آموزش وردپرس

هدر وردپرس سفارشی : طراحی هدر در سایت وردپرس با روش های آسان

هدر وردپرس سفارشی

یکی از مهمترین بخش های هر سایتی هدر آن است. از آنجا که از لحاظ استراتژیک در بالا قرار گرفته است، هدر وردپرس اولین عنصری است که بازدید کننده هنگام بازدید از سایت شما مشاهده می کند. این دلیل اصلی است که باید هنگام طراحی هدر وردپرس توجه چشمگیری به آن داشته باشید.

شما باید هدر را مطابق با اهداف وب سایت خود تنظیم کنید و تاثیر هدر روی یک بازدید کننده به حدی بالاست که شما باید بیشترین وقت خود را هنگام طراحی سایت بر روی هدر بگذارید.

در این مقاله ما پس از توضیحی کوتاه نحوه ویرایش و همچنین طراحی هدرهای سفارشی در وردپرس را با روش های مختلف به شما آموزش می دهیم.

اهمیت هدر وردپرس

هدر وردپرس

درک این مسئله که چرا باید یک هدر وردپرس زیبا به سایت خود اضافه کنید بسیار مهم است. بسیاری از افراد از سفارشی کردن هدرهای سایت خود اجتناب می کنند زیرا فکر می کنند این موضوع برای بازدید کنندگان اهمیتی ندارد.

در واقع، یک هدر وردپرس  می تواند چگونگی درک کل وب سایت شما را به کاربران دیکته کند. اگر از مدت زمان 10-20 ثانیه از لحظه ورود کاربر به وب سایت، توجه او تحریک نشود، بلافاصله آن را ترک می کند و میزان نرخ پرش را افزایش می دهد.

هدرهای وردپرس را می توان با افزودن لوگو، متن، ابزارک و موارد دیگر سفارشی سازی کرد. تنظیم آن با توجه به نیازهای شما تأثیر قابل توجهی خواهد داشت.

چگونه می توانید یک هدر دلخواه به سایت وردپرس خود اضافه کنید؟

بیشتر قالب های وردپرس حرفه ای از جمله وودمارت به شما اجازه می دهند تا در سربرگ ساز فقط با کشیدن و رها کردن، هدر دلخواه خود را طراحی کنید.

ولی اگر قالب وردپرس شما بخشی برای طراحی هدر ندارد، راه های دیگری برای ویرایش یا ساخت یک هدر سفارشی وجود دارد.

ابزارک های هدر

خود وردپرس و تقریبا تمام قالب های وردپرس، ابزارک هایی را ارائه می دهند. ابزارک وردپرس را می توان از پنل پیشخوان مدیریت انتخاب کرد. اگر قالب وردپرس شما ناحیه ابزارک هدر دارد، به راحتی می توانید ابزارک های دلخواه خود را مانند متن، تصویر و … به هدر اضافه کنید.

اگر قالب وردپرس سایت شما ابزارک هدر ندارد و می خواهید از این روش برای ویرایش هدر سایت وردپرس خود استفاده کنید، مقاله دیگر ما را در مورد اضافه کردن ابزارک وردپرس به هدر سایت ببینید.

ساخت هدر سفارشی با افزونه

اگر مبتدی هستید و ویرایش کد برای شما سخت است افزونه وردپرس برای ایجاد سربرگ سفارشی گزینه بسیار خوبی است. ما در ادامه بهترین افزونه ها برای ویرایش و ساخت هدرهای سفارشی معرفی می کنیم.

Elementor – Header

افزونه Elementor - Header

Elementor – Header یکی افزودنی برای صفحه ساز قدرتمند المنتور است. این افزونه به شما کمک می کند تا به راحتی هدرهای زیبا ایجاد کنید. به وسیله این افزودنی علاوه بر هدر، می توانید فوتر هم ایجاد کنید.

برای استفاده از این افزودنی باید افزونه المنتور را هم نصب کنید.

Popping Sidebars & Widgets

افزونه Popping Sidebars & Widgets

برای افرادی که می خواهند هدر های خود را در سطح دقیق تر تنظیم کنند، قطعاً بهترین افزونه Popping Sidebars & Widgets است. این افزونه به شما امکان می دهد ویدجت های دلخواه خود را بسازید و پس از آن شما می توانید به راحتی ابزارک ها را در هدر قرار دهید.

Insert Headers and Footers

افزونه Insert Headers and Footers

این به شما کمک می کند تا به راحتی کدها را مستقیما به هدر برای تغییر اضافه کنید. افزونه رایگان است و با اکثر قالب های وردپرس سازگار است.

افزون بر این، افزونه گزینه ای را برای تغییر کلیه کدها و اسکریپت ها، صرف نظر از اینکه با استفاده از جاوا یا HTML ایجاد شده اند، دارد. نصب و استفاده از این افزونه بسیار ساده است و این باعث می شود آن را برای مبتدیان وردپرس بسیار عالی جلوه دهد.

نحوه ویرایش هدر وردپرس با استفاده از کد

کدهای هدر پیچیده نیستند و با کپی کردن و چسباندن برخی خطوط می توانید آنها را اصلاح کنید. برای ویرایش هدر، باید کلاس هدر را پیدا کنید.

پس از پیدا کردن کلاس هدر فقط کافی است تا از دستورات css استفاده کنید. مثلا با دستور زیر می توانید رنگ هدر را تغییر دهید. (دستورات CSS را می توانید در بخش نمایش » سفارشی سازی » CSS اضافی، اضافه کنید)

.header {
background: white; }

در مثال بالا کلاس هدر .header می باشد و شما باید کلاس هدر قالب موردنظر خود را جایگزین کنید.

خب به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که نحوه طراحی و ویرایش هدر سایت وردپرسی را یاد گرفته باشید.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *