پایگاه دانش

بهترین CMS (سیستم مدیریت محتوا) برای راه اندازی سایت

بهترین CMS

امروزه راه اندازی سایت بسیار ساده است. شما پلتفرم های زیادی برای انتخاب دارید و بسیاری از آنها شما را قادر می سازند تقریباً هر نوع سایتی را که می خواهید ایجاد کنید. با این وجود، انتخاب بهترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) برای استفاده، به دلیل تعداد زیاد گزینه های موجود، مخصوصا برای افراد تازه کار بسیار سخت است.

در این مقاله، ما در انتخاب آن به شما کمک خواهیم کرد. و 3 بهترین CMS حال حاضر را با توضیحات لازم به شما معرفی می کنیم.

معرفی سریع سیستم های مدیریت محتوا (CMS)

بهترین CMS

CMS ها راهی آسان و انعطاف پذیر برای ساخت وب سایت و انتشار مطالب جدید بدون هیچ کدنویسی به شما ارائه می دهند.

یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) برنامه ای است که شما را قادر می سازد محتوای خود را با روشی بصری منتشر و مدیریت کنید. به عنوان مثال، تصور کنید که شما یک ویرایشگر متن داشته باشید (مانند Notepad یا TextEdit) که به شما این امکان را می دهد که مقالات را مستقیماً در وب سایتی که خود دارید منتشر کنید.

این یک نمونه بسیار اساسی از CMS خواهد بود. البته این روزها اکثر CMS ها به شما کمک می کنند کارهای بیشتری انجام دهید. به صورت کلی آنها ابزارهای زیادی را در اختیار شما برای طراحی و ایجاد وب سایت های مدرن قرار می دهند.

آنچه می توانید با استفاده از یک پلتفرم CMS ایجاد کنید

بسیاری از مردم فکر می کنند CMS ها فقط برای وبلاگ نویسی هستند. درست است که برخی از بهترین پلتفرم های CMS در ابتدا با توجه به وبلاگ نویسی ساخته شده اند. با این حال، بسیاری از آنها تا جایی تکامل یافته اند که اکنون بسیار قابل تنظیم هستند. به عنوان مثال وردپرس بیشتر از 30% کل وب را قدرت می دهد.

واقعیت این است که CMS این روزها آنقدر انعطاف پذیر است که می توانید تقریباً برای هر نوع پروژه مورد نظر از آنها استفاده کنید. با CMS ها می توانید انواع سایت ها از جمله سایت های فروشگاهی، خبری، شرکتی و … را به حرفه ای ترین شکل ممکن راه اندازی کنید.

بهترین  CMS باید شامل چه ویژگی هایی باشد

برخی از ویژگی هایی که یک CMS عالی ارائه می دهد:

 • راهی آسان برای انتشار مطالب جدید. هر CMS با کیفیت شامل یک ویرایشگر قدرتمند و گزینه های زیادی است تا مطمئن شوید محتوای شما از نظر ظاهری برتر است.
 • گزینه های طبقه بندی محتوا.  هرچه محتوای وب سایت شما بیشتر باشد، ساماندهی از همه چیز مهمتر است. به همین دلیل CMS باید شما را قادر به ایجاد دسته بندی، برچسب ها و غیره کند.
 • قابلیت ویرایش صفحه. گذشته از انتشار محتوا، باید انواع مختلفی از صفحات را برای وب سایت خود ایجاد کنید. CMS شما باید ابزارهای لازم برای انجام کار را در اختیار شما قرار دهد.
 • سطح بالایی از قابلیت شخصی سازی. در تجربه ما ، بهترین CMS ها بسیار قابل تنظیم هستند. این بدان معنی است که آنها به شما امکان می دهند تقریباً هر ویژگی که می خواهید را اضافه کنید، که این شما را قادر می سازد وب سایت های پیشرفته تری ایجاد کنید.
 • یک جامعه قوی. CMS های دارای جوامع فعال در حال توسعه مداوم هستند، بنابراین همیشه به بروزرسانی ها، ویژگی های جدید، کمک افردا آگاه و … دسترسی خواهید داشت.

این پنج ویژگی اصلی است که نشان می دهد یک CMS ارزش وقت گذاشتن دارد. گذشته از آن، بسیاری از بهترین گزینه های CMS از نظر ویژگی ها و نوع پروژه هایی که برای آنها مناسب است، تفاوت های زیادی دارند.

3 بهترین سیستم مدیریت محتوای دنیا

ما در این مقاله سعی کرده ایم فقط 3 گزینه برتر از میان CMS ها را به شما معرفی کنیم تا در میان گزینه های زیاد سردرگم نشوید.

1. وردپرس

سیستم مدیریت محتوا وردپرس

به احتمال بسیار زیادی درباره وردپرس شنیده اید. این CMS بیشترین سهم بازار را در بین رقبا، تا کنون به خود اختصاص داده است، و از آن می توان به عنوان محبوب ترین و قدرتمند ترین سیستم مدیریت محتوا دنیا نام برد.

اگرچه ابتدا وردپرس به عنوان یک بستر وبلاگ نویسی ایجاد شد، اما حالا بسیار فراتر از آن نقطه است. استفاده از این پلت فرم آسان است، و می توانید با استفاده از افزونه وردپرس و قالب وردپرس (که هزاران انتخاب را دارید) بدون هیچ کد نویسی پیشرفته ترین سایت را راه اندازی کنید.

وقتی صحبت از مدیریت محتوا می شود، وردپرس یک تجربه برتر نیز ارائه می دهد.

انتشار نوشته ها و برگه های جدید ساده است، و به یک ویرایشگر قدرتمند دسترسی دارید که به شما امکان می دهد محتوای خود را قالب بندی کنید. علاوه بر این، این پلتفرم همچنین از ثبت نام کاربر پشتیبانی می کند، بروزرسانی های مفید دارد، و دارای یک انجمن بزرگ و مفید است.

ویژگی های کلیدی سیستم مدیریت محتوا وردپرس:

 • شامل گزینه های نشر بصری و گزینه های مدیریت محتوا.
 • ویرایشگر قدرتمندی فراهم می کند که به شما امکان می دهد محتوای خود را با سهولت قالب بندی کنید.
 • به لطف هزاران افزونه و قالب بسیار قابل تنظیم است.
 • جامعه ای قوی و پر جنب و جوش دارد.

همچنین ممکن است بخواهید آموزش طراحی سایت با وردپرس را ببینید.

2. جوملا

جوملا

وقتی افراد درباره بهترین CMS بحث می کنند، جوملا یکی از نام هایی است که بیشتر اوقات در کنار وردپرس ظاهر می شود. اگرچه جوملا ممکن است به اندازه وردپرس ساده و قدرتمند نباشد، اما از بعضی جنبه ها می تواند انعطاف پذیرتر باشد.

به عنوان مثال این پلتفرم در مورد مدیریت کاربر گزینه های بسیار بیشتری را ارائه می دهد و یک گزینه خارق العاده برای سایت های مبتنی بر عضویت است.

علاوه بر این، جوملا همچنین پشتیبانی چند زبانه ای را در اختیار شما قرار می دهد. این بدان معنی است که برای افزودن زبان های بیشتر به سایت خود نیازی به استفاده از افزونه ها یا افزودنی ها ندارید. سرانجام، جوملا همچنین به شما امکان می دهد برای انواع مختلف محتوا از چندین الگو یا قالب به طور همزمان استفاده کنید.

ویژگی های کلیدی سیستم مدیریت محتوا جوملا:

 • پشتیبانی عالی برای انواع پست های سفارشی ارائه می دهد.
 • گزینه های پیشرفته مدیریت کاربر را ارائه می دهد.
 • پشتیبانی چند زبانه.
 • پشتیبانی از استفاده از الگوهای منحصر به فرد برای هر نوع صفحه.

در کاغذ، جوملا شگفت آور به نظر می رسد، و یک انتخاب قدرتمند است. با این حال به اندازه وردپرس آسان برای استفاده نیست و مدت زمان بیشتری نیاز است تا کار با آن را یاد بگیرید.

3. دروپال

Drupalدروپال نام دیگری است که در بحث در مورد بهترین CMS منبع باز، وزن زیادی را به همراه دارد. اگرچه از وردپرس و جوملا عقب مانده است، اما ویژگی های خوبی را ارائه می دهد.

در عمل، دروپال در بسیاری از بخش ها مشابه جوملا می درخشد. به عنوان مثال، یک سیستم بسیار انعطاف پذیر برای انواع پست های سفارشی ارائه می دهد.

همچنین به عنوان مثال سیستم طبقه بندی دروپال بسیار قدرتمندتر از رقبای خود است. علاوه بر این، دروپال یک سیستم عامل مطمئن تر از وردپرس و جوملا محسوب می شود.

ویژگی های کلیدی سیستم مدیریت محتوا دروپال :

 • یک سیستم ایجاد و مدیریت پست سفارشی انعطاف پذیر ارائه می دهد.
 • تنظیمات پیشرفته مدیریت و مجوز کاربر را ارائه می دهد.
 • دارای یک سیستم طبقه بندی دقیق است.
 • دارای امنیت درجه یک برای وب سایت شما است.

تقریباً می توانید با استفاده از سه  CMS بزرگ، که شامل وردپرس، جوملا و دروپال است، وب سایت های مورد نظر خود را ایجاد کنید. با این حال، دروپال به دلیل امنیت بالا مشهور است، که اغلب آن را به گزینه های بهتری برای سایت های سازمانی و تجاری تبدیل می کند.

با این حال، در بیشتر موارد، توصیه نمی کنیم از Drupal استفاده کنید مگر اینکه تجربه توسعه وب داشته باشید. اگر توسعه دهنده حرفه ای هستید، این یکی از بهترین گزینه های CMS است که امروزه در دسترس است.

جمع بندی

در این مقاله ما 3 بهترین CMS دنیا را معرفی کردیم که هر 3 آنها به ویژه وردپرس طرفداران زیادی دارند و ویژگی های لازم را برای راه اندازی سایت های حرفه ای ارائه می دهند. ما به دلیل سهولت و سطح سفارشی سازی بالا از وردپرس استفاده می کنیم و آن را به شما هم پیشنهاد می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *