افزونه رایگان وردپرس

آموزش نصب و راه اندازی افزونه WP Super Cache

نصب و راه اندازی افزونه WP Super Cache

موتورهای جستجو سرعت سایت را یکی از مهم ترین عوامل رتبه بندی و سئو می دانند .ما از افزونه Wp Rocket برای کش سایت تم فارس استفاده می کنیم با این حال افزونه WP Super Cache هم یک افزونه کش وردپرس خوب است که باعث افزایش سرعت سایت شما می شود و بسیاری از کاربران از آن استفاده می کنند در این مقاله ما نحوه نصب و راه اندازی افزونه WP Super Cache را به شما آموزش می دهیم.

نصب و راه اندازی افزونه WP Super Cache

خب اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه WP Super Cache را دانلود نصب و فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه WP Super Cache شما یک پیام مبنی بر اینکه کش در سایت شما در حال حاضز فعال نیست دریافت می کنید.

راه اندازی افزونه WP Super Cache

برای فعال کردن کش وب سایت، در پیشخوان وردپرس به قسمت تنظیمات » WP Super Cache مراجعه کنید.

در زبانه آسان کش را مانند تصویر زیر فعال کنید، و سپس بر روی بروزرسانی وضعیت کلیک کنید.

نصب و راه اندازی افزونه WP Super Cache

بعد از این که شما بر روی بروزرسانی وضعیت کلیک کردید گزینه ای برای آزمایش کش در پایین به وجود می آید که شما باید بر روی تست کش کلیک کنید و در صورتی که کش به درستی در سایت شما کار کند پیام تایید را دریافت خواهید کرد.

نصب و راه اندازی افزونه WP Super Cache

تنظیم زبانه پیشرفته افزونه WP super cache

WP super cache یک افزونه وردپرس قدرتمند است و با بسیاری از گزینه های پیشرفته همراه است. این گزینه ها می توانند عملکرد سایت شما را به صورت قابل توجهی بهبود ببخشند. برای تنظیم بخش پیشرفته WP Super Cache کافی است در صفحه افزونه بر روی زبانه پیبشرفته کلیک کنید.

نصب و راه اندازی افزونه WP Super Cache

کش کردن

ابتدا اطمینان حاصل کنید که تیک گزینه کش فعال می باشد.

سپس پیشنهاد می شود که در بخش روش تحویل کش گزینه ساده را فعال کنید و در پایین بر روی بروزرسانی وضعیت کلیک کنید.

بعد از این که بر روی بروزرسانی وضعیت کلیک کردید در همان پایین دکمه بروزرسانی وضعیت، قوانین Mod Rewrite ظاهر می شود که شامل متن زیر می باشد:

“هنگامی که تحویل کارشناسی ارشد فعال شده است فایل با نام .htaccess اصلاح شده است. این احتمالا باید در دایرکتوری مشابه wp-config.php باشد. این فایل دارای قوانین ویژه ای است که فایل های ذخیره شده را بسیار سریع به بازدیدکنندگان می رساند بدون آنکه PHP اجرا شود. فایل .htaccess را می توان به صورت خودکار به روز کرد، اما اگر نتواند، قوانین در اینجا نمایش داده می شود و شما می توانید آن را ویرایش کنید. شما لازم نیست به روز رسانی قوانین مگر اینکه یک هشدار نشان می دهد در اینجا.”

پس شما باید بر روی دکمه بروزرسانی قوانین Mod Rewrite کلیک کنید.

نصب و راه اندازی افزونه WP Super Cache

خب حالا شما در همان تب پیشرفته قسمت زمان ابطال & کالکشن زباله را تنظیم کنید و باید زمانی را برای انقضای کش وارد کنید که به دلخواه می توانید عدد موردنظ خود را وارد کنید تا پس از پایان کش از اول ذخیره شود.

نصب و راه اندازی افزونه WP Super Cache

 تنظیمات دیگری هم وجود دارد که کاملا فارسی و خودتان به دلخواه می توانید تنظیم کنید.

امیدواریم که نحوه نصب و راه اندازی افزونه WP Super Cache را یاد گرفته باشید تا با افزایش سرعت سایت خود هم باعث بهبود رتبه بندی و هم رضایت مشتریان شوید.

همچنین می توانید مقاله تکنیک های ساخت لینک برای افزایش سئو را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *