واژه نامه

صفحه اصلی در وردپرس چیست؟

صفحه اصلی در وردپرس

صفحه اول ، صفحه خانه یا صفحه اصلی در وردپرس یا هر سیستم مدیریت محتوای دیگری، صفحه خانه یک وب سایت است و جایی که بازدیدکنندگان شما اولین برداشت خود را از سایت شما ایجاد می کنند. این صفحه ای است که آنها هنگام پیمایش به نام دامنه وب سایت شما می بینند.

صفحه اصلی پیش فرض وردپرس آخرین پست های شما را نمایش می دهد. این برای وبلاگ ها به خوبی کار می کند، اما اگر یک وب سایت تجاری دارید و می خواهید حرفه ای تر باشید، ممکن است ایجاد یک صفحه اصلی ثابت سفارشی بهتر باشید.

تصمیم گیری بین صفحه اصلی پویا و ایستا

دو نوع صفحه اصلی برای انتخاب وجود دارد: پویا و استاتیک. بیایید مزایای هر نوع را در نظر بگیریم تا بتوانید تصمیم بگیرید که کدام یک در سایت وردپرس شما بهترین کاربرد را دارد.

یک صفحه اصلی پویا به صورت مداوم به روز می شود تا در ابتدا آخرین پست های شما نمایش داده شود، که از جدیدترین آنها شروع می شود. این نوع صفحه اصلی است که وردپرس به صورت پیش فرض نمایش می دهد.

اگر یک وبلاگ وردپرس دارید، ممکن است دقیقا همان چیزی باشد که می خواهید. این بدان معناست که اولین چیزی که بازدیدکنندگان شما هنگام بازدید از وبلاگ شما می بینند تازه ترین محتوای شما است.

اما اگر یک وب سایت تجاری دارید، صفحه اصلی پیش فرض وردپرس، کسب و کار، محصولات یا خدمات شما را به کاربران اطلاع نمی دهد. همچنین راهی برای تماس با شما در اختیار کاربران قرار نمی دهد.

ممکن است بخواهید صفحه اول استاتیک جذاب تری ایجاد کنید که به کاربران کمک می کند آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند.

خوشبختانه، وردپرس ایجاد یک صفحه اصلی سفارشی را برای شما آسان می کند.

نکاتی در مورد ایجاد یک صفحه اصلی موثر در وردپرس

قبل از شروع، باید اهدافی را که می خواهید با صفحه اصلی خود به دست آورید، یادداشت کنید. این تمرین به شما کمک می کند تا به یک هدف طراحی واضح برسید.

توصیه می کنیم طرح را ساده نگه دارید. باید سعی کنید از بهم ریختگی پرهیز کنید و مطمئن شوید که اطلاعات مهمی را که کاربران به آن نیاز دارند پنهان نمی کنید. زمانی را صرف فکر کردن در مورد اینکه چه اطلاعاتی باید ابتدا ظاهر شوند کنید.

همچنین باید از وب سایت های رقبای خود و سایر سایت های محبوب در صنعت خود بازدید کنید. کشف کنید که آنها چه کاری را به درستی انجام می دهند و در مورد نحوه گنجاندن آن ویژگی ها و عناصر محتوا در صفحه اصلی خود فکر و الگوبرداری کنید.

چگونه یک صفحه اصلی سفارشی در وردپرس ایجاد کنیم؟

وردپرس به شما این امکان را می دهد که به راحتی هر صفحه ای را در وب سایت خود به عنوان صفحه اصلی انتخاب کنید. هنگامی که یک صفحه اصلی ثابت ایجاد کردید، به سادگی آن را در پیشخوان وردپرس قسمت تنظیمات » خواندن انتخاب کنید.

صفحه اصلی در وردپرس

اما ابتدا باید آن صفحه را ایجاد کنید. خوشبختانه، چند راه برای ایجاد یک صفحه اصلی سفارشی وجود دارد.

می توانید از ویرایشگر بلوک وردپرس استفاده کنید. این به شما امکان می دهد به راحتی محتوا و طرح صفحه اصلی خود را سازماندهی کنید. این شامل بلوک هایی است که می توان از آنها برای طراحی تصاویر، گالری ها، ستون ها، جداول، متن و رسانه استفاده کرد.

راه دیگر برای ایجاد یک صفحه اصلی سفارشی استفاده از افزونه صفحه ساز است. این افزونه های وردپرس ساخت طرح بندی صفحات زیبا را با استفاده از قالب های آماده با کشیدن و رها کردن ساده آسان می کنند.

افزونه های پیشنهادی ما برای ساخت صفحات افزونه ویژوال کامپوزر یا المنتور است.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که با صفحه اصلی در وردپرس آشنا شده باشید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد بهترین سایت های خارجی ساخته شده با وردپرس ببینید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *