خطاهای وردپرس

کار نکردن دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای در وردپرس و رفع آن

کار نکردن دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای

به تازگی یکی از کاربران گزارش داد که دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای در سایت وردپرس او ناگهان از کار افتاده است و بدتر از این است که این مشکل هیچ خطا و هشداری را نشان نمی دهد تا کاربران بدانند مشکل کار نکردن دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای کجاست. در این مقاله ما نحوه رفع مشکل کار نکردن دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای در وردپرس را آموزش می دهیم.

چه چیزی باعث می شود تا دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای در وردپرس کار نکند؟

این مشکل معمولا توسط اسکریپت های متناقض یا شیوه های بارگذاری شده توسط افزونه‌های وردپرس یا قالب‌های وردپرس نصب شده در سایت شما ایجاد می شود. رفتار پیش فرض وردپرس برای بارگذاری همه اسکریپت ها و شیوه های مورد نیاز با ترکیب درخواست ها است.

ویرایشگر نوشته وردپرس توسط جاوا اسکریپت برای تمام دکمه ها از جمله دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای کار می کند که یک درگیری و اختلال ساده می تواند کارکرد جاوا اسکریپتی را متوقف کند و باعث از کار انداختن دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای شود.

کار نکردن دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای

خب به این ترتیب نگاهی به نحوه رفع مشکل دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای در وردپرس می اندازیم.

رفع مشکل دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس

راه حل سریع اضافه کردن کد زیر به فایل wp-config.php است. برای این کار کافی است تا وارد هاست خود و ریشه اصلی سایت شوید و wp-config.php را در حالت ویرایش قرار دهید و کد زیر را دقیقا قبل از کد ‘That’s all, stop editing! Happy blogging’ قرار دهید.

define('CONCATENATE_SCRIPTS', false );

کد بالا به سادگی به وردپرس می گوید که هر اسکریپت را جداگانه بارگیری کند که این موضوع باعث جلوگیری از درگیری میان جاوا اسکریپت ها می شود.

بعد از اینکه کد را اضافه کردید، به پیشخوان وردپرس و قسمت نوشته ها برگردید تا ببینید که آیا دکمه افزودن پرونده چنرسانه ای کار می کند یا خیر.

توجه: اضافه کردن کد بالا شاید یک راه حل بلند مدت و مناسب نباشد چون هنوز یک اسکریپت دارید که باعث ایجاد مشکل می شود، یک راه ساده تر ابزار بازرسی است.

خب اگر می خواهید این مشکل را به صورت همیشگی حل کنید باید بفهمید که مشکل ایجاد شده توسط کدام افزونه وردپرس یا قالب وردپرس است.

رفع مشکل دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای از طریق غیر فعال سازی افزونه ها

برای حل این مشکل شما باید اول به قسمت افزونه های نصب شده بروید و همه آنها را با هم غیر فعال کنید و بعد از غیر فعال کردن همه آنها به قسمت نوشته ها بازگردید و دوباره دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای را امتحان کنید، در صورتی که مشکل شما حل شده است پس مشکل  یکی از افزونه های نصب شده شما است.

کار نکردن دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای

اگر مشکل شما با روش بالا حل شد پس باید در مرحله بعد افزونه ها را یکی یکی فعال کنید و دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای را امتحان کنید تا بالاخره بعد از فعال سازی یکی از آنها از کار بیفتد، که با این کار شما افزونه ای که باعث ایجاد مشکل می شود را پیدا خواهید کرد و می توایند یک افزونه جایگزین آن کنید.

رفع مشکل دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای از طریق غیر فعال سازی قالب وردپرس

اگر با غیر فعالسازی افزونه ها مشکل شما حل نشد شما باید این بار مراحل بالا را برای قالب های نصب شده در سایت خود انجام دهید، به این صورتکه به قسمت نمایش » پوسته ها بروید و یکی از قالب های پیش فرض وردپرس را فعال کنید، که در در صورت حل مشکل دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای، به این این معنی خواهد بود که مشکل از قالب وردپرس شما است و برای این کار باید کار را به یک توسعه دهنده وردپرس بسپارید و یا اینکه کار راحت تر را انجام دهید و از یک قالب وردپرس دیگر استفاده کنید.

کار نکردن دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا مشکل دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس را حل کرده باشید. همچنین می توانید مقاله دیگر ما را در مورد عیب یابی خطاهای وردپرس ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *