افزونه رایگان وردپرس

11 بهترین افزونه ترجمه وردپرس برای چند زبانه کردن سایت

افزونه چند زبانه کردن سایت

افزونه های ترجمه وردپرس یا همان افزونه چند زبانه کردن سایت ساده ترین راه برای ایجاد محتوای چند زبانه برای پوشش طیف گسترده ای از مخاطبان از مناطق و کشورهای مختلف است. افزونه های ترجمه وردپرس برای ترجمه کل CMS وردپرس طراحی شده اند تا از آن با زبان شما و همچنین تولید محتوای ترجمه شده برای مخاطبان شما استفاده کنند. در اکثر افزونه ها هم ترجمه های ماشینی و هم انسان امکان پذیر است. این بدان معناست که می توانید ترجمه دستگاه را به خوانندگان خود پیشنهاد دهید، یا می توانید نسخه ای از محتوای ترجمه شده توسط انسان را منتشر کنید.

شما با این افزونه های چند زبانه کردن سایت می توانید خودتان محتوا را ترجمه کنید که بسیار دقیق تر خواهد بود اما برای این کار نیازمند صرف وقت و هزینه هستید و در صورت نیاز باید شخصی را برای ترجمه محتوا استخدام کنید.

همچنین شما می توانید از ترجمه ماشینی در سایت خود استفاده کنید که به صورت خودکار انجام می شود و نیاز به انجام هیچ کاری نیست. اما باید بدانید که ممکن است مطالب ترجمه شده توسط ماشین کاملا دقیق نباشد!

ما در این مقاله 11 مورد از بهترین افزونه های چند زبانه کردن سایت وردپرس را به شما معرفی می کنیم، که می توانید یکی را به دلخواه انتخاب کنید تا با بهترین عملکرد بتواند سایت شما را در زبان های مختلف دنیا در دسترس قرار دهد.

1. افزونه Lingotek Translation

افزونه چند زبانه کردن سایت

Lingotek یک افزونه ترجمه وردپرس ساده است. ما می توانیم این ابزار کوچک را به عنوان یک سیستم مدیریت مناسب برای وب سایت وردپرس چند زبانه در نظر بگیریم. این یکی از محبوب ترین افزونه های ترجمه وردپرس است که امکان ترجمه ماشینی، انسانی و انجمن را فراهم می کند. با فعال کردن ترجمه در انجمن، می توانید محتوای ترجمه شده خود را دقیق تر، معنی دار و خواندنی تر برای مخاطبان هدف در دسترس قرار دهید. این ویژگی به شما کمک می کند تا در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کنید.

2. افزونه Google Website Translator

افزونه چند زبانه کردن سایت Google Website Translator

با استفاده از این افزونه می توانید از خدمات ترجمه گوگل استفاده کنید. شما قادر خواهید بود بیش از 100 نسخه ترجمه شده وب سایت خود را با این ابزار کوچک به خوانندگان پیشنهاد دهید. اگرچه ترجمه ماشینی نتیجه 100% دقیق ارائه نمی دهد، ولی با این حال اگر می خواهید از ترجمه ماشینی استفاده کنید این افزونه بهترین انتخاب است. همه ما می دانیم که خدمات ترجمه گوگل دقیق ترین نتیجه را نسبت به سایر خدمات ترجمه ماشینی موجود ارائه می دهد.

افزونه Google Website Translator ساده، سبک، سازگار و یکی از بهترین افزونه های ترجمه وردپرس است. تنظیمات آسان و ساده، این افزونه را برای همه محبوب می کند. در این افزونه هیچ ویژگی پیچیده و غیر ضروری پیدا نمی کنید. همچنین سرعت این افزونه کاملا بهینه است و شما می توانید بدون هیچ هزینه ای سایت خود را در زبان های مختلف در دسترس قرار دهید.

3. افزونه Loco Translate


افزونه چند زبانه کردن سایت Loco Translate

Loco Translate یک افزونه بسیار محبوب برای ترجمه / بومی سازی کل وب سایت وردپرس شما است. بیشتر افزونه ها یک ماشین ترجمه یا ترجمه انسانی برای محتویات وب سایت وردپرس شما ارائه می دهند. اما این افزونه امکان ترجمه سیستم وردپرس از جمله قالب وردپرس و افزونه های وردپرس را به درستی فراهم می آورد.

بنابراین، کاربران افزونه Loco Translate را دوست دارند و توصیه می کنند چون بسیار کاربردی است. ترجمه خودکار قالب وردپرس و افزونه وردپرس بسیار جالب است و برای هر کاربر وردپرس عالی خواهد بود.

4. افزونه Google Language Translator

افزونه چند زبانه کردن سایت Google Language Translator

اگر به دنبال ساده ترین، ابتدایی ترین و سبک ترین افزونه ترجمه وردپرس هستید، افزونه Google Language Translator برای شما مناسب است. این افزونه فقط ابزار قدرتمند ترجمه گوگل را در وب سایت وردپرس شما وارد می کند و به خوانندگان شما اجازه می دهد هر محتوا را به زبان خود ترجمه کنند. شما ممکن است دیده باشید که بسیاری از سرویس های ترجمه ماشین، چند زبان را برای ترجمه باز می کنند، اما این ابزار تقریباً هر کلمه ای را در سراسر جهان باز می کند.

علاوه بر این، کارهای موردنیاز برای استفاده از این افزونه برای ارائه خدمات ترجمه، فقط چند کلیک ساده است. فقط افزونه را نصب و فعال کنید و کد های کوتاه را در پست ها، صفحات یا ابزارک ها قرار دهید. خوانندگان شما ابزارک ترجمه را مشاهده می کنند و برای مشاهده نسخه ترجمه شده مطالب روی گزینه زبان مورد نظر خود کلیک می کنند. این افزونه برای شخصی سازی این سرویس امکان تنظیم برخی از تنظیمات اساسی مانند نشان دادن / پنهان کردن زبان ها ،نوار ابزار گوگل، برند گوگل و … را فراهم می کند.

5. افزونه Polylang

افزونه چند زبانه کردن سایت Polylang

اگر می خواهید یک سایت وردپرس دو زبانه / چند زبانه ایجاد کنید، افزونه Polylang می تواند بهترین انتخاب باشد. این افزونه وردپرس تمام ویژگی های اصلی ساخته شده برای تکمیل یک سایت چند زبانه کامل را دارد. چه ویژگی هایی را ارائه می دهد؟ اجازه دهید نگاهی بیندازیم:

  • گزینه های بسیاری برای انتخاب زبان مورد نظر یا زبان مادری شما از لیست بسیاری از زبان های ارائه شده وجود دارد.
  • این برنامه از اسکریپت های راستچین پشتیبانی می کند و به شما امکان می دهد به صورت خودکار بسته های زبان را دانلود یا بارگذاری کنید.
  • برگه ها، نوشته ها، رسانه ها و دسته ها را می توان به بهترین نحو ترجمه کرد. همچنین می توانید برچسب های نوشته، منوها و ابزارک ها را ترجمه کنید.
  • سوئیچ سفارشی که می تواند به شما امکان انعطاف پذیری برای دستیابی به صفحه ترجمه شده را با یک کلیک بدهد
  • افزودنی هایی برای استفاده از خدمات ترجمه حرفه ای در دسترس است.

6. افزونه Translate WordPress with GTranslate

افزونه Translate WordPress with GTranslate

اگر می خواهید یک وب سایت چند زبانه را به روشی مناسب و ارزان بسازید، باید از این افزونه GTranslate Translator استفاده کنید. چرا باید از آن استفاده کنید؟

این افزونه خدمات بومی سازی و ترجمه گوگل را ارائه می دهد. همچنین ، یک فرآیند روان را برای ایجاد و نگهداری وب سایت چند زبانه شما ارائه می دهد. بسیاری از ویژگی هایی که این افزونه در اختیار دارد برای تکمیل یک سایت چند زبانه ضروری است. این افزونه سئو بهینه شده ای دارد که یک ابزار اساسی برای افزایش فروش و جمع آوری بیشتر ترافیک بین المللی برای وب سایت شما است.

برای صرفه جویی در وقت و هزینه شما، برای هر دو خدمات ترجمه خودکار و انسانی به بهترین نحو عمل می کند. علاوه بر این ، یکی از محبوب ترین افزونه های ترجمه وردپرس است که در مخزن وردپرس تعداد نصب بالایی دارد.

7. افزونه WP Translate – WordPress Translation Plugin

افزونه WP Translate – WordPress Translation Plugin

WP Translate به اندازه کافی قدرتمند است و با استفاده از خدمات ترجمه خودکار گوگل، به صورت پویا مطالب وردپرس را ترجمه می کند. شما قادر خواهید بود تا مطالب را به صورت خودکار با زبان کاربران در دسترس قرار دهید. زیرا ، همانطور که همه ما می دانیم تنها خدمات ترجمه گوگل به صورت ماشینی بهترین ترجمه را ارائه می دهند.

اگر به دنبال یک افزونه ترجمه خودکار و قدرتمند وردپرس هستید، این مورد را به شما توصیه می کنم. پیکربندی این افزونه بسیار آسان است، می توانید ابزارک ترجمه را به سادگی اضافه کنید، همچنین کاربر شما آزادی ترجمه مطالب را با یک کلیک خواهد داشت.

8. افزونه Genesis Translations

افزونه Genesis Translations

ما این افزونه را به طور ویژه برای کاربران چارچوب Genesis ذکر کرده ایم. این یکی از محبوب ترین و پر کاربردترین فریم ورک های وردپرس است. هزاران نفر از توسعه دهندگان وب سایت عاشق چارچوب Genesis هستند و در صورت تمایل برای ساختن یک وب سایت چند زبانه وردپرس که در چارچوب Genesis ساخته شده است، این افزونه برای آنها ساخته شده است. اما افزونه فقط می تواند وب سایت شما را به زبانهای پشتیبانی شده مطبوعات استودیو ترجمه کند. شما می توانید لیست زبانهای پشتیبانی شده را در وب سایت آنها پیدا کنید تا زبان مورد نظر خود را پیدا کنید.

9. افزونه TranslatePress – Translate Multilingual sites

افزونه TranslatePress – Translate Multilingual sites

با این یکی از افزونه های بسیار کاربردی ترجمه وردپرس می توانید امروز و بدون هیچ هزینه ای به چند زبانه بروید. شما یک رابط کاربری بسیار دوستانه پیدا خواهید کرد و مطمئناً روش بهتری برای ترجمه کل وب سایت وردپرس خود با TranslatePress تجربه خواهید کرد. مانند سایرین، این افزونه اصلا پیچیده نیست. بنابراین هر کسی می تواند از این افزونه و بدون هیچ گونه دانش قبلی استفاده کند.

این می تواند تقریباً همه عناصر وب سایت شما را از جمله خروجی فرم ها، کد کوتاه یا صفحه سازها را ترجمه کند. از همه مهمتر ، توسعه دهندگان افزونه تضمین می کنند که این افزونه با وب سایت های فروشگاهی ووکامرس نیز شگفت انگیز عمل می کند. این افزونه ترجمه خود میزبان می تواند بهترین گزینه برای ایجاد وب سایت چند زبانه وردپرس باشد.

10. افزونه Transposh WordPress Translation

افزونه Transposh WordPress Translation

Transposh  افزونه ترجمه وردپرس خارج از کادر است که یک سرویس ترجمه خودکار را برای وبلاگ شما ارائه می دهد. یک ویژگی شگفت انگیز در این افزونه وجود دارد که باعث می شود این افزونه با دیگری ها متفاوت باشد. و آن این است که این نرم افزار به شما کمک می کند تا با ارائه کلمات خود، ترجمه اتوماتیک ماشین را توسعه دهید. برای ارائه ترجمه دقیق به خوانندگان خود، لازم نیست مترجم انسانی استخدام کنید یا پول خرج کنید.

علاوه بر آن، این افزونه مخصوص برای ترجمه وبلاگ ها بهینه شده است. بنابراین اگر شما یک بلاگر هستید و سعی در جذب مخاطبان از یک منطقه متفاوت را دارید، این افزونه برای شما بسیار توصیه می شود.

11. افزونه WPML

افزونه WPML

و اما بدون شک بهترین افزونه چند زبانه کردن سایت وردپرسی حال حاضر در دنیا افزونه WPML می باشد که با فاصله بسیار کامل تر، حرفه ای تر و قدتمندتر از 10 افزونه ذکر شده است.

فقط این افزونه بر خلاف افزونه های دیگر رایگان نیست و شما نمی توانید آن را در مخزن وردپرس دانلود کنید، اما می توانید با قیمتی ناچیز آن را تهیه کنید.

 برنامه های مختلفی برای استفاده شخصی در این افزونه وجود دارد. WPML می تواند وب سایت ، وبلاگ و کل CMS شما را به چند زبانه تبدیل کند. شما قادر خواهید بود تقریباً هر عنصر وردپرس را بر اساس سه برنامه اشتراک مختلف ترجمه کنید.

شما با هیچ مسئله سازگاری روبرو نخواهید شد و این افزونه واحد به اندازه کافی قدرتمند است که می تواند یک سایت شرکتی را به چند زبانه تبدیل کند. همچنین لازم به ذکر است که تنظیمات این افزونه کاملا فارسی و دارای پشتیبانی هم می باشد و در صورت هر گونه مشکل می توانید پشتیبانی بگیرید.

خب به پایان این آموزش می رسیم، امیدورایم که بهترین افزونه ترجمه وردپرس برای چند زبانه کردن سایت را پیدا کرده باشید و به وسیله آن بتوانید سایت خود را توسعه دهید.

(1) نظرات کاربران

  1. محسن گفت:

    سلام ممنون از مطلب بسیار مفیدتون، آیا افزونه ای وجود داره که فقط پست ها و محصولات رو ترجمه کنه و کل سایت رو ترجمه نکنه؟ طوریکه ربات های خزنده اونها رو بصورت ترجمه شده دریافت کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *