آموزش وردپرس

آموزش ساخت فایل .htaccess در وردپرس

هنگام بروزرسانی فایل .htaccess اشتباهی انجام داده اید؟ یا شاید شما به صورت تصادفی آن پرونده مهم را حذف کرده اید؟ یا به هر دلیلی اگر حالا این فایل را ندارید، نگران نباشید ما در این مقاله آموزش ساخت فایل پیش فرض .htaccess در وردپرس را ارائه می دهیم.

آموزش ساخت فایل .htaccess در وردپرس

فایل .htaccess چیست؟

.htaccess یک فایل اصلی وردپرس برای تنظیم مجدد تنظیمات خاص وب سرور Apache است. این پرونده به شما امکان می دهد ویژگی های خاصی از سرور خود را فعال یا غیرفعال کنید، مانند فعال کردن فشرده سازی Gzip

علاوه بر این، فایل .htaccess می تواند تنظیمات امنیتی وردپرس شما را انجام دهد. می توانید از آن برای تنظیم امتیازات برای پرونده های خاص، حفاظت از رمز عبور و مسدود کردن هرزنامه ها استفاده کنید.

پس از نصب وردپرس، می توانید فایل .htaccess را در روت اصلی سایت خود پیدا کنید. با این حال، این پرونده معمولاً پنهان است، و برای دسترسی به آن باید گزینه Show Hidden Files را فعال کنید.

اما در برخی موارد نادر، ممکن است نصب وردپرس شما حاوی پرونده .htaccess نباشد. خوشبختانه، شما می توانید با استفاده از کنترل پنل میزبانی خود، به راحتی فایل پیش فرض .htaccess را بصورت دستی ایجاد کنید.

چگونه می توان فایل پیش فرض .htaccess را ایجاد کرد؟

1. برای ساخت فایل .htaccess وارد هاست و سپس روت اصلی سایت خود (public_html) شوید. و سپس در نوار بالا بر روی آیکن New File کلیک کنید.

2. در قسمت نام فایل “.htaccess” را وارد کنید و بر روی Create New File کلیک کنید.

ساخت فایل .htaccess

3. حالا فایل .htaccess را که ایجاد کردید، باز کنید و کد زیر را در آن جایگذاری کنید.

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

4. بر روی ذخیره و بستن کلیک کنید.

تبریک می گویم! شما با موفقیت پرونده پیش فرض .htaccess وردپرس را ایجاد کرده اید. در مرحله بعدی، به وب سایت وردپرس خود مراجعه کنید تا اطمینان حاصل کنید که فایل به درستی کار می کند. اغلب، پیکربندی نادرست .htaccess باعث خطای داخلی 500 می شود.

سخن پایانی

فایل .htaccess باعث می شود وب سایت شما به درستی کار کند. این به سرور می گوید که چگونه وب سایت شما را اداره کند یا تعیین می کند چه محتوایی را بارگیری کند. همچنین شما می توانید بر روی این پرونده تغییراتی را برای ارتقاء عملکرد سایت خود انجام دهید، برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله کامل ما را در مورد فایل htaccess ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *