پایگاه دانش

تفاوت وردپرس با برنامه نویسی چیست؟

تفاوت وردپرس با برنامه نویسی

اگر تا به حال به داشتن یک وب سایت یا راه اندازی یک وبلاگ فکر کرده اید، احتمالاً دو گزینه داشته اید، یک سایت با قالب وردپرس یا استخدام یک توسعه دهنده وب برای برنامه نویسی و راه اندازی سایت برای شما. پس تفاوت وردپرس با برنامه نویسی چیست؟

قبل از اینکه به جزئیات تفاوت وردپرس با برنامه نویسی و بهترین گزینه ها برای انتخاب بپردازیم، ابتدا بیایید درک کنیم. وردپرس چیست؟

تفاوت وردپرس با برنامه نویسی چیست؟

وردپرس نرم افزار انتشار وب است که برای ایجاد انواع وب سایت ها یا وبلاگ با استفاده از قالب ها استفاده می شود. همانطور که ویندوز، IOS و اندروید داریم، می توانیم وردپرس را با یک سیستم عامل وب مقایسه کنیم. فقط برای واضح بودن وردپرس نیز کدگذاری شده است.

بنابراین، کدام گزینه را باید انتخاب کنید؟ استخدام یک توسعه دهنده وب برای کدنویسی یک سایت از ابتدا یا یک قالب وردپرس؟

برای پاسخ به این، از این قیاس استفاده می کنیم. فرض کنید می خواهید به یک خانه جدید نقل مکان کنید. شما دو گزینه دارید، گزینه اول: نقل مکان به یک خانه آماده یا ساختن یکی از ابتدا مطابق با میل خود.

تفاوت وردپرس با برنامه نویسی

در مثال بالا سمت راست خانه آماده وردپرس است. در حالی که دومی در حال کدگذاری سایت از ابتدا است.

ببینید، وردپرس یک پلت فرم مبتنی بر قالب است به این معنی که تقریباً همه چیز برای شما کدگذاری شده است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که قالبی را که دوست دارید جستجو کنید و آن را مطابق با اولویت خود سفارشی سازی کنید. همان طور که می خواهید یک آپارتمان خوش ساخت را که مطابق با نیازها و بودجه شما باشد تهیه کنید.

مزیت دوم وردپرس این است که در طول سال ها آنقدر ساده شده است که می توانید یک وب سایت کاملاً کاربردی (از جمله فروشگاهی) بدون نوشتن هیچ کدی بسازید! بله، برای استفاده از آن لازم نیست برنامه نویس وب باشید.

در نهایت، ساخت آن سریع است. اکنون می توانید یک دامنه و هاست بخرید و پس از آن در 5 دقیقه وردپرس را نصب کنید!

پس چه زمانی باید از یک توسعه دهنده بخواهید که برای شما یک وب سایت کدنویسی کند در حالی که می توانید برای خود یک وب سایت بسازید؟

تفاوت وردپرس با برنامه نویسی چیست؟

درست مانند تشبیه «ساخت خانه» که قبلاً ذکر کردم. هر خانه آماده ای متناسب با نیاز شما نیست. شاید شما یک خانه بزرگتر، اتاق بیشتر، یک مکان متفاوت می خواهید یا ایده خود را دارید که آرزوی تحقق آن را داشتید.

از آنجایی که وردپرس به قالب ها متکی است، از نظر طراحی، ویژگی ها و سفارشی سازی محدود است. اکنون، اینجاست که گرفتن یک توسعه دهنده مفید است. کدنویسی یک وب سایت انعطاف پذیری زیادی از نظر طراحی و تجربه کاربران به شما می دهد. بعلاوه اگر دوست دارید منحصر به فرد باشید یا یک راهنمای دقیق برند دارید که باید دنبال کنید، پس گرفتن یک توسعه دهنده وب گزینه بسیار خوبی است.

تفاوت وردپرس با برنامه نویسی

نکته منفی واداشتن یک توسعه دهنده به کدنویسی یک وب سایت هزینه آن است. معمولا، توسعه دهندگان وب نسبت به طراحان وردپرس گران تر هستند. همچنین، تکمیل کدنویسی یک وب سایت از ابتدا نسبت به استفاده از یک قالب به زمان بیشتری نیاز دارد.

خب! حالا شما مالک آن هستید. مزایا و معایب بسیاری در استفاده از هر دو گزینه وجود دارد، اما قصد نداشتیم این پست را طولانی تر از این کنیم.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که این مقاله به شما در درک تفاوت وردپرس با برنامه نویسی کمک کرده باشد. همچنین در صورتی که قصد دارید از وردپرس استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم لینک های زیر را ببینید. یک  تهیه کنید و به کمک آن وسایت وردپرسی حرفه ای خود را در کمترین زمان راه اندازی کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *