افزونه رایگان وردپرس, امنیت وردپرس

نحوه مجبور کردن کاربران برای تغییر رمزهای عبور در وردپرس

مجبور کردن کاربران برای تغییر رمز عبور وردپرس

آیا می خواهید کاربران را مجبور به تغییر رمز های عبور وردپرس کنید؟ اگر نگران امنیت وردپرس خود هستید باید گاهی اوقات نسبت به تغییر رمز عبور تمام کاربران اقدام کنید. در این مقاله ما به شما آموزش می دهیم تا با انقضاء رمزهای عبور کاربران در یک دوره زمانی معین ، کاربران را مجبور به تغییر رمزهای عبور خود کنید.

مجبور کردن کاربران برای تغییر رمز عبور وردپرس

چه موقع و چرا کاربران وردپرس را مجبور به تغییر رمزهای عبور کنیم؟

خیلی از سازمانهای بزرگ، مانند بانکها، دانشگاه ها و … از کلیه کاربران خود درخواست می کنند که مرتباً رمزهای عبور خود را تغییر دهند. با این کار از دسترسسی هکرها و کسانی که رمز را پیدا کرده اند جلوگیری می شود.

اگر شما هم یک سایت دارید که افراد زیادی هم در آن عضو هستند باید با منقضی کردن رمز عبور کاربران ، از آنها بخواهید به صورت مکرر طی مدت زمان مشخصی رمزهای عبور خود را تغییر دهند.

با این توضیحات حالا ما در ادامه نحوه منقضی کردن رمز عبور همه کاربران و همچنین مجبور کردن کاربران به تغییر رمز عبور وردپرس خود را بیان می کنیم.

مجبور کردن کاربران به تغییر رمز عبور وردپرس

خب شما اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعالسازی افزونه Expire Passwords می باشد. در صورت نیاز برای اطلاعات بیشتر می توانید آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

بعد از نصب و فعالسازی به قسمت کاربران » Expire Passwords مراجعه کنید.

مجبور کردن کاربران برای تغییر رمزهای عبور در وردپرس

در صفحه تنظیمات افزونه که مانند تصویر بالاست با اولین گزینه می توانید به دلخواه تعداد روزهایی که کاربر باید بعد از آن رمز عبور خود را تغییر دهد وارد کنید.

در گزینه دیگر هم می توانید نقش هایی که مجبور به تغییر رمز عبور خود در وردپرس هستند را انتخاب کنید. تقریبا شما باید جز گزینه مدیران همه را انتخاب کنید.

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

حالا وقتی کاربر پس از مدت زمان مشخص شده توسط شما، بخواهد وارد سایت شود به صفحه تنظیم مجدد رمز عبور هدایت می شود.

تغییر رمز عبور تمام کاربران در وردپرس

افزونه ای که در بالا معرفی کردیم برای مجبور کردن کاربران به تغییر رمز پس از بازه زمانی مشخصی است. اما ممکن است گاهی اوقات به دلایل امنیتی نیاز به تغییر رمز عبور تمام کاربران وردپرس داشته باشیم!

پس برای منقضی کردن رمز عبور تمام کاربران وردپرس ابتدا باید افزونه Emergency Password Reset را نصب و فعال کنید.

پس از نصب و فعالسازی این افزونه وردپرس در پیشخوان وردپرس به قسمت کاربران » Emergency Password Reset مراجعه کنید و در آنجا بر روی دکمه ‘Reset All Passwords’  کلیک کنید.

تغییر رمز عبور تمام کاربران وردپرس

این تمام کاری بود که شما باید انجام میدادید، بعد از ریست رمز عبور تمام کاربران ، یک ایمیل برای تنظیم مجدد رمز عبور به همه کاربران ارسال می شود.

نکات مربوط به عیب یابی

و تمام، امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا نحوه مجبور کردن کاربران به تغییر رمز عبور و همچنین منقضی کردن رمز عبور تمام کاربران در وردپرس را یاد گرفته باشید.

5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *