پایگاه دانش, واژه نامه

ویدیو مارکتینگ – راهنمای کامل بازاریابی ویدیویی موفق

ویدیو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ (بازاریابی ویدیویی) می تواند روشی عالی برای تبلیغات یک برند باشد تا مخاطبان گسترده تری پیدا کند. از آنجا که نه تنها می تواند شما را در مورد یک محصول به شکلی جذاب آگاه کند بلکه به شما در ساخت یک استراتژی کامل بازاریابی برای به دست آوردن مشتریان جدید کمک می کند.

در این مقاله با انواع ویدیو مارکتینگ و چگونگی بهبود عملکرد فروش خود آشنا خواهید شد.

چرا بازاریابی ویدیویی؟

در اصل، بازاریابی ویدیویی ساده است و نحوه استفاده شما از فیلم ها به عنوان محتوای تبلیغاتی برای محصولات یا خدمات خود است.

حتی با وجود اینکه سالهاست که ویدیوها وجود دارد، اینترنت اخیراً شاهد ظهور این فرمت به عنوان روشی عالی برای تقویت شناخت یک برند بود.

6 از 10 نفر تماشای فیلم های آنلاین را نسبت به تلویزیون ترجیح می دهند و بیش از 80% مشاغل از آن به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده می کنند، در حالی که سال گذشته، فقط 63% است.

با کمال تعجب، روند در اینجا متوقف نخواهد شد. بسیاری از کارشناسان می گویند که در سال 2022 ، 82% از ترافیک اینترنت شامل فیلم ها خواهد بود.

این پدیده فرصتی چشمگیر برای شروع تبلیغات تجاری شما محسوب می شود زیرا هم برای بازاریابی فشار (push ) و هم بازاریابی کششی (pull) می تواند مفید باشد.

وقتی از بازاریابی فشار استفاده می کنید، برند خود را به مردم معرفی می کنید. هدف این است که مخاطبان بیشتری بتوانند با محصولات شما آشنا شوند.

یک فیلم تبلیغاتی با نمایش ویژگی ها یا مزایای استفاده از محصول خود، به شما در ساخت آگاهی از برند کمک می کند.

از طرف دیگر، بازاریابی کششی به این معنی است که وقتی شخصی می خواهد محصول شما را بخرد، باید اطلاعات لازم را داشته باشید. خریداران بالقوه از قبل برند شما را می شناسند، اما باید متقاعد شوند که کالای مناسب را خریداری می کنند.

فیلم ها در بازاریابی کششی می توانند در توضیح چگونگی استفاده از محصولات شما، مقایسه با رقبای شما یا هر جزئیاتی که ممکن است افراد را به خریدار تبدیل کند، به شما کمک کند.

میدونی چیه؟ اکنون ساخت ویدیو برای اهداف بازاریابی آسانتر از همیشه است. با داشتن تلفن هوشمندی که قادر به ضبط با وضوح تصویر بالا و جفت شدن با ابزار مناسب است، همه افراد دارای توانایی تولید فیلم در نوک انگشتان خود هستند.

باید بدانید که فیلم های بلندی مانند Tangerine و Unsane با دوربین آیفون فیلمبرداری شدند.

انواع محتوای ویدیو مارکتینگ

در اینجا انواع مختلفی از دسته بندی های ویدیویی وجود دارد که می توانید به عنوان محتوای بازاریابی خود انتخاب کنید. با این حال، باید بدانید چه نوع مخاطبی را هدف قرار می دهید و فیلم های خود را بر این اساس تهیه کنید.

1. مشتریان

مطالعه موردی / توصیفات

این نوع فیلم شامل مشتریان وفادار شما می شود که به دیگران می گویند محصولات یا خدمات شما زندگی آنها را به نوعی بهتر کرده است.

این ممکن است برای شرکت های جدیدی که به تازگی اولین تولید خود را منتشر کرده اند، مناسب نباشد. با این حال، مشتریان برای مشاغلی که بیشتر وجود داشته اند و انتظار دارند مردم محصولات بعدی آنها را خریداری کنند، مفید هستند.

2. بررسی محصول / نسخه نمایشی

بررسی محصول / نسخه ی نمایشی

نسخه نمایشی به بینندگان شما کمک می کند تصور کنند که محصول شما چگونه کار می کند و چه انتظاری از آن دارند. همچنین، بهترین لحظه ستایش کیفیت کالایی است که می فروشید.

3. رویداد

رویداد ویدیو

هنگامی که نام تجاری شما در یک رویداد شرکت می کند یا برنده یک جایزه می شود، ارزش دارد از آن به عنوان یک اساس ویدیو مارکتینگ استفاده کنید. بخش های ضروری را به بینندگان خود ارائه دهید و به آنها بگویید که تعداد زیادی از مردم محصول شما را شناخته اند.

4. آموزش / نحوه استفاده

4. آموزش / نحوه استفاده

یک آموزش به کاربران شما کمک می کند، درک بهتری از نحوه عملکرد محصول شما داشته باشند. برای استفاده از آن برای یک کار خاص، مراحل مشخصی به آنها بدهید و مثال های موجود را در زندگی واقعی به کار ببرید.

5. مصاحبه

مصاحبه ویدیو

در کار خود متخصصانی پیدا کنید که یک موضوع مهم را به مخاطب اطلاع دهند. تحلیل و بینش آنها را با آنچه خدمات یا محصولات شما ارائه می دهند هماهنگ کنید. شما می توانید از آن استفاده کنید تا نشان دهید شرکت شما راه حل دارد.

6. انیمیشن

انیمیشن ویدیو

انیمیشن می تواند یک ابزار عالی برای تبدیل یک فرآیند پیچیده به یک توضیح بصری باشد. به جای اینکه از افراد واقعی استفاده کنید، می توانید یک فیلم انیمیشن را به عنوان یک طرح از ایده خود ایجاد کنید تا بینندگان بتوانند راحت تر آن را درک کنند.

7. ولاگ (Video Blog)

ولاگ (Video Blog)

درست مانند یک وبلاگ، یک ولاگ شامل یک رویکرد شخصی به نام تجاری شما در حال بازاریابی است. در این ویدئو می توانید افکار شخصی در مورد صاحب محصولات یا کارمندان، گشت و گذار در دفتر و سایر موارد کمتر رسمی ارائه دهید. هرچه باشد، باید صادقانه باشد.

به عنوان مثال، هنگام فروش کفش، ممکن است شما بخواهید یک وبلاگ تهیه کنید تا نحوه ساخت کفش های شما در مغازه و ابزارهای مورد استفاده را نشان دهید، تا بینندگان بتوانند برند شما را بهتر بشناسند.

8. مطالعه موردی

مطالعه موردی

فیلم های مطالعه موردی باید برای مشتریان شما توضیح دهند که چگونه شرکت شما مشکلات گذشته را حل می کند و در آینده می تواند چه کاری انجام دهد. از آن استفاده کنید تا شخصیت تجاری خود را در مقابل دید مشتریان قرار دهید.

برای این کار، شما باید تحقیق کنید تا دریابید که چه راه حل هایی برای کاربران شما مفید بوده و محصول شما با چه چالش هایی روبرو است. آنها را تجزیه و تحلیل کنید تا شرکت شما رشد کند و در فیلم مطالعه موردی منعکس شود.

9. برند

ویدیو برند

ویدیوی برند صریحاً محصولی یا خدمتی را که شرکت می فروشد تبلیغ می کند. در این نوع ویدیو مارکتینگ هدف اصلی رسیدن به وسیع ترین مخاطب ممکن و ایجاد آگاهی از برند است. این امر می تواند با ارتقاء دید و رسالت برند و همچنین ارزش آن انجام شود.

10. زنده / وبینار

ویدیو زنده / وبینار

هر بار که مشاغل شما قصد دارد سمیناری داشته باشد، آن را ضبط کنید یا آن را به صورت زنده پخش کنید. همچنین این نوع ویدیو مارکتینگ به شما امکان می دهد به سوالات مشتریان بالقوه پاسخ دهید و بازخورد آنها را مستقیم دریافت کنید.

ادغام فیلم ها در سراسر نقشه سفر مشتری

در تولید بازاریابی ویدیویی ، حتما شخصیت خریدار خود را در خاطر داشته باشید. شخصیت نمایشی از نحوه رفتار مخاطب شما، اهداف آنها و چه چیزی آنها را برای خرید یک محصول انگیزه می دهد، است.

این اطلاعات را می توان با استفاده از تحقیقات جمعیتی و بازار که می توانید در اینترنت پیدا کنید، به دست آورد. این به شما کمک می کند تا محتوای خود را به گونه ای متمرکز کنید که مناسب مخاطبان شما باشد. با داده های دقیق، می توانید فعالیت کلی بازاریابی خود را بهبود بخشیده و نرخ تبدیل را افزایش دهید.

در دراز مدت، این نشان می دهد که ویدیو مارکتینگ نه تنها برای فعال شدن نام تجاری شما مفید است، همچنین برای هر مرحله از سفر مشتری سودمند خواهد بود. ما این مراحل و اینکه چه نوع فیلم هایی را می توانید در هر مرحله استفاده کنید، در ادامه بیان می کنیم.

1. آگاهی

اولین قدم این است که به مشتریان اطلاع دهید که شما چه کسی هستید و ارزش برند شما را می شناسند. شما به محتوایی نیاز دارید که بتواند این نوع اطلاعات را به روشی ساده و معنی دار توصیف کند.

برای این منظور، ما پیشنهاد می کنیم که یک فیلم با نام برند تهیه کنید. شما باید به وضوح بیان کنید که شرکت شما چه کاری انجام می دهد و بهترین ویژگی های محصول را برجسته نشان دهید.

آن را تا حد امکان جذاب کنید تا مردم تا آنچه را ارائه می دهید ببینند.

با این وجود، اگر شرکت شما به خوبی تثبیت شده باشد، و این یک فیلم توصیفی است. شما می توانید با نشان دادن کلمات خوب از سایر کاربران که به محصولات قبلی شما اعتماد کرده اند، به مشتریان اجازه دهید برند شما را تشخیص دهند.

2. ارزیابی

در این مرحله، مشتریان نهایی از قبل با یک برند آشنا هستند. آنها تحقیقات بیشتری را انجام می دهند تا در مورد محصولات شما اطلاعات بدست آوردند. به همین دلیل، برای اینکه آنها درک کنند که چه چیز خوب و بد است، شما باید یک فیلم نقد یا نسخه نمایشی را برای آنها تهیه کنید.

این به بینندگان این امکان را می دهد تا کیفیت محصول شما را ارزیابی کنند و همچنین تصمیم بگیرند که آیا با نیازهای آنها مطابقت دارد یا خیر.

با گفتن این نکته، بسیاری از گروه های ویدیویی می توانند در ارزیابی مشتری نقش داشته باشند. به عنوان مثال، یک رویداد ویدیویی، مردم را در مورد اعتبار نام برند شما آگاه می کند.

3. تبدیل

در این مرحله، شما بیننده ها را با موفقیت به مشتریان واقعی تبدیل کرده اید. اما نباید مانع ساختن بازاریابی ویدیویی برای آنها شود. اکنون باید به این موضوع توجه کنید که چگونه می توانید به خریداران در استفاده صحیح از محصول خود و حل مشکلات احتمالی کمک کنید.

به همین دلیل باید یک فیلم آموزشی ایجاد کنید، چه توسط یک شخص واقعی انجام شود و چه در انیمیشن.

علاوه بر این، یک وبینار برای مشتریان موجود نیز مفید خواهد بود. ممکن است نکات و ترفندهایی وجود داشته باشد که ارزش اشتراک گذاری دارد، بنابراین کاربران می توانند پتانسیل محصول / خدمات شما را به حداکثر برسانند.

معیارهای محتوای بازاریابی ویدیویی

در صورت عدم اندازه گیری مداوم، کلیه محتوای تولید شده برای اهداف بازاریابی ، از جمله فیلم ها، بی فایده خواهد بود. نیازی به گفتن نیست، شما باید تمام نتایج تلاش خود را برای تبلیغ برند خود ارزیابی کنید.

وقتی در اولین تلاش برای بازاریابی ویدیویی انتظارات خود را برآورده نمی کنید، نگران نباشید. بعد از تحلیل آنچه می توان برای بهبود آن انجام داد ، احتمال دارد دفعه دیگر نتیجه بهتری بگیرید.

اما به یاد داشته باشید که حتی اگر تبلیغات شما طبق برنامه ریزی پیش رود، به این معنی نیست که می توانید به راحتی راضی شوید. هیچ محدودیتی برای توسعه تجارت شما وجود ندارد و همیشه باید سعی کنید تا حد ممکن افراد بیشتری را جذب کنید.

بدیهی است، معیارهای مختلف می توانند میزان موفقیت ویدیو مارکتینگ را تعیین کنند. ساده ترین راه این است که به تعداد بازدید نگاه کنیم. ویدئویی با میلیون ها بیننده به معنای داشتن محتوای عالی است.

تعامل اجتماعی بسیار مهم است، زیرا اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی دیگر و نظرات در مورد ویدیوی شما باعث افزایش تعداد بازدید شما می شود.

اما معیارهای دیگری نیز وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید – نرخ کلیک و نرخ تبدیل. تعداد بالای نرخ کلیک (CTR)، نشان می دهد که فیلم شما موفق شده است بسیاری از افراد را به بازدید از یک لینک خاص دعوت کند.

با کلیک بیشتر افراد، احتمال نرخ تبدیل (خرید یا استفاده از محصولات خود) را نیز افزایش می دهید که هدف نهایی کمپین بازاریابی شما است.

اگر در هر متریک به تعداد بالایی برسید، بیشتر به این دلیل است که این فیلم حاوی اطلاعات مفیدی است که بازار مناسب را هدف قرار داده است.

جمع بندی

بازاریابی ویدیویی روشی بسیار مناسب برای تبلیغ برند شما ارائه می دهد و اکنون، هر صاحب کسب و کاری می تواند این نوع محتوا را به راحتی انجام دهد.

اما به یاد داشته باشید، دسته بندی های مختلف ویدیویی استفاده خاصی از بازاریابی شما دارند. مثلا:

  • با بیان اینکه مشتریان وفادار شما نسبت به برند شما چه احساسی دارند، می توانید برای خود اعتماد ایجاد کنید.
  • هدف از یک فیلم بررسی / نسخه ی نمایشی نشان دادن چگونگی عملکرد محصول شما در زندگی واقعی است.
  • یک فیلم رویداد با نشان دادن محبوبیت برند شما، اعتبار کسب و کار شما را افزایش می دهد.
  • آموزش ها باید به عنوان یک کمک کننده عمل کنند تا مشتریان جدید بتوانند به درستی از محصول شما استفاده کنند.
  • فیلم مصاحبه زمینه ای را در مورد نام برند شما ایجاد می کند تا بتوانید از اهمیت آن و چگونگی حل مشکلات افراد بگویید.
  • هدف اصلی انیمیشن، تجسم چگونگی عملکرد فرایند پیچیده است تا بینندگان به راحتی آن را درک کنند.
  • ولاگ باید رویکرد شخصی شما را نسبت به فعالیتهای بازاریابی شما ارائه دهد، بنابراین علاوه بر شناخت بیشتر مشتری از برند شما، احساس بهتری برای مشتری فراهم می کند.
  • یک فیلم مطالعه موردی برای نشان دادن ویژگی های محصول شما، که مشکلات روزمره را حل کرده است، و آنچه در آینده می توانید نوید دهید، حل کند عالی است.
  • برند در ویدیو مارکتینگ باید دید و رسالت و همچنین ارزش تجارت شما را برای شناخت مردم مشخص کند.
  • زنده / وبینار به نمایش ترفندها و نکات اضافی برای مشتریان کمک می کند.

هر نوع ویدیو در سه مرحله از سفر مشتری شما – آگاهی، ارزیابی و تبدیل – عملکردی ارزشمند را ارائه می دهد.

و سپس ، می توانید با نگاهی به تعداد بازدید آن، تعامل اجتماعی، نرخ کلیک و نرخ تبدیل، میزان موفقیت بازاریابی ویدیویی خود را ارزیابی کنید.

در بازاریابی ویدیویی موارد بسیاری وجود دارد که باید با آنها مقابله کنید. با این حال، با توجه به اینکه این پتانسیل را دارد که مشتریان زیادی را به خود جلب کند، باید آن را در تبلیغات کلی برند خود لحاظ کنید.

خب به پایان این راهنما رسیدیم، امیدواریم که به خوبی با ویدیو مارکتینگ آشنا شده باشید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد آموزش بازاریابی محتوا ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *