خطاهای وردپرس

نحوه رفع خطای 413 Request Entity Too Large در وردپرس

رفع خطای 413 Request Entity Too Large

وردپرس چندین سال است که انتخاب اول افراد برای راه اندازی انواع سایت ها است. اما همه چیز در وردپرس همیشه به خوبی پیش نمی رود و گاهی اوقات شما ممکن است با خطاهایی مواجه شوید. خطای 413 Request Entity Too Large هم یکی از آنها است. راه حل های زیادی برای رفع خطا 403 در سایت وردپرس شما وجود دارد که در این مقاله 4 مورد از ساده ترین آنها را به شما آموزش می دهیم.

خطای 413 Request Entity Too Large

ارور “413 request entity too large”

این خطا معمولاً زمانی رخ می دهد که می خواهید فایلی مانند قالب وردپرس یا افزونه وردپرس را بارگذاری کنید که اندازه آن از حد مجاز بارگذاری فایل در سایت وردپرس شما بیشتر باشد. به همین دلیل، یک وب سرور قادر به بارگذاری فایل نخواهد بود، و صفحه خطای 413 request entity too large را نشان می دهد.

خطای 413 Request Entity Too Large

به صورت کلی، بیشتر شرکت های میزبانی وردپرس سرورهای خود را به گونه ای پیکربندی کرده اند تا کاربران به راحتی بتوانند تصاویر بزرگ و سایر رسانه ها را بارگذاری کنند. اما گاهی اوقات این تنظیم برای آپلود فایل های بزرگتر مانند قالب و افزونه به اندازه کافی بالا نیست.

همچنین هنگام بارگذاری در بخش کتابخانه رسانه وردپرس هم ممکن است با پیام متفاوتی مبنی بر بزرگ بودن اندازه فایل مواجه شوید.

محدودیت اندازه فایل

خب حالا بیایید به حل خطای 413 Request Entity Too Large بپردازیم.

رفع خطا “413 request entity too large error” در وردپرس

روشهای مختلفی برای رفع خطای request entity too large در وردپرس وجود دارد، که ما در ادامه 4 روش از ساده ترین آنها را توضیح داده ایم.

روش 1: افزایش محدودیت اندازه آپلود فایل با Functions

برای این روش فقط کافی است تا فایل function.php که در پوشه قالب وردپرس شما قرار دارد را ویرایش کنید و کد زیر را به آن اضافه کنید.

@ini_set( ‘upload_max_size’ , ’64M’ );
@ini_set( ‘post_max_size’, ’64M’);
@ini_set( ‘max_execution_time’, ‘300’ );

همچنین می توانید در کد بالا مقادیر را به دلخواه افزایش یا کاهش دهد.

روش 2: افزایش محدودیت اندازه آپلود فایل با .htacces

در صورتی که روش بالا در حل خطای 413 Request Entity Too Large به شما کمک نکرد، می توانید از این روش استفاده کنید و برای افزایش محدودیت اندازه آپلود فایل قطعه کد زیر را به فایل htacces اضافه کنید.

php_value upload_max_filesize 64M
php_value post_max_size 64M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

روش 3: افزایش محدودیت اندازه آپلود فایل با php.ini

برای این روش هم تنها کاری که باید انجام دهید این است که فایل PHP.ini را باز کنید و کد زیر را به آن اضافه کنید.

upload_max_filesize = 64M
post_max_size = 64M
max_execution_time = 300

 

روش 4: آپلود فایل به صورت دستی با FTP

همانطور که در بالا ذکر کردیم، هنگام بارگذاری یک فایل خاص، خطای 413 Request Entity Too Large رخ می دهد، بنابراین برای جلوگیری از این خطا می توانید، فایل خود را از طریق FTP بارگذاری کنید.

برای اطلاعات بیشتر در این مورد، مقاله دیگر ما را در مورد آپلود فایل در وردپرس با FTP ببینید.

امیدواریم که این مقاله به شما در حل خطای 413 Request Entity Too Large کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید از دسته خطاهای وردپرس دیدن نمایید تا با انواع خطاهایی که در سایت های وردپرسی ممکن است رخ دهد آشنا شوید و همیشه برای رفع آنها آمادگی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *