پایگاه دانش

طراحی مجدد وب سایت را بعد از این 11 کار انجام دهید

طراحی مجدد وب سایت

اگر تصمیم به طراحی مجدد وب سایت خود گرفته اید، بسیار خوب است اما نباید در باز طراحی سایت عجله کنید. قبل از شروع کار باید اطمینان حاصل کنید که پروژه وب سایت جدید شما به راحتی اجرا می شود و نتایج موردنظر شما را ارائه می دهد. در این مقاله 11 مورد وجود دارد که باید قبل از شروع به طراحی مجدد وب سایت بدانید.

طراحی مجدد وب سایت

نکات لازم که باید قبل از طراحی مجدد سایت بدانید

1. تعیین کنید چگونه وب سایت شما در دستیابی به اهداف تجاری به شما کمک می کند. داشتن یک وب سایت جدید یک تقویت کننده روحیه عالی برای یک تجارت است، اما این تنها دلیل شما برای طراحی مجدد وب سایت نیست. یک پروژه وب سایت یک سرمایه گذاری بزرگ است، بنابراین با داشتن تصویری شفاف از چگونگی کمک وب سایت جدید در ایجاد اهداف تجاری خود، اطمینان حاصل کنید که بازده آن سرمایه گذاری را دریافت می کنید.

2. وب سایت فعلی خود را ارزیابی کنید. برای اینکه بدانید برای وب سایت جدید خود به چه چیزهایی نیاز دارید، به وب سایت فعلی نگاهی دقیق بیندازید. دلایل شما برای ایجاد وب سایت جدید چیست؟ به نظر شما چه مشکلاتی در وب سایت جدید حل خواهد شد؟ به همین دلیل به عناصر طراحی و عملکردهای سایت خود نگاهی بیندازید و لیستی از چیزهایی را که دوست دارید و چیزهایی که دوست ندارید، تهیه کنید. به این فکر کنید که چگونه سایت شما به تجارت شما کمک کرده یا به آن آسیب رسانده است و چه تغییراتی باعث می شود سایت شما در پشتیبانی از اهداف تجاری شما مؤثر واقع شود.

3. رقبا را بررسی کنید. وقتی می خواهید وب سایت خود را به روز کنید، باید سایتی جدید و اختصاصی با تفکری نو ایجاد کنید، نه یک نسخه از سایت رقیب. با این حال، این بدان معنا نیست که  شما باید طراحی مجدد وب سایت خود را بدون هیچ مرجعی آپدیت کنید. آشنایی با وب سایت های رقبای خود اطلاعات ارزشمندی را در مورد بهترین شیوه ها و روندهای مربوط به نوع خاص صنعت و تجارت خود به شما ارائه می دهد، به شما کمک می کند ایده هایی را برای ویژگی ها و کارایی مورد نظر خود در وب سایت خود تولید کنید و مواردی را که می خواهید از آن جلوگیری کنید شناسایی کنید.

4. برند خود را تعریف کنید. طراحی مجدد وب سایت فرصتی عالی برای نگاهی تازه به برند شما است. نام تجاری شرکت شما باید بر همه چیز درباره وب سایت جدید شما، از رنگ و فونت گرفته تا سازمان و محتوا تأثیر بگذارد. قبل از شروع به طراحی مجدد وب سایت، هویت قدرتمندی در برند خود داشته باشید، این تصمیمات شما را در سراسر پروژه وب سایت راهنمایی می کند و به سایتی منجر می شود که تصویر شما را به درستی نمایان می کند، و تصورات مثبتی را در ذهن بازدید کنندگان باقی می گذارد.

5. به لوگو خود نگاهی بیندازید. یک لوگو فرمت برند شماست و باید یک علامت منحصر به فرد و قدرتمند باشد که شرکت شما را مشخص می کند و با مخاطب مورد نظر شما ارتباط برقرار می کند. اگر لوگو خوبی ندارید، طراحی مجدد وب سایت زمان مناسبی برای طراحی یک لوگو زیبا و قدرتمند است که بهتر نشانگر برند شما است.

6. توسعه دهنده وب مناسب را انتخاب کنید. اگر خودتان دانش لازم برای طراحی مجدد وب سایت را ندارید باید به دنبال یک شرکت طراحی مناسب باشید که بهترین خروجی را به شما ارائه دهد.

7. مخاطب هدف خود را مشخص کنید. هرچه بیشتر در مورد افرادی که از سایت شما بازدید می کنند و یا افرادی که می خواهید از سایت شما بازدید کنند مطلع تر باشید، در ایجاد یک وب سایت با ساختار محتوا و ظاهر مناسب برای جذب مشتریان هدف مؤثرتر خواهید بود. قبل از طراحی مجدد وب سایت خود، پایگاه مشتری و کاربران وب سایت موجود خود را تجزیه و تحلیل کنید، با کارکنان خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که تصویری روشنی از مخاطبان هدف خود دارید.

8. میزبان فعلی وب سایت خود را ارزیابی کنید. اگر میزبان وب مناسبی ندارید، تمام وقت، کار و پولی که برای طراحی مجدد وب سایت صرف کرده اید می تواند به هدر رود. انتخاب هاست سایت شما می تواند تعدادی از عوامل مهم از جمله سرعت وب سایت، میزان ترافیک، میزان خطاها، امنیت سایت و … را تعیین کند. پس در صورتی که میزبان شما ضعیف است، نسبت به تغییر آن اقدام نمایید.

9. انتخاب CMS مناسب. در حال حاضر وردپرس قدرتمندترین سیستم مدیریت محتوا دنیا است و تمام ابزارهای لازم را در اختیار شما قرار می دهد. با وردپرس حتی اگر مبتدی هم باشید می توانید کار کنید، پس اگر از وردپرس استفاده نمی کنید، پیشنهاد می کنیم سایت خود را به وردپرس منتقل کنید.

10. یک جدول زمانی مناسب ایجاد کنید. طراحی مجدد وب سایت یک پروژه بزرگ است و گاهی اوقات همه چیز از زمان برنامه ریزی شده بیشتر طول می کشد، بنابراین مهلت های کوتاهی تعیین نکنید که اگر آنها را برآورده نکنید، مشکلاتی ایجاد می کند. سعی کنید برای این کار زمان به اندازه کافی در نظر بگیرید و عجله ای نداشته باشید.

11. بر روی لوکال هاست ابتدا سایت خود را طراحی کنید. اگر طرح خود را ابتدا در لوکال هاست یا یک سایت زنده آزمایشی دیگر پیاده کنید، بسیار راحت تر و بدون دردسرتر می توانید طراحی جدید را به سایت اصلی خود منتقل کنید. (در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید آموزش نصب وردپرس در لوکال هاست را ببینید)

همچنین اگر از وردپرس استفاده می کنید، بخش بزرگ برای تغییر طراحی در سایت شما انتخاب قالب وردپرس مناسب است. اما قبل از تغییر قالب وردپرس باید نکاتی را در نظر بگیرید، برای همین پیشنهاد می کنیم حتما صفحه نکات تغییر قالب وردپرس را ببینید.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *