواهید دید که هنگام ثبت نام هر رمزی وارد شود، پذیرفته می شود.

به پایان این آموزش رسیدیم، امیدواریم که این به شما در حذف قدرت رمز عبور ووکامرس هنگام ثبت نام کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید آموزش دیگر ما را در مورد نحوه مجبور کردن کاربران برای تغییر رمزهای عبور در وردپرس ببینید.

(1) نظرات کاربران

  1. کاظم گفت:

    سلام و درود .ابتدا تشکر بابت محتوای مفیدتون.و اینکه من این کد رو اضافه کردم و فقط روی ورودی که از پنل کاربری میخوایم ثبت نام کنیم اعمال شد. چون من تنظیم کردم مشتری حین خرید هم بتونه ثبت نام کنه ولی تو صفحه پرداخت اعمال نمیشه . یک راه حلی لطفا بدید ممنونتونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *