افزونه رایگان وردپرس, افزونه وردپرس

بارگذاری ایجکس صفحات سایت وردپرس با Advanced AJAX Page Loader

ایجکسی کردن صفحات سایت

آیا قصد بارگذاری ایجکس صفحات سایت وردپرس را دارید؟ در این آموزش وردپرس میخواهیم به شما نشان دهیم که چگونه میتوانید با افزونه Advanced AJAX Page Loader وردپرس خود را به گونه ای تنظیم کنید تا در هنگام بارگذاری، صفحات به شکل Ajax بارگذاری شود.

در صورتی که با Ajax آشنا نیسیتید، پیشنهاد می کنیم، قبلا از مطالعه ادامه این آموزش، فعلا مقاله دیگر ما را با عنوان AJAX چیست ببینید.

افزونه وردپرس Advanced AJAX Page Loader

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Advanced AJAX Page Loader است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

 بعد از نصب و فعال سازی افزونه باید به منوی تنظیمات بروید و آنجا روی گزینه “Advanced AJAX Page Loader” کلیک کنید تا بتوانید به تنظیمات افزونه دسترسی پیدا کنید. در ادامه به بررسی تنظیمات این افزونه وردپرس خواهیم پرداخت.

Main Settings

افزونه ایجکسی

از این قسمت از افزونه برای تنظیم نمودن به منظور نمایش دادن صفحه ی ایجکسی شده استفاده می شود.

Content Element ID : از این گزینه برای شناسه ی قسمت محتوای سایت استفاده میکنند که نیازی به تغییر ندارد. چون هدف ما به اینگونه است که همه ی نوشته ها موقع لود شدن به شکل ایجکسی لود بشوند.

Search Form CLASS : از این گزینه زمانی استفاده می شود که کاربران میخواهند موضوعی را داخل وبسایت شما سرچ کنند و معمولا لازم نیست آن را تغییر بدهند.

Loading Image : از این گزینه می توانید برای مشخص کردن شکل و آیکون ایجکسی با کمک منوی کشویی که داخل این گزینه وجود دارد استفاده کنید. یا اینکه میتوانید اگه مورد خاص دیگری به غیر از موارد بالا مد نظرتان بود آن را آپلود کنید و از آن استفاده نمایید.

Features/Options

افزونه ایجکسی

Scroll Page : می توانید با علامت دار کردن این گزینه مشخص کنید که زمان لود شدن صفحه اگه وسط یا انتهای صفحه باشد میتواند دوباره به اول صفحه برگردد.

Loading Layout

شما می توانید این پیام را مواقعی که صفحه وب شما میخواهد لود بشود ببینید که میتوانید نوشته ی آن را به فارسی برگردانید.

Loading Error Layout

اگه لود شدن صفحه وب شما با مشکل و خطا رو به رو شود برای شما پیغامی ارسال میشود که میتوانید آن را به فارسی ترجمه کنید. این افزونه قابلیت های  خیلی خوبی برای شما دارد و برای کسایی که با وردپرس کار میکنند میتواند خیلی مفید و کارآمد واقع بشود.

Misc Setting

افزونه ایجکسی

HREF Ignore List : از این گزینه میتوانید برای متمایز کردن موارد استثنا از بقیه ی موارد استفاده کنید مانند زیپ و بارگزاری فایل های پی دی اف و …

Google Analytics : کسانی که در سایت خود از گوگل آنالیتیکس استفاده میکنند و میخواهند که حالت بارگذاری آن ایجکسی باشد میتوانند از این گزینه استفاده کنند.

Plugin Debug : اگه شما گزینه هایی که داخل این قسمت وجود دارد رو علامت بزنید میتوانید مواقعی که میخواهید اشکال های افزونه ها را برطرف کنید لود شدن آن را به شکل ایجکسی داشته باشید.

Link to us : از این بخش میتوانید برای فعال کردن فوتر سایت خودتان استفاده کنید .

پس از انجام تنظیمات، فراموش نکنید که تنظیمات را دخیره کنید.

الان برای مشاهده بارگذاری ایجکس صفحات سایت وردپرس می توانید به سایت خود مراجعه کنید.

افزونه ایجکسی

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که نحوه بارگذاری ایجکس صفحات سایت وردپرس را یاد گرفته باشید. همچنین شما برای زیبا سازی سایت خود می توانید از افزونه LivIcons Evolution استفاده کنید که بیش از 375 آیکن متحرک جذاب را در اختیار شما قرار می دهد.

4.4/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *