پایگاه دانش, ووکامرس

حداکثر تعداد محصولات در ووکامرس چقدر است؟

حداکثر تعداد محصولات در ووکامرس چقدر است؟

ووکامرس یک راه حل محبوب است که همه می توانند از آن برای ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیک در وب سایت وردپرس خود استفاده کنند. بسیاری از مردم ووکامرس را به این دلیل ترجیح می دهند که استفاده از آن آسان است و می توانید آن را در کمترین زمان راه اندازی کنید. با این حال، یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که حداکثر تعداد محصولات در ووکامرس چقدر است؟ یا به عبارت دیگر چند محصول را می توان در ووکامرس وارد کرد؟

این به شما یک ایده واضح در مورد اینکه آیا استفاده از ووکامرس برای وب سایت های بزرگ توصیه می شود یا خیر می دهد. اگر یک سایت تجارت الکترونیک با بیش از 10 هزار محصول دارید، چه؟ باید از ووکامرس استفاده کنید یا نه. بنابراین، اجازه دهید مقاله را شروع کنیم.

حداکثر تعداد محصولات در ووکامرس چقدر است؟

چیزهایی که باید در نظر بگیرید

وقتی صحبت از محصولات می شود، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

اولین چیزی که باید بدانید این است که محدودیت ووکامرس در اینجا مشکلی ندارد. ما همچنان به سوالی که به دنبال آن هستید پاسخ خواهیم داد.

ووکامرس می تواند چند محصول را مدیریت کند؟

با ووکامرس، حتی می توانید یک میلیون محصول اضافه کنید و وب سایت شما مشکلی نخواهد داشت.

با این حال، شما باید بسیاری از موارد مختلف را در مورد بحث رسیدگی به محصولات در نظر بگیرید.

 • میزبانی وب سایت و ظرفیت سرور شما
 • ترافیک
 • انواع محصولات
 • نحوه نمایش محصولات
 • افزونه ووکامرس
 • مدیریت

اینها اولین چیزهایی هستند که باید در نظر بگیرید.

ما هر یک از آنها را عمیقاً بررسی خواهیم کرد و خواهید دید که چه چیزهایی باید در نظر داشته باشید. سپس، چند مورد را نیز مشاهده خواهید کرد که باید برای اجرای کارآمد وب سایت و استفاده حداکثری از آن به خاطر داشته باشید. اینها نکاتی برای یک وب سایت بزرگ ووکامرس خواهد بود. پس حتما تا انتها با ما همراه باشید.

میزبانی وب سایت

اولین چیزی که در اینجا باید در نظر گرفت میزبانی وب سایت است. میزبانی وب سایت یا سرور نقش مهمی در مدیریت محصولات دارد.

در حال حاضر، هیچ پاسخ مناسبی در مورد تعداد محصولاتی که ووکامرس می تواند مدیریت کند وجود ندارد. بستگی به میزبانی دارد که قصد دارید با آن بروید.

به طور معمول، اگر کمتر از 1000 محصول دارید، هاست اشتراکی کار را انجام می دهد. با این حال، اگر بیش از 1000 محصول دارید، مثلاً 10 هزار محصول، پس باید با میزبانی VPS یا میزبانی اختصاصی پیش بروید.

پیشنهاد می شود قبل از خرید از بخش فروش شرکت هاستینگ موردنظر مشاوره بگیرید.

همچنین اکثر ارائه دهندگان هاست ضمانت بازگشت پول را ارائه می دهند. بنابراین، می توانید یکی از هاستینگ ها را امتحان کنید تا ببینید که آیا با نیازهای شما مطابقت دارد یا خیر.

ترافیک و تعداد سفارشات

حالا بیایید در مورد ترافیک صحبت کنیم.

اگر یک وب سایت دارای 10 هزار محصول باشد و فقط 5 هزار سفارش در ماه داشته باشد، ممکن است به عنوان یک وب سایت در مقیاس بزرگ در نظر گرفته نشود. از طرف دیگر، اگر یک وب سایت فقط دارای 100 محصول باشد و بیش از 10 هزار سفارش داشته باشد، وب سایتی در مقیاس بزرگ محسوب می شود.

بنابراین، فقط فکر نکنید که داشتن محصول بیشتر فروشگاه شما را بزرگ می کند. همه چیز در مورد بازدیدکنندگان، اندازه صفحه، درخواست ها و غیره است.

علاوه بر این، بر بارگذاری وب سایت تأثیر می گذارد. اگر سفارش های بیشتری دارید، به این معنی است که تعداد درخواست های ارسال شده توسط کاربران بیشتر است. بنابراین، سرعت بارگذاری وب سایت را نیز افزایش می دهد. بنابراین، این نیز یکی از مواردی است که باید در نظر بگیرید.

انواع محصولات

ووکامرس به شما امکان می دهد انواع مختلفی از محصولات را اضافه کنید. می توانید یک محصول ساده، محصول متغیر، محصول گروه بندی شده و غیره اضافه کنید.

یک محصول ساده بار بسیار کمتری نسبت به یک محصول متغیر خواهد برد.

اما، اگر محصولات مشابهی دارید، می توانید آنها را به عنوان محصول متغیر یا گروه بندی شده اضافه کنید. در محصولات متغیر، مشتریان می توانند نوع مورد نظر خود را انتخاب کنند. به عنوان مثال، آنها می توانند انتخاب کنند که آیا تی شرت را به رنگ مشکی می خواهند یا آبی. به همین ترتیب، یک محصول گروه بندی شده به مشتری شما این امکان را می دهد که با یک کلیک محصولات بیشتری را به سبد خرید اضافه کند.

بنابراین، می توانید برخی از محصولات را به عنوان محصول متغیر یا گروه بندی شده نیز اضافه کنید. این به شما کمک می کند تا تعداد محصولات را کاهش دهید.

همچنین انتخاب محصول برای مشتریان آسان تر خواهد بود. هیچ کس دوست ندارد به عقب برگردد و نوع همان محصول را پیدا کند. اگر همه اینها در یک صفحه نمایش داده شوند بسیار ساده تر خواهد بود. بنابراین، شما باید این را در نظر داشته باشید. می توانید هر تعداد مشخصه که می خواهید اضافه کنید. هر یک از ویژگی ها می تواند مقادیر متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال، می توانید رنگ، اندازه، شکل و غیره را به عنوان ویژگی تنظیم کنید و مقادیر آبی، قرمز، سبز و غیره در ویژگی های رنگ ها باشد. به همین ترتیب، همه آنها صفاتی خواهند داشت.

نحوه نمایش محصول

این مهم است که بدانید چگونه محصول را نمایش می دهید. اگر هزاران محصول در یک وب سایت داشته باشید، پیمایش برای کاربران دشوار خواهد بود. بنابراین، باید در نظر داشته باشید که نمایش و سفارش محصولات باید آسان باشد. برای این کار باید دسته بندی محصولات را نمایش دهید. شما باید دسته بندی ها را به محصول اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که یک زیرمجموعه نیز اضافه کنید زیرا مدیریت آن آسان تر خواهد بود (برای شما و همچنین برای مشتریان).

Premmerce یک وب سایت ووکامرس را با بیش از 50 هزار محصول آزمایش کرد. آنها از VPS با پردازنده E3 و رم 512 مگابایت استفاده می کردند. نتایج عالی بود. سایت در کمتر از 2 ثانیه بارگذاری شد. همه 50 هزار محصول، محصولات متغیر با 15 ویژگی بودند. تنها کاری که آنها انجام دادند این بود که محصولات را بر اساس دسته بندی تقسیم کردند. هر دسته حداکثر 1000 محصول داشت. وب سایت به سرعت بارگذاری شد و آنها با مشکلی مواجه نشدند.

نتیجه گیری در اینجا این است که شما باید محصولات را بر اساس دسته ها، برچسب ها تقسیم کنید و ویژگی های مناسب را اضافه کنید تا تعداد کلی محصولات کاهش یابد. به این ترتیب بارگذاری وب سایت کاهش می یابد و شما با وجود این همه کالا در فروشگاه خود، وب سایتی با بارگذاری سریع خواهید داشت.

می توانید یک مگا منو در وب سایت خود اضافه کنید که تمام دسته ها و زیر مجموعه ها را در خود منو نمایش دهد. به این ترتیب بازدیدکنندگان می توانند محصولات مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنند. حرکت از یک دسته به دسته دیگر برای آنها آسان تر خواهد بود. مهمتر از همه، آنها تمام محصولاتی را که شما در فروشگاه خود می فروشید، می شناسند.

همچنین، بهینه سازی تصاویر را فراموش نکنید. باعث کاهش بارگذاری وب سایت می شود.

کد ووکامرس

اگر قصد دارید محصولات بیشتری اضافه کنید، موارد خاصی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. یکی از آنها کد ووکامرس است.

ما به شما پیشنهاد نمی کنیم کدنویسی را یاد بگیرید و کد را تغییر دهید. در عوض، کاری که باید انجام دهید این است که ووکامرس را هر زمان که به روز رسانی می شود، به روز کنید. ووکامرس یک افزونه محبوب است و اغلب به روز می شود. می توانید کد را به روز نگه دارید.

علاوه بر این، ووکامرس همچنین به شما پیشنهاد می کند هر چند وقت یکبار یک به روز رسانی پایگاه داده را اجرا کنید. بسیاری از مردم آن را نادیده می گیرند اما این یکی از کارهای مهمی است که باید انجام دهید. هر زمان که مشاهده کردید ووکامرس درخواست به روز رسانی پایگاه داده را دارد، مطمئن شوید که آن را به روز کرده اید.

مورد بعدی  افزودنی های ووکامرس است. البته، اگر یک وب سایت بزرگ دارید، افزونه های ووکامرس زیادی را اجرا خواهید کرد. باید مطمئن شوید که همه افزونه ها به طور مرتب به روز می شوند. اگر مشکلی در هر یک از افزونه ها وجود داشته باشد، ممکن است مشکلات زیادی را ایجاد کند. همچنین، کل وب سایت را کند می کند. بنابراین، این نیز چیزی است که هنگام استفاده از ووکامرس باید در نظر بگیرید.

همچنین بروزرسانی وردپرس و افزونه های دیگر توصیه می شود.

مدیریت

اگر شما یک وب سایت بزرگ را اداره می کنید، به مدیریت مناسب نیاز خواهید داشت. فرض کنید، اگر 20 هزار محصول دارید، هر روز تعداد زیادی سفارش دریافت خواهید کرد. اگر محصول دیجیتال نباشد، مدیریت سفارشات سخت خواهد بود.

بنابراین، کاری که در اینجا می توانید انجام دهید این است که سفارشات را فیلتر کرده و آنها را یک به یک تکمیل کنید. مطمئناً می توانید مدیران فروشگاه را استخدام کنید و به آنها اجازه دهید کار را انجام دهند.

علاوه بر این، به شدت توصیه می شود که یک فرد فنی داشته باشید که امور فنی را برای شما انجام دهد. داشتن یک وب سایت بزرگ باعث ایجاد مشکلات زیادی نیز می شود. بنابراین، به شخصی نیاز دارید که بتواند به روز رسانی ها و موارد فنی را برای شما مدیریت کند. شما می توانید خدمات تعمیر و نگهداری وردپرس را دریافت کنید زیرا آنها بهترین عملکرد را دارند. با این حال، این کاملا به شما بستگی دارد.

اکنون، ما قصد داریم برخی از نکاتی را که ممکن است هنگام مدیریت چنین وب سایت بزرگی مفید باشد، ببینیم. تمام نکات اختیاری هستند و در صورت تمایل می توانید آنها را دنبال کنید. به شما در مدیریت کارآمدتر وب سایت کمک می کند و بازدیدکنندگان شما وب سایت بهتری خواهند داشت.

نکاتی برای مدیریت کارآمد فروشگاه ووکامرس

 • تیمی را استخدام کنید تا سفارشات را برای شما مدیریت کند، به خصوص اگر محصولات فیزیکی دارید. این فقط برای یک وب سایت بزرگ اعمال می شود.
 • اگر یک فروشگاه ووکامرس راه اندازی می کنید، به شدت توصیه می شود که خدمات تعمیر و نگهداری را دریافت کنید که تمام امور فنی و مدیریتی را برای شما انجام می دهد. به این ترتیب می توانید روی کسب و کار خود تمرکز کنید و بقیه کارها را به متخصص بسپارید.
 • هزاران افزونه در دایرکتوری وردپرس موجود است. می توانید آنها را بررسی کنید و بهترین ها را فعال کنید.
 • سفارش دادن محصولات باید راحت تر باشد. همچنین، بیش از 1 روش پرداخت داشته باشید.
 • کار بعدی که باید انجام دهید این است که وب سایت خود را برای سرعت بهینه کنید. وب سایت باید در کمترین زمان بارگذاری شود. سرعت مناسب بازدیدکنندگان بیشتری را دعوت می کند.
 • علاوه بر این، شما همچنین باید یک قالب وردپرس مناسب و مهمتر از همه ناوبری مناسب داشته باشید.
 • می توانید فیلترها را در کادر جستجو تنظیم کنید. پیدا کردن محصولات برای کاربران بسیار آسان تر خواهد بود. شما می توانید به کاربران اجازه دهید در یک دسته بندی خاص یا یک برچسب خاص جستجو کنند. علاوه بر این، می توانید به آنها اجازه دهید قیمت را به صورت دستی تعیین کنند. این باعث می شود محصولات در آن محدوده قیمت فیلتر شوند. همه این کارها توسط یک افزونه یا یک قالب حرفه ای قابل انجام است.
 • پشتیبان گیری مهمترین چیزی است که باید در نظر داشته باشید. اگر روزانه محصولات جدیدی اضافه می کنید، به شدت توصیه می شود که یک نسخه پشتیبان روزانه تهیه کنید.
 • ایمن سازی وب سایت خود را فراموش نکنید. یک فروشگاه بزرگ هدف بسیاری از مهاجمان و هکرها خواهد بود. شما باید مطمئن شوید که وب سایت شما از آنها ایمن است.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که پاسخ سوال “حداکثر تعداد محصولات در ووکامرس چقدر است؟” را گرفته باشید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد آموزش بهبود تجربه کاربری فروشگاه اینترنتی ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *