افزونه رایگان وردپرس, سئو وردپرس

آموزش بررسی و اصلاح لینک های شکسته در وردپرس با Broken Link Checker

بررسی لینک های شکسته سایت

زمانی که شما بر روی یک لینک کلیک می کنید و اگر لینک شکسته شده باشد با خطای 404  روبه رو خواهید شد و این یک تجربه آزار دهنده برای شما و کاربران می باشد. همچنین وجود لینک های شکسته در سایت به ویژه لینک های داخلی شکسته می تواند تاثیرات بسیار بدی در سئو سایت شما داشته باشد. در این مقاله از تم فارس ما نحوه بررسی لینک های شکسته و نحوه رفع لینک های شکسته سایت را به شما آموزش می دهیم.

بررسی لینک های شکسته سایت

اولین کاری که شما باید انجام دهید نصب یک افزونه وردپرس برای بررسی لینک های شکسته می باشد. که شما می توانید افزونه Broken Link Checker را برای این کار دانلود و نصب کنید. برای اطلاعات بیشتر آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، شما باید به قسمت تنظیمات » بررسی کننده پیوند مراجعه کنید همچنین باید بدانید که افزونه به صورت خودکار شروع به بررسی لینک های شکسته سایت شما خواهد کرد.

پس از بررسی که زمان آن بسته به متحوای موجود در سایت شما متفاوت است شما در تب عمومی افزونه می توانید لینک های نتیجه بررسی را ببینید.

بررسی لینک های شکسته سایت

وقتی بررسی انجام شد و لینک های شکسته پیدا شد مانند تصویر بالا می توایند بر روی لینک آبی رنگ Found Broken Links تا لینکهای شکسته را مشاهده کنید.

بررسی لینک های شکسته سایت

خب وقتی که شما مانند تصویر بالا لینک های شکسته سایت خود را مشاهده کردید کافی است تا موس را بر روی لینک نگه دارید تا گزینه هایی برای شما نمایان شود که شما با این کار می توانید لینک موردنظر را ویرایش و یا حذف کنید.

همچنین در صورتی که تعداد لینک های شکسته سایت شما زیاد باشد می توانید به راحتی به صورت دسته جمعی انها را ویرایش کنید.

ما به شما توصیه می کنیم که هرچند ماه یکبار لینک های خراب سایت خود را بررسی و نسبت به رفع آنها اقدام کنید چون در غیر این صورت آسیب هایی را به سئو سایت شما می رساند و تجربه کاربری بد برای بازدیدکنندگان سایت شما ایجاد می کند.

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا نحوه بررسی لینک های شکسته وردپرس و نحوه اصلاح لینک های شکسته وردپرس را با افزونه Broken Link Checker انحام دهید. همچنین می توانید مقاله سئو سایت برای برای بهبود رتبه سایت و افزایش فروش ببینید.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *