آموزش وردپرس, سئو وردپرس

نحوه غیرفعال کردن ویژگی رونوشت ها در وردپرس

نحوه غیرفعال کردن ویژگی رونوشت ها در وردپرس

رونوشت یا بازبینی یک ویژگی وردپرس است که به شما امکان می دهد به سوابق جداگانه پیش نویس های ذخیره شده یا پست های منتشر شده دسترسی پیدا کنید. بنابراین، می توانید نسخه های قدیمی مقالات را مرور و بازیابی کنید. اگر می خواهید درباره رونوشت بیشتر بدانید، ابتدا به مقاله رونوشت وردپرس مراجعه کنید.

پس از مدت ها استفاده، سوابق ایجاد شده توسط این ویژگی (که به آن پست رونوشت می شود) افزایش می یابد و فضای زیادی را در حافظه اشغال می کند. بنابراین اگر دیگر به آنها نیازی ندارید، باید آنها را حذف کنید تا فضا آزاد شود و وب سایت با سرعت بیشتری کار کند. علاوه بر این، درصورتی که دیگر نمی خواهید از آن استفاده کنید، می توانید ویژگی رونوشت را غیرفعال کنید. در ادامه ما نحوه غیرفعال کردن رونوشت ها در وردپرس را توضیح می دهیم.

نحوه غیرفعال کردن ویژگی رونوشت ها در وردپرس

نحوه حذف تمام رونوشت ها در سایت وردپرس

توجه: قبل از حذف هر چیزی از پایگاه داده وب سایت، باید یک نسخه پشتیبان از وب سایت خود ایجاد کنید تا داده ها را در صورت خراب شدن بازیابی کند.

نحوه حذف رونوشت های پست با کد

برای حذف همه رونوشت های موجود در وب سایت، به phpMyAdmin SQL بروید و کوئری SQL زیر را اجرا کنید:

DELETE FROM wp_posts WHERE post_type = "revision";

نحوه حذف رونوشت های پست با کد

این کد تمام داده هایی را که post_type آنها در پایگاه داده اصلاح می شود حذف می کند (این به معنای حذف تمام رونوشت های موجود پست است).

نحوه حذف رونوشت های پست با افزونه

اگر به نظر شما استفاده از کد بسیار دشوار و پیچیده است، می توانید به جای آن از یک افزونه وردپرس استفاده کنید. برخی از افزونه های تمیز کننده نیز از این ویژگی پشتیبانی می کنند.

اگر از افزونه ای مانند افزونه WP Rocket استفاده می کنید در تنظیمات گزینه ای برای حذف دوره ای رونوشت ها دارد.

اگر هم از افزونه راکت استفاده نمی کنید، می توانید افزونه رایگان WP-Sweep را در سایت خود برای حذف رونوشت های پست ها نصب کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه، در پیشخوان وردپرس سایت خود به ابزارها » Sweep بروید. سپس، به Post Sweep رفته و Sweep را کلیک کنید تا تمام رونوشت های پست در وب سایت حذف شود. علاوه بر این، می توانید برای بررسی رونوشت پست قبل از حذف، بر روی دکمه Detail ضربه بزنید.

نحوه حذف رونوشت های پست با افزونه

کاملا ساده است، درسته؟

نحوه غیرفعال کردن ویژگی رونوشت

در صورتی که دیگر نیازی به استفاده از ویژگی رونوشت ها ندارید و می خواهید آن را غیرفعال کنید تا در آینده رونوشت های پست به صورت خودکار تولید نشود، کد زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید:

define( 'WP_POST_REVISIONS', false );

همچنین برای فعال کردن این ویژگی، کد بالا را با این موارد جایگزین کنید:

define( 'WP_POST_REVISIONS', true );

با این حال، ما توصیه نمی کنیم رونوشت را غیرفعال کنید زیرا در صورت بروز برخی مشکلات (مانند قطع برق، خرابی کامپیوتر)، پیش نویس را گم می کنید و نمی توانید آن را بازیابی کنید. تصور کنید که یک پست طولانی را تایپ می کنید، سپس کامپیوتر خراب می شود، رونوشت خاموش است و باید همه کارها را دوباره انجام دهید. این واقعاً یک فاجعه است!

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد تا نحوه غیرفعال کردن رونوشت ها در وردپرس را یاد گرفته باشید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس ببینید.

(2) نظرات کاربران

 1. برومند گفت:

  سلام و عرض ادب
  ببخشید این کدهای غیر فعال کردن رونوشت رو دقیقا باید کجا فایل wp-config.php قرار بدیم من انتها قرار دادم اما غیر فعال نشد.

  1. با سلام و احترام
   بررسی کنید، کد فعال کردن رو اشتباهی کپی نکرده باشید.
   همچنین کد رو به بالای خط That’s all, stop editing! Happy publishing. */ اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *