پایگاه دانش, تجربه کاربری UX

7 ابزار آنلاین ایجاد فاوآیکون برای سایت شما

ابزار آنلاین ایجاد فاوآیکون برای سایت

وقتی صحبت از استراتژی برند سایت شما می شود، همه جزئیات مهم هستند. ممکن است فاوآیکون ( favicon ) یک عنصر پیش پا افتاده به نظر برسد، اما می تواند به افزایش اعتبار آنلاین و تقویت برند شما کمک کند. در اینجاست که ژنراتورها و ابزارهای آنلاین ایجاد فاوآیکون برای سایت شما که رایگان هم هستند به کار شما می آیند.

فاوآیکون ها ، آیکون یا نمادک های مرورگر می توانند به وب سایت شما کمک کنند تا سایت شما در میان بقیه سایت ها متمایز شود. یک favicon به یادماندنی همچنین می تواند تجربه کاربر (UX) را بهبود بخشد و به بازدیدکنندگان کمک کند هنگام جابجایی بین برگه ها یا بازیابی صفحات از نشانک های خود، سایت شما را تشخیص دهند.

در این مقاله، ما به شما 7 ژنراتور رایگان ایجاد فاویکون معرفی می کنیم  که می تواند به شما در ایجاد آیکون مرورگر با چند کلیک کمک کند. بیا بریم!

معرفی سریع نحوه عملکرد ژنراتورهای فاوآیکون

به طور کلی ، ژنراتورهای فاوآیکون چند گزینه مختلف برای طراحی فاوآیکون به شما می دهند:

  • 1. تصویر را بارگذاری کنید – اگر از قبل تصویری دارید، می توانید آن را بارگذاری کنید تا آن را به یک قالب / اندازه بهینه شده برای یک فاوآیکون تبدیل کند.
  • 2. فونت – می توانید یک فونت و متن دلخواه و همچنین یک رنگ پس زمینه انتخاب کنید. به عنوان مثال، می توانید از یک یا دو حرف در پس زمینه رنگ استفاده کنید.
  • 3. ایموجی – با یا بدون پس زمینه رنگ می توانید از هر شکلکی به عنوان نماد دلخواه خود استفاده کنید.

بعضی از ابزارها هر سه گزینه را به شما می دهند، در حالی که برخی دیگر فقط یک یا دو گزینه را به شما می دهند.

هنگامی که از طراحی راضی بودید، همه این ابزارها به شما کمک می کنند تا آن را در اندازه / فرمت مناسب صادر کنید تا از آن به عنوان نماد استفاده کنید. همچنین اگر از وردپرس استفاده می کنید، می توانید راهنمای ما را در مورد نحوه اضافه کردن فاوآیکون در وردپرس دنبال کنید.

بهترین ژنراتورهای فاوآیکون رایگان

اکنون که با نحوه کار این ابزارها آشنا شدید، بیایید 7 مورد از بهترین ژنراتور های رایگان ایجاد فاوآیکون برای سایت را معرفی و بررسی کنیم.

1. Favicon.io

ابزار Favicon.io

اولین توصیه ما یک مولد فاویکون سریع و آسان برای استفاده یعنی Favicon.io است. این امکان را برای شما فراهم می کند که بر اساس متن، عکس یا شکلک نمادهایی ایجاد کنید و از آنها در هر مرورگر یا سیستم عامل استفاده کنید.

این ژنراتور بسیار کاربر پسند است. شما می توانید به سادگی تصویر خود را در یک قسمت مبدل رها کرده و نماد دلخواه تازه تغییر یافته خود را در جدیدترین فرمت ها دانلود کنید.

اگر وب سایت شما لوگو هم ندارد، در جای مناسب قرار دارید. Favicon.io همچنین به شما امکان می دهد بیش از 800 گزینه فونت را از فونت های گوگل انتخاب کنید، رنگ پس زمینه را انتخاب کنید و حتی شکل دلخواه خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال، می توانید یک پس زمینه مربع، دایره یا گرد انتخاب کنید.

2. Real Favicon Generator

ابزار Real Favicon Generator

Real Favicon Generator به شما امکان می دهد در عرض چند دقیقه یک نماد سفارشی ایجاد کنید. فاوآیکون شما با هر مرورگری متناسب است و در همه سیستم عامل ها و دستگاه ها به بهترین شکل ممکن به نظر می رسد.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که تصویر خود را به صورت .svg, .jpg, or .png, بارگذاری کنید و تولید کننده یک پیش نمایش فوری از نتایج خود را به شما ارائه می دهد. به عنوان مثال، به شما نشان می دهد که فاوآیکون جدید شما در Android ، iOS و در همه مرورگرهای محبوب چگونه به نظر می رسد.

Real Favicon Generator بسته به نوع دستگاهی که انتخاب می کنید، بهینه ترین ابعاد فایل را نیز پیشنهاد می کند. این یک ویژگی بسیار مفیدی است، زیرا ممکن است هر دستگاهی با الزامات مختلفی برای فاویکون همراه باشد.

بعلاوه، اگر از قبل در وب سایت خود یک فاوآیکون دارید، می توانید از چک کننده دستی favicon استفاده کنید تا ببینید آیا نماد فعلی شما از همه استانداردها برخوردار است. به سادگی URL سایت خود را وارد کنید و بر روی Check Favicon کلیک کنید تا یک گزارش فوری با توصیه هایی برای بهبود دریافت کنید.

3. Favicon-Generator.org

ابزار Favicon-Generator.org

در مرحله بعدی، ما ابزاری داریم که Favicon Generator نامیده می شود و این امکان را برای شما فراهم می کند تا یک فایل تصویری را به یک فاوآیکون تبدیل کنید، یا یک کتابخانه گسترده از آیکون های از قبل طراحی شده را انتخاب کنید.

اگر گرافیک خود را دارید، می توانید آن را به سادگی در قالب های .jpg ، .png یا .gif بارگذاری کنید. همچنین می توانید ابعاد اصلی آن را حفظ کنید یا اندازه آن را طوری تغییر دهید که مربع باشد.

فاوآیکون شما با همه مرورگرها و همچنین دستگاه های Android, Microsoft و iOS سازگار خواهد بود.

4. Ionos Favicon Generator

ابزار Ionos Favicon Generator

Ionos Favicon Generator گزینه عالی دیگری است که می تواند به شما کمک کند در عرض چند دقیقه یک فاوآیکون برای سایت خود ایجاد کنید. این امکان را برای شما فراهم می کند تا یک تصویر موجود را تبدیل کنید، یک گرافیک سفارشی از حروف ایجاد کنید یا حتی شکل دلخواه خود را ترسیم کنید.

اگر از قبل یک لوگو در ذهن دارید، می توانید آن را در قالب .jpg, .jpeg, یا .png بارگذاری کنید. ژنراتور آن را به یک نسخه کوچک تبدیل می کند، که می توانید از آن در همه مرورگرها و دستگاه ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای بهترین نتیجه باید از یک تصویر مربع حداقل 310 × 310 پیکسل استفاده کنید.

علاوه بر این، می توانید از گزینه favicon editor برای رسم حروف اولیه یا شکل خود در چند رنگ استفاده کنید. همچنین می توانید تغییرات خود را فوراً پیش نمایش کنید تا ببینید براساس ایجاد و تنظیمات مرورگر، ایجاد شما چگونه است.

5. Formito Favicon Maker

ابزار Formito Favicon Maker

توصیه بعدی ما Formito Favicon Maker است. این ابزار بصری آنلاین شما را قادر می سازد بر اساس حروف اول یا یک شکلک یک نماد سفارشی برای وب سایت خود ایجاد کنید.

اگر ترجیح می دهید نماد مبتنی بر حرف ایجاد کنید، می توانید صدها فونت را از فونت های گوگل انتخاب کرده و اندازه آنها را تنظیم کنید. همچنین می توانید شکل و رنگ پس زمینه نماد خود را انتخاب کنید.

از سوی دیگر، اگر چیزی را با کمی شخصیت بیشتر ترجیح می دهید، می توانید یک شکلک را انتخاب کرده و اندازه و پس زمینه آن را متناسب با سبک وب سایت خود تنظیم کنید. پس از آن می توانید آن را به صورت فایل .svg یا .png صادر کنید یا کد HTML آن را کپی کرده و به وب سایت خود اضافه کنید.

6. Favicomatic

ابزار Favicomatic برای ایجاد فاوآیکون سایت

Favicomatic یکی دیگر از ابزارهای سریع برای ایجاد نماد دلخواه از تصویر یا لوگوی دلخواه شماست.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که فایلی را بارگذاری کنید که حداقل 32 × 32 پیکسل باشد. شما همچنین می توانید بین فاوآیکون استاندارد یکی را انتخاب کنید یا تمام اندازه های مربوطه را برای دستگاه های معروف مانند iOS ، Android ، Metro و موارد دیگر تولید کنید.

Favicomatic همچنین شما را قادر می سازد تا نمادهای شفاف را در دو فرمت .ico و .png تولید کنید.

7. Genfavicon

ابزار Genfavicon برای ایجاد فاوآیکون سایت

در مرحله بعدی، ما Genfavicon را داریم. این ابزار مفید شامل تمام ویژگی هایی است که شما برای تبدیل تصاویر به گزینه های آماده برای استفاده نیاز دارید.

مانند سایر تولیدکنندگان این لیست، شما به سادگی می توانید لوگو یا تصویر موجود خود را به صورت .jpeg, .gif, یا .png. بارگذاری کنید. سپس اندازه دلخواه خود را انتخاب کرده و تصویر خود را برش دهید.

همچنین می توانید تغییرات خود را پیش نمایش کنید تا ببینید که مورد دلخواه جدید شما در یک مرورگر اینترنت چگونه خواهد بود. هنگامی که از طراحی خود راضی بودید، می توانید آن را به عنوان یک فایل .ico ذخیره کنید.

در این مقاله، ما 7 ژنراتور آنلاین ، رایگان و حرفه ای ایجاد فاوآیکون برای سایت را معرفی کردیم که ابزار های بسیار خوبی برای تبدیل لوگو موجود یا ایجاد نماد دلخواه با حروف یا شکلک هستند و امیدواریم که این ابزارها به شما کمک کرده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *