پایگاه دانش

چرا باید سایت داشته باشیم؟

چرا باید سایت داشته باشیم؟

اگر کسب و کار شما بدون وب سایت تا این حد پیش رفته است، ممکن است از خود بپرسید: آیا من برای کسب و کار خود به وب سایت نیاز دارم؟ یا چرا باید سایت داشته باشیم؟ آیا فایده ای دارد؟

پاسخ کوتاه این است که یک سایت می تواند بهترین سرمایه گذاری برای کسب و کار شما باشد. یک وب سایت طیف گسترده ای از مزایا را برای مشاغل ارائه می دهد، و بیشتر این مزایا سال به سال ارزش خود را افزایش می دهند، درست مانند خود اینترنت.

متقاعد نشدید؟ در ادامه ما 10 دلیل برای داشتن وب سایت را توضیح داده ایم تا کامل پاسخ سوال “چرا باید سایت داشته باشیم؟” را بگیرید.

توجه: ممکن است راه اندازی یک سایت برای شما ترسناک به نظر برسد اما اصلا اینگونه نیست. به راحتی از طریق سایت آماده بدون دانش قبلی می توانید حرفه ای ترین سایت ممکن را راه اندازی کنید.

چرا باید سایت داشته باشیم؟

10 دلیل برای اینکه چرا به سایت نیاز دارید

دلایل زیر می تواند به شما در متقاعد شدن برای طراحی سایت کمک کند.

1. یک وب سایت شما را حرفه ای جلوه می دهد

84 درصد از مصرف کنندگان امروزی فکر می کنند یک وب سایت کسب و کار شما را معتبرتر از شرکت هایی می کند که فقط پروفایل های رسانه های اجتماعی دارند. وب سایت شما همچنین مکان مناسبی برای نشان دادن هر گونه گواهینامه یا جوایزی حرفه ای است که کسب و کار شما دارد.

فراتر از آن، داشتن وبسایت شخصی به شما امکان می دهد یک آدرس ایمیل مارک دار (به عنوان مثال himan@yoursite.com) ایجاد کنید که سطحی از حرفه‌ای بودن را به تمام مکاتبات شما اضافه می کند، به خصوص اگر تا کنون از یک آدرس ایمیل شخصی برای انجام تجارت استفاده کرده باشید. علاوه بر این، برخی از ابزارهای بازاریابی ایمیلی دیگر به کاربران اجازه ارسال ایمیل از آدرس های شخصی را نمی دهند. این بدان معنی است که اگر می خواهید از قدرت بازاریابی ایمیلی استفاده کنید، به یک حساب ایمیل تجاری نیاز دارید.

2. وب سایت شما می تواند مشتریان جدیدی را از طریق گوگل جذب کند

دومین دلیل برای پاسخ به سوال “چرا باید سایت بزنیم” جذب مشتریان جدید از طریق گوگل است.

ممکن است از اندازه فعلی کسب و کار خود راضی باشید، اما هر شرکتی گردش مالی مشتری را تجربه می کند. برای تشویق به موفقیت مستمر، باید مشتریان جدیدی جذب کنید و یکی از بهترین راه ها این است که خود را در گوگل بیشتر نشان دهید. شبکه های رسانه های اجتماعی در گوگل ایندکس می‌شوند و پست‌های رسانه های اجتماعی را می توان با موتور جستجو پیدا کرد، اما یک وب سایت به شما امکان می‌دهد به ابزارها و استراتژی‌های بیشتری برای بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) دسترسی داشته باشید. و سئو کلیدی برای نشان دادن کسب و کار شما در صفحه اول گوگل است.

عبارت “بهینه سازی موتور جستجو” ممکن است ترسناک باشد، اما در عمل، نسبتاً ساده است. شما کلمات و عبارات مرتبط با کسب و کار خود را در یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی وارد می کنید، متوجه می شوید که کدام یک بیشترین بازدید را در گوگل دارند، سپس محتوای خود را بر اساس آن عبارات بسازید. به عنوان یک قاعده، هر قطعه از محتوا باید بر روی یک کلمه کلیدی متفاوت متمرکز شود، به طوری که با افزایش فهرست محتوای شما، سایت شما بتواند برای کلمات کلیدی بیشتری رتبه بندی کند. چند افزونه عالی سئو برای وردپرس وجود دارد که انجام این کار را آسان می کند، بدون نیاز به آموزش قبلی. (مانند افزونه Yoast SEO Premium )

3. شما می توانید محصولات و خدمات خود را به وضوح به نمایش بگذارید

می‌توانید با نمایش عکس های باکیفیت در وبسایت خود، به مشتریان بالقوه نشان دهید که وقتی با شما کار می کنند چه چیزی به دست خواهند آورد. به نحوه انجام این کار توسط رستوران بریتانیایی Blackhouse نگاه کنید:

چرا باید سایت داشته باشیم؟

همچنین می‌توانید از طراحی وب‌سایت خود به همراه تصاویر برجسته استفاده کنید تا به افراد احساسی نسبت به ورود به مکان فیزیکی خود بدهید. این به ویژه اگر برند شما با “احساس” موقعیت مکانی شما مرتبط باشد، مانند رستوران کانادایی Stormcrow Manor، بسیار خوب عمل می کند.

چرا باید سایت داشته باشیم؟

کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که اطلاعات مهمی در مورد محصولات و خدمات خود در وب سایت خود منتشر کنید تا مطمئن شوید که مشتریان مناسب را جذب می کنید. به عنوان مثال، اگر رستورانی دارید، ممکن است بخواهید مواردی را که فاقد گلوتن هستند در منوی خود علامت گذاری کنید تا افراد مبتلا به سلیاک یا سایر بیماری هایی که گلوتن را خطرناک می کنند بدانند که می توانند در رستوران شما غذا بخورند.

4. می توانید بهترین نظرات و توصیفات خود را به صورت برجسته در وب سایت خود نمایش دهید

نمایش بهترین نظرات و/یا توصیفات خود به صورت برجسته در وب سایت شما راهی عالی برای اثبات اجتماعی است و می تواند به ایجاد اعتماد و جذب مشتریان جدید کمک کند.

5. یک وب سایت می تواند مشتریان را تشویق کند تا با شما تماس بگیرند

وب سایت مکانی عالی برای در دسترس قرار دادن اطلاعات تماس شما در دسترس مشتریان بالقوه است. حتی می توانید اطلاعات تماس خود را در هدر یا پاورقی منتشر کنید تا در هر صفحه ظاهر شود.

6. می توانید وب سایت خود را با نقشه های گوگل ادغام کنید تا مردم راحت تر شما را پیدا کنند

یک وب سایت به شما امکان می دهد نقشه ها را مستقیماً در محتوای خود جاسازی کنید. برخی از کسب‌وکارها، مانند STEAMLabs، نقشه ای دارند که مستقیماً در صفحه اصلی خود تعبیه شده است:

چرا باید سایت داشته باشیم؟

یک نقشه جاسازی شده، یافتن کسب و کار شما را برای افرادی که زمان زیادی را در منطقه شما سپری نمی کنند، آسان می کند. این به ویژه اگر میزبان رویدادها باشید عالی است، زیرا ممکن است افرادی را جذب کنند که در غیر این صورت وقت خود را در محله ای که کسب و کار شما در آن است نمی گذرانند.

7. وب سایت شما جایگاه شما را در صنعت شما تثبیت می کند

تا سال 2024، 71 درصد از کسب و کارهای کوچک دارای وب سایت هستند و 81 درصد از مشتریان قبل از خرید، در مورد چیزهایی به صورت آنلاین تحقیق می کنند. به عبارت دیگر، اگر رقبای شما آنلاین هستند و شما آنلاین نیستید، آن رقبا اولین تعامل با مشتریان را دارند.

ایجاد یک وب سایت به شما فضایی برای به اشتراک گذاشتن آنچه کسب و کار شما در مورد آن است، ایجاد نقش خود در صنعت، و ارتباط با مشتریانی که به شما نیاز دارند، می دهد.

8. یک وب سایت دیگر برای ایجاد و مدیریت ترسناک نیست

همانطور که در بالا هم ذکر شد، ممکن است راه اندازی یک سایت برای شما ترسناک به نظر برسد اما اصلا اینگونه نیست. به راحتی از طریق سایت آماده و به کمک وردپرس بدون دانش قبلی می توانید حرفه ای ترین سایت ممکن را راه اندازی کنید و آن را مدیریت کنید.

به عبارت دیگر، ایجاد یک وب سایت کاربردی و زیبا هرگز ساده تر از این نبوده است.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، مقاله مربوط به طراحی سایت با وردپرس را ببینید.

9. یک وب سایت موفقیت شما را در دراز مدت تضمین می کند

تا سال 2024، تقریباً 5.35 میلیارد نفر از اینترنت استفاده می کردند. در بسیاری از کشورها، این تعداد بسیار بیشتر است. به عنوان مثال، در ایالات متحده، بیش از 94% از مردم آنلاین هستند.

بدون وب سایت، کسب و کار شما برای این افراد نامرئی است. با پیشرفت بیشتر به عصر دیجیتال، کسب و کار شما برای همه نامرئی خواهد شد مگر اینکه در یک وب سایت سرمایه گذاری کنید.

بنابراین برای رقابتی ماندن در این دنیای دیجیتالی فزاینده، کسب و کار شما باید آنلاین شود.

10. می توانید تمام این مزایا را بدون صرف هزینه های گزاف به دست آورید

ساخت یک وب سایت ساده تر از گذشته است. همچنین مقرون به صرفه تر است و هزینه بسیار کم شاید به اندازه اجاره یک ماه، یک مکان معمولی برای کسب و کار شما لازم است.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که این 10 دلیل برای داشتن سایت به شما در رسیدن به پاسخ سوال “چرا باید سایت داشته باشیم؟” کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد مراحل طراحی سایت با وردپرس بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *