پایگاه دانش

تشخیص سیستم مدیریت محتوا (CMS) یک سایت

تشخیص سیستم مدیریت محتوا یک سایت

اکثر افراد قبل از شروع به ساختن ردپای دیجیتالی خود، ده‌ها وب‌سایت را مرور می‌کنند، و این سوال در ذهنشان مطرح می‌شود که “چگونه سیستم مدیریت محتوا یک سایت را تشخیص دهیم؟”.  ما در ادامه پس از توضیحاتی کوتاه نحوه تشخیص نوع CMS سایت را به شما آموزش می دهیم.

 

تشخیص سیستم مدیریت محتوا یک سایت

CMS چیست؟

CMS یا سیستم مدیریت محتوا، نرم افزاری است که به کاربران اجازه می دهد وب سایت ها و محتوای خود را ایجاد و مدیریت کنند. این یک راه‌حل ایده‌آل برای ساخت وب‌سایت برای کاربران غیرمتخصص است، زیرا برای ایجاد وب‌سایت خود از ابتدا نیازی به استفاده از کدها و دانش توسعه ندارید.

یک نمونه عالی از CMS ها وردپرس است که راه اندازی و توسعه وب سایت را برای همه بسیار ساده کرده است.

خب در ادامه نحوه تشخیص سیستم مدیریت محتوای سایت را به شما آموزش می دهیم.

4 ابزار آنلاین برای تشخیص CMS یک سایت

در پایین بهترین ابزارهای ردیاب سیستم مدیریت محتوا برای اینکه بفهمید این سایت از کدام CMS استفاده می کند، را معرفی می کنیم.

با این ابزارها چگونه CMS سایت را تشخیص دهیم؟

فقط کافی است تا آدرس سایت موردنظر خود را در این ابزارها وارد کنید تا نوع سیستم مدیریت محتوای آن شناسایی و به شما معرفی شود.

1. What CMS

تشخیص سیستم مدیریت محتوا یک سایت

What CMS یک آشکارساز CMS آنلاین معتبر است که می تواند 142 برنامه CMS مختلف و خدمات آنها را شناسایی کند. همانطور که در بالا ذکر شد تنها چیزی که از شما می گیرد فقط آدرس سایت موردنظر است!

2. Allora / Rescan.io

ابزار آنلاین برای تشخیص CMS یک سایت

Allora / Rescan.io یکی دیگر از محبوب ترین ابزارهای تشخیص سیستم مدیریت محتوای یک سایت است. این ابزار حتی پیشنهادات و توصیه هایی را بر اساس افزونه ها و قالب های محبوب ارائه می دهد.

3. BuiltWith

تشخیص CMS یک سایت

سومین ابزار این لیست برای تشخیص پلتفرم سایت ، builtwith است. این بهترین ابزار برای تشخیص نوع سیستم مدیریت محتوا یک سایت است. builtwith نه تنها به شما می گوید که یک وب سایت از کدام CMS استفاده می کند، بلکه ابزارهای نصب شده در آن وب سایت را نیز نشان می دهد و به نوعی می توان از آن برای تشخیص قالب وردپرس هم استفاده کرد.

4. Wappalyzer

ابزار آنلاین برای تشخیص CMS یک سایت

اگر نمی‌خواهید از یک ابزار مبتنی بر وب استفاده کنید، می‌توانید به سراغ Wappalyzer بروید. شما باید این ابزار تشخیص تکنولوژی و ابزارهای استفاده شده در سایت را برای مرورگر موردنظر خود نصب کنید.  پس از نصب، فقط باید از وب سایتی که می خواهید شناسایی کنید بازدید کنید و روی دکمه Wappalyzer کلیک کنید تا قالب و اطلاعات مربوط به وب سایت را بیابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *