آموزش کدهای وردپرس, ووکامرس

تکمیل خودکار سفارشات در ووکامرس

تکمیل خودکار سفارشات در ووکامرس

اگر یک فروشگاه با ووکامرس ساخته اید، زمانی که کاربری از شما یک خرید موفقیت آمیز داشته باشد، وضعیت سفارش او به “در حال انجام” تغییر پیدا می کند. در این صورت ممکن است شما بخواهید وضعیت سفارش به “تکمیل خودکار” تغییر پیدا کند. در ادامه ما نحوه تکمیل خودکار سفارشات در ووکامرس را به شما آموزش می دهیم.

تکمیل خودکار سفارشات در ووکامرس

تغییر وضعیت خودکار سفارش در حال انجام به تکمیل شده در ووکامرس

برای تغییر وضعیت خودکار سفارش در حال انجام به تکمیل شده در ووکامرس شما می توانید از طریق دو راه مختلف یعنی با افزونه یا اضافه کردن یک قطعه کد به فایل های قالب وردپرس خود اقدام کنید.

در ادامه هر دو راه را توضیح می دهیم و شما می توانید از طریق هر کدام که می خواهید برای تکمیل خودکار وضعیت سفارشات در ووکامرس اقدام کنید.

با افزونه

افزونه Autocomplete WooCommerce Orders را در سایت خود نصب کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از نصب و فعالسازی افزونه فقط کافی است در پیشخوان وردپرس به قسمت ووکامرس » پیکربندی » تایید خودکار سفارشات مراجعه کنید و نوع عملکرد افزونه را مشخص کنید.

تکمیل خودکار سفارشات در ووکامرس

خوبی این روش این است که گزینه های بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد.

پس از انتخاب گزینه موردنظر خود، فراموش نکنید که تنظیمات را ذخیره کنید.

با کد

اگر نمی خواهید افزونه به سایت خود اضافه کنید، این روش عالی است و برای تکمیل خودکار سفارشات در ووکامرس فقط کافی است تا قطعه کد زیر را به فایل functions.php قالب وردپرس سایت خود اضافه کنید:

/**
* Auto Complete all WooCommerce orders.
*/
add_action( 'woocommerce_thankyou', 'custom_woocommerce_auto_complete_order' );
function custom_woocommerce_auto_complete_order( $order_id ) { 
if ( ! $order_id ) {
return;
}

$order = wc_get_order( $order_id );
$order->update_status( 'completed' );
}

پس از اضافه کردن کد بالا و ذخیره تغییرات، اکنون اگر کاربری خرید موفق داشته باشد، وضعیت سفارش او از در حال انجام به صورت خودکار به تکمیل شده تغییر می یابد.

توجه: پیشنهاد می کنیم برای اینکه بعد از آپدیت قالب تغییرات شما از بین نرود، از چایلد تم استفاده و کد را به آن اضافه کنید.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که نحوه تغییر وضعیت خودکار سفارشات در حال انجام به تکمیل شده در ووکامرس را یاد گرفته باشید. همچنین ممکن است بخواهید آموزش های زیر را هم ببینید.

5/5 - (3 امتیاز)

(2) نظرات کاربران

  1. امیر آرمان گفت:

    عالی

  2. مصطفی گفت:

    سلام خسته نباشید
    من میخوام برای برخی محصولات سفارش خودکار تکمیل بشه و برخی محصولات مجازی که باید خودمون لایسنس یزنیم وضعیت پس ار پرداخت بشه در حال انجام
    باید چه کنم؟ چه دستوری میفرمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *