آموزش وردپرس

نحوه کاهش زمان پاسخگویی سرور در وردپرس

کاهش زمان پاسخگویی سرور

دستور جادویی که هر صاحب وب سایت می خواهد بداند، نحوه کاهش زمان پاسخگویی سرور در وردپرس است. ممکن است به نظر سخت باشد اما مطمئن باشید، دانستن چگونگی و انجام آن بسیار آسان است. کاهش زمان پاسخگویی سرور در وردپرس یکی از مهمترین جنبه هایی است که می تواند به توسعه و رشد هر کسب و کاری از جمله فروشگاه ها کمک کند.

با افزایش سرعت سایت شما در واقع سئو سایت خود را افزایش داده اید و در نتیجه باعث می شوید تا بهترین رتبه را در موتورهای جستجو بدست آورید. همچنین به تجربه ای که در نهایت به بازدید کنندگان خود ارائه می دهید فکر کنید که چقدر در تصمیمات و وفاداری آنها به سایت شما تاثیر گذار خواهد بود.

کاهش زمان پاسخگویی سرور

خب قبل از اینکه نحوه کاهش زمان پاسخگویی سرور در وردپرس را توضیح دهیم، معیارهایی وجود دارد که می تواند به سایت شما در وردپرس کمک کند:

  • زمان پاسخگویی زیر یک ثانیه بسیار جذاب است.
  • زمان پاسخگویی زیر دو ثانیه نیز بسیار عالی است.
  • زمان پاسخگویی که بیشتر از 4 یا 5 ثانیه طول بکشد ، بسیار بد است.

اکنون، اگر شما آماده استفاده از مزایای سایت سریعتر وردپرس هستید، مهم ترین موارد را برای شما توضیح می دهیم.

انتخاب میزبانی مدیریت شده

هاستینگ یکی از مهمترین جنبه هایی است که بیشترین تاثیر را در کاهش زمان پاسخگویی سرور دارد. چرا؟ زیرا یک پلتفرم میزبانی خوب انتقال سریعتر داده ها بین سرورها را امکان پذیر می کند.

پیشنهاد ما این است که از یک سکوی میزبانی عادی به یک سیستم عامل میزبانی مدیریت شده و قوی ارتقا یابید، اگر از یک شرکت هاستینگ ضعیف استفاده می کنید حتما سایت خود را بر روی سرور شرکت دیگری منتقل کنید.

کاهش زمان پاسخگویی سرور

مطمئناً وقتی تازه کار را شروع می کنید، میزبان های ارزان قیمت بهتر هستند، اما بعد از آن حتما از یک میزبان قدرتمند استفاده کنید.

آیا می دانید طبق یک بررسی جدید، سرویس های میزبانی مدیریت شده به 60 درصد سرعت در وب سایت های وردپرس کمک کرده اند؟ چرا از آن استفاده نکنیم؟ مشخص شده است که خدمات میزبانی مدیریت شده باعث افزایش زمان پاسخگویی سرورها در بیشتر موارد تا %70 می شوند.

انتخاب افزونه های مناسب

اگر در تلاش برای کاهش زمان پاسخگویی سرور هستید، انتخاب افزونه های مناسب برای وب سایت وردپرس بسیار مهم است. چرا؟ از آنجا که سرعت همیشه کافی نیست ، باید بدانید که حتی اگر ارائه دهنده هاستینگ شما به شما سرعت مطلوب داده باشد، افزونه های اضافی و غیر ضروری، و همچنین افزونه های غیر استاندارد باعث کاهش سرعت سایت شما می شود.

به عنوان یک قاعده کلی، باید افزونه هایی که نصب کرده اید و نیازی به آنها ندارید را حذف کنید. یا مواردی که در عملکرد وب سایت کمک نمی کنند چرا باید در سایت شما نصب باشند؟

کاهش زمان پاسخگویی سرور

آیا می دانید بسیاری از افزونه ها که از منابع ناشناس دانلود کرده اید، کاری جز اسپم کردن وب سایت شما نمی کنند؟

همچنین افزونه هایی که از زمان بروزرسانی شان مدت زیادی می گذرد و هنوز بروزرسانی برای آنها ارائه نشده است را حتما پاک کنید و جایگزین های بهتری پیدا کنید.

همچنین افزونه های رایگان را فقط از مخزن وردپرس دانلود کنید و اگر نیاز به افزونه وردپرس پریموم دارید حتما از سایت ما یعنی تم فارس دانلود نمایید که دارای ضمانت اورجینال بودن و …. هستند.

انتخاب بهترین قالب وردپرس

قالب وردپرس سایت می تواند بعد از سرور بیشترین تاثیر را در کاهش زمان پاسخگویی سرور داشته باشد. منظور ما از انتخاب بهترین قالب وردپرس فقط از لحاض طراحی نیست و باید به فاکتورهای زیادی توجه شود .

بیشتر اوقات ، قالب وردپرس رایگان که دارای منبعی غیر قابل اعتماد است را دانلود می کنید اما باید بدانید در کمترین زمان شما را از کسب و کارتان سرد می کند و ممکن است کلا شما را نا امید کند. پس انتخاب قالب وردپرس مناسب را در اولویت قرار دهید.

قالب وردپرس خود را باید از یک منبع معتبر که دارای پشتیبانی و ضمانت اورجینال بودن محصول است خریداری کنید. لازم به ذکر است که بعضی از سایت های ایرانی قالب های نال شده و ویروسی را به اسم اورجینال می فروشند پس هر سایتی هم قابل اعتماد نیست!

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله نحوه انتخاب بهترین قالب وردپرس را ببینید و مناسب ترین قالب دنیا را برای کسب و کارتان دانلود کنید.

فعال کردن کش در سایت

یکی از مهم ترین کارهایی که باید برای کاهش زمان پاسخگویی سرور در وردپرس انجام دهید فعال کردن کش در سایت است. هنگامی که کاربر از یک صفحه از سایت بازدید می کند، سرور باید منابعی مانند تصاویر ، قالب، افزونه ها و … را همراه با انجام چند مرحله دیگر به مرورگر کاربر ارسال کند. و برای هر بازدید دوباره این کار انجام می شود. اما به وسیله کش شما می توانید کاری انجام دهید تا سایت شما بسیاری از مراحل را رد کند. به جای اینکه از هر فرآیند تولید تمام صفحه استفاده کنید، افزونه کش، خود یک نسخه از صفحه را پس از بار اول ایجاد می کند و سپس نسخه ذخیره شده را به هر کاربر بعدی منتقل می کند. با کش وردپرس می توانید تا 80% سرعت وب سایت خود را افزایش دهید.

شما برای اینکار می توانید از یک افزونه کش وردپرس استفاده کنید که در حال حاضر بهترین آنها افزونه Wp Rocket است و به نوعی یک افزونه ضروری وردپرس می باشد که تمام وب سایت های وردپرسی از آن استفاده می کنند.

آشغالو بیرون بزار

اکنون این ممکن است عجیب به نظر برسد اما لازم است هر چند وقت یکبار نوشته ها، برگه ها ، نظرات و … که از سایت شما حذف شده اند و در زباله دان هستند و همچنین تمام رونوشت هایی که پس از هر بار ذخیره نوشته ایجاد می شوند را برای همیشه پاک کنید و در واقع پایگاه داده سایت خود را بهینه سازی کنید. بهینه سازی دیتابیس می تواند تاثیر بسیار بالایی در کاهش زمان پاسخگویی سرور در وردپرس داشته باشد.

شما یا باید این کار را به صورت دستی انجام دهید، یا اگر از افزونه WP Rocket استفاده می کنید خود افزونه این کار را به صورت خودکار در بازه های زمانی مشخص انجام می دهد.

خب به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که بتوانید با کاهش زمان پاسخگویی سرور در وردپرس و در نتیجه افزایش سرعت سایت قدمی مهم در رشد و توسعه کسب و کار خود بردارید. همچنین برای بهبود عملکرد سایت می توانید مقاله بررسی سلامت سایت را ببینید.

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *