آموزش وردپرس, پایگاه دانش, سئو وردپرس

آیا وردپرس به سئو نیاز دارد؟

آیا وردپرس به سئو نیاز دارد؟

آیا وردپرس به سئو نیاز دارد؟ این سوالی است که در ذهن اکثر افرادی که به تازگی با وردپرس آشنا شده اند به وجود می آید.

وردپرس به طور خاص تعدادی افزونه را ارائه می دهد که ویرایش، انتشار و بهینه سازی موتور جستجو یا سئو را آسان می کند. اما در حالی که این افزونه ها مفید هستند، نیاز به ورودی های انسانی را از بین نمی برند.

در حالی که افزونه ها و ابزارهای وردپرس سئو را آسان می کنند، اما همچنان به کمی تلاش نیاز دارد. رایانه ها هنوز به اندازه کافی برای نوشتن سرفصل های جذاب یا انتخاب کلمات کلیدی مناسب پیشرفته نیستند، بنابراین انجام این مراحل به صورت دستی مهم است. بنابراین، آیا وردپرس به سئو نیاز دارد؟ پاسخ مثبت است، اما افزونه ها این روند را ساده می کنند. به خواندن ادامه دهید تا دریابید که وردپرس چه مراحلی را می تواند برای شما انجام دهد و چه مواردی را باید خودتان انجام دهید.

آیا وردپرس به سئو نیاز دارد؟

وردپرس چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

خب وردپرس برای سئو چه کاری می تواند انجام دهد؟

هدف وبلاگ به اشتراک گذاشتن بینش و تخصص شما با عموم است. هدف از سئو این است که افراد بیشتری را به وبلاگ خود بیاورید. این دو عنصر استراتژی شما به وضوح دست به دست هم می دهند، بنابراین بسیار مهم است که مطمئن شوید سئوی شما موثر است.

تا حدی به لطف بسیاری از ابزارهای بهینه سازی موجود برای وردپرس، این یکی از بهترین CMS ها برای سئو است.

اگرچه ابزارهای زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند تا سایت خود را بهینه کنید، یکی از محبوب ترین آنها افزونه Yoast SEO Premium است. این افزونه به همراه ویژگی های داخلی وردپرس می تواند کارهای زیر را برای سئوی وبلاگ شما انجام دهد:

URL های سئو دوستانه

موتورهای جستجو صفحات را بر اساس عوامل متعددی از جمله URL ها رتبه بندی می کنند. اگر یک URL توضیح واضحی از محتوای صفحه ارائه نکند، به راحتی ایندکس نمی شود و در نتیجه رتبه بسیار بالایی ندارد. وردپرس شما را قادر می سازد تا هر URL را سفارشی کنید و هر صفحه از وبلاگ شما رتبه بالاتری داشته باشد.

روی کلمات کلیدی تمرکز کنید

با Yoast SEO، می توانید یک کلمه کلیدی هدف برای هر صفحه و پست وبلاگ یا سایت خود وارد کنید. بلافاصله مشخص می کند که آیا آن کلمه کلیدی در عنوان، عنوان صفحه، URL، محتوا و توضیحات متا شما وجود دارد یا خیر. اگرچه می توانید همه آن چیزها را به تنهایی شناسایی کنید، اما راهی آسان برای اطمینان از اینکه کلمه کلیدی خود را در همه مکان های مناسب گنجانده‌اید، فراهم می کند.

عنوان سئو

اگر عنوانی هوشمندانه یا جذاب برای پست وبلاگ خود دارید، حتماً از آن استفاده کنید. همانطور که گفته شد، اگر طولانی یا پیچیده باشد و کلمات کلیدی پست شما را در بر نگیرد، ممکن است بخواهید یک عنوان جایگزین سئو داشته باشید.

با Yoast SEO، می توانید یکی ایجاد کنید. این عنوانی است که توسط موتورهای جستجو نمایه می شود (و امیدواریم توسط کاربرانی که به دنبال مقالاتی مانند شما هستند پیدا شود)، اما عنوان موجود در صفحه شما را تغییر نمی دهد.

توضیحات متا

اگر با توضیحات متا آشنایی ندارید، این توضیحات 160 کاراکتری هستند که در زیر عنوان صفحات در نتایج جستجو ظاهر می شوند. توضیحات متا پیش‌فرض برای یک پست وردپرس، 160 کاراکتر اول یک پست است، اما اگر اولین جمله شما ایده خوبی از آنچه صفحه در واقع درباره آن است را ارائه نکند، چه؟

اینجاست که افزونه ای که به شما امکان می دهد یک توضیحات متا ایجاد کنید مفید است. در اینجا، می‌توانید خلاصه ای سریع از آنچه در صفحه است بنویسید، بدون اینکه نیازی به تغییر نحوه شروع پست وبلاگ خود داشته باشید.

چگونه می توانید سایت وردپرس خود را بهینه کنید؟

افزونه ها و سایر ویژگی ها سئو را در وردپرس آسان تر می کنند، اما راه حل های جادویی نیستند. استفاده از این ویژگی ها وبلاگ شما را به صورت خودکار به بالای موتورهای جستجو ارسال نمی کند.

بنابراین چه کارهای دیگری می توانید برای بهبود سئوی هر پست انجام دهید؟

محتوای با کیفیت تولید کنید

شما می‌توانید از هر افزونه سئوی موجود در وردپرس استفاده کنید، اما تأثیر آنها نمی‌تواند از محتوای ضعیف بیشتر باشد. اگرچه این کار به اندازه وارد کردن چند کلمه کلیدی در یک افزونه سریع یا آسان نیست، اما مسلماً بسیار مهمتر است. به استفاده از ابزارها ادامه دهید، اما همچنین به تولید محتوای با کیفیت به طور منظم ادامه دهید تا اثربخشی آنها افزایش یابد.

با گذشت زمان، محتوای شما دنبال کنندگان وفادار را جذب می کند و در این فرآیند کلیک ها و اشتراک گذاری های بیشتری ایجاد می کند. هر دو معیار به اندازه ابزارهای سئوی مورد استفاده شما در رتبه بندی جستجو به حساب می آیند و بازدیدکنندگان را به وبلاگ شما باز می دارند.

کلمات کلیدی را به طور طبیعی ترکیب کنید

پلاگین ها می توانند تشخیص اینکه آیا از کلمات کلیدی انتخابی خود استفاده کرده اید یا خیر را آسان می کنند، اما نمی توانند تشخیص دهند که آیا از آنها به خوبی استفاده کرده اید یا خیر. حتی اگر عنوان شما شامل یک کلمه کلیدی باشد، اگر منطقی نباشد، هیچ کس روی آن کلیک نمی کند. اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی شما نه تنها به طور دقیق محتوای پست شما را منعکس می کنند، بلکه در درون آن نیز طبیعی به نظر می رسند.

اگر به سادگی کلمات کلیدی را در مکان های تصادفی قرار دهید، افزونه سئو شما ممکن است فکر کند که کار بسیار خوبی انجام داده اید. اما اگر خوانندگان شما متوجه می شوند که آنها ناخوشایند به نظر می رسند یا منطقی نیستند، هیچ لطفی به خود نمی کنید. همچنین ناگفته نماند که باید از پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید. افزونه های وردپرس ممکن است به اندازه کافی برای شناسایی این موضوع پیشرفته نباشند، اما گوگل مطمئنا این کار را انجام می دهد.

به طور منظم افزونه ها و کلمات کلیدی را به روز کنید

سئو یک فرآیند دائما در حال تغییر است. کلمات کلیدی مورد توجه قرار می گیرند و از بین می روند و الگوریتم های موتورهای جستجو همیشه به روز می شوند. در عین حال، وردپرس دائما در حال اضافه کردن افزونه های جدید و به روز رسانی افزونه های دیگر است.

با به روز رسانی منظم افزونه ها و کلمات کلیدی خود، در هر دو جبهه ادامه دهید. نیازی نیست به عقب برگردید و پست‌ها را به صورت هفتگی (یا حتی ماهانه) ویرایش کنید، اما اگر فکر می‌کنید که یکی از پست‌های شما می‌تواند به طور بالقوه برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه‌بندی کند، ارزش ایجاد چند تغییر را دارد.

لینک به مطالب دیگر

اگرچه لینک‌های سایر سایت‌ها بیشترین ارزش را دارند، پیوند داخلی باید در استراتژی سئوی شما جای خود را داشته باشد. با پیوند دادن پست‌های قبلی، دیدن سلسله مراتب درون سایت را برای خزنده‌ها آسان‌تر می‌کنید و همچنین شانس ماندن خوانندگان در وبلاگ خود را پس از خواندن مقاله افزایش می‌دهید.

وردپرس نمی تواند فرصت هایی را برای پیوند به پست های دیگر شناسایی کند، اما شما مطمئناً می توانید. به پست‌ها یا حتی صفحاتی در سایت خود فکر کنید که به مطالبی که در مورد آن می‌نویسید مربوط می‌شوند و هر جا که مرتبط هستند به آنها پیوند دهید.

بنابراین، آیا وردپرس به سئو نیاز دارد؟

در حال حاضر، باید بتوانید با اطمینان پاسخ دهید: بله. وردپرس به سئو نیاز دارد و در حالی که ویژگی‌های داخلی و افزونه‌های مختلف آن این فرآیند را ساده می‌کند، هنوز کار برای انجام دادن وجود دارد.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که به خوبی پاسخ سوال “آیا وردپرس به سئو نیاز دارد؟” را به شما داده باشیم و اکنون درک کاملی از تاثیر وردپرس بر سئو داشته باشید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد سئو وردپرس ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *