آموزش وردپرس

تفاوت ابزارک و افزونه در وردپرس

اگر یک مبتدی هستید، ممکن است تفاوت ابزارک و افزونه در وردپرس را ندانید. ما در این مقاله با ارائه توضیحات لازم به شما کمک می کنیم تا درک کاملی از ابزارک ها و افزونه های وردپرس داشته باشید.

تفاوت ابزارک و افزونه در وردپرس

اجازه دهید ابتدا توضیحی کوتاه در مورد افزونه وردپرس و ابزارک وردپرس دهیم تا پس از فهمیدن کار این دو به صورت خلاصه تفاوت آنها را بیان کنیم.

افزونه وردپرس

افزونه وردپرس یک برنامه یا مجموعه ای از یک یا چند تابع است که به زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است، که مجموعه خاصی از ویژگی ها یا خدمات را به سایت وردپرس اضافه می کند. هزاران افزونه در دنیای وردپرس وجود دارد که به راحتی هر یک از آنها را با چند کلیک می توانید به سایت خود اضافه کنید.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر صفحه افزونه وردپرس چیست را ببینید.

ابزارک وردپرس

ابزارک های وردپرس محتوا و ویژگی هایی ارائه می دهند که شما می توانید آنها را به نواحی ابزارک که با توجه به قالب وردپرس در هر سایت متفاوت است اضافه کنید. به عنوان مثال می توانید ابزارک جستجو، آخرین نوشته ها و … را به سایدبار یا فوتر سایت خود اضافه کنید.

وردپرس به صورت پیش فرض ابزارک هایی ارائه می دهد و همچنین با توجه به قالب وردپرس و افزونه هایی که استفاده می کنید، ممکن است ابزارک های دیگری را هم در اختیار داشته باشید.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر صفحه ابزارک وردپرس چیست را ببینید.

چه زمانی به دنبال افزونه وردپرس هستید؟

زمانی که شما بخواهید یک ویژگی جدید را به سایت وردپرس خود اضافه کنید یا به نوعی کارایی سایت خود را افزایش دهید، از افزونه های وردپرس استفاده می کنید.

به عنوان مثال از افزونه ویژوال کامپوزر برای طراحی صفحات سایت خود به وسیله کشیدن و رها کردن استفاده می کنید.

چه زمانی به دنبال ابزارک وردپرس هستید؟

زمانی که شما بخواهید محتوای خاصی را در نواحی مختلف ابزارک که می تواند، فوتر، نوار کناری یا هدر باشد نمایش دهید از ابزارک ها استفاده می کنید.

چند مثال برای درک تفاوت ابزارک ها و افزونه ها در وردپرس

به عنوان مثال اگر وردپرس تلفن هوشمند شما بود، افزونه ها مانند برنامه ها هستند و ابزارک ها نحوه نمایش این برنامه ها هستند.

مثال دیگر اگر می خواهید دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی را به نوار کناری خود اضافه کنید. وردپرس این دکمه ها را به صورت پیش فرض ارائه نمی دهد و بنابراین شما باید یک افزونه اشتراک گذاری اجتماعی پیدا کنید و آن را در سایت خود نصب و فعال کنید تا یک ابزارک اشتراک اجتماعی را ایجاد کند، که شما بتوانید در نوار کناری خود استفاده کنید.

یا مثلا فکر کنید که می خواهید تصاویر پیج اینستاگرام خود را در فوتر سایت نمایش دهید. برای اینکار باید ابتدا یک افزونه اینستاگرام را در سایت خود نصب کنید. پس از نصب، ابزارک اینستاگرام به قسمت ابزارک های شما اضافه می شود و شما می توانید آن را به ناحیه ابزارک فوتر اضافه کنید.

بنابراین، می بینید که تفاوت بین افزونه ها و ابزارک ها در هدف هر یک از آنها نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *