آموزش وردپرس

نمایش فایل های PDF در سایت وردپرس بدون نیاز به افزونه

نمایش فایل های PDF در سایت وردپرس

شما یک فایل PDF را در وب سایت وردپرس خود بارگذاری کرده اید. شما می خواهید آن را در نوشته های خود جاسازی کنید تا بازدید کنندگان بتوانند بدون دانلود آن، پیش نمایش پی دی اف را مشاهده کنند. چگونه اینکار را انجام دهید؟ قرار دادن پیش نمایش فایل های پی دی اف در سایت وردپرس بسیار ساده است. در این مقاله، نحوه جاسازی پیش نمایش PDF در وردپرس را به بدون نیاز به هیچ افزونه ای، آموزش می دهیم.

راهنمای زیر نه تنها برای فایل PDF بلکه برای فایل های Office نیز کار می کند (Word، Excel، PowerPoint).

استفاده از Google Docs Viewer

Google Docs نه تنها یک برنامه آنلاین است که به شما کمک می کند هر سندی را ایجاد کنید، بلکه یک برنامه قدرتمند است که می تواند کارهای دیگری نیز انجام دهد. یکی از ویژگی هایی که Google Docs به صورت رایگان ارائه می دهد، مشاهده و پیش نمایش آنلاین است.

دو راه وجود دارد که به بازدید کنندگان خود اجازه دهید تا پیش نمایش یک فایل را در وردپرس ببینند: تعبیه PDF یا تهیه لینک پیش نمایش برای آن فایل. بیایید ببینیم که چگونه هر یک از آنها را انجام دهیم:

قرار دادن پیش نمایش فایل PDF در نوشته های وردپرس

قبل از جاسازی نمایشگر PDF در نوشته های خود، باید PDF را در کتابخانه رسانه بارگذاری کنید. فقط هنگام ویرایش یک نوشته، روی دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای کلیک کرده و آن فایل را بارگذاری کنید. سپس لینک مربوط به فایل PDF را مانند تصویر زیر کپی کنید:

نمایش فایل های PDF در سایت وردپرس

پس از آن، ویرایشگر را با کلیک بر روی تب متن در کنار تب دیداری در سمت چپ بالای ویرایشگر، به حالت متن تغییر دهید. سپس کد زیر را وارد کنید:

<iframe src="https://docs.google.com/viewer?embedded=true&url=FILE_URL" style="width: 100%; height: 400px; border: none;"></iframe>

می توانید عرض و ارتفاع در کد را تغییر دهید تا متناسب با منطقه محتوا باشد.

سپس در کد بالا به جای FILE_URL همان آدرس فایلی که آپلود کردید و سپس لینک آن را کپی کردید قرار دهید. به عنوان مثال آدرس فایل PDF که در بالا آپلود کردیم را قرار دهیم، کد به این صورت می شود:

<iframe src="https://docs.google.com/viewer?embedded=true&url=https://themefars.com/wp-content/uploads/2020/02/Resume.pdf" style="width: 100%; height: 400px; border: none;"></iframe>

حالا پیش نمایش فایل PDF در سایت شما اینگونه خواهد بود:

 

لینک به پیش نمایش فایل PDF بصورت آنلاین

اگر نمی خواهید پیش نمایش PDF را در پست های خود جاسازی کنید، می توانید لینک پیش نمایش را تهیه کنید. وقتی کاربران بر روی آن لینک کلیک کنند، محتوای آن (بدون فایل PDF یا Office) را بارگیری می کنند.

برای ایجاد لینک پیش نمایش ، باید از این قالب استفاده کنید:

https://docs.google.com/viewer?embedded=true&url=FILE_URL

که اگر لینک فایل خود را در لینک بالا جاسازی کنید به این شکل خواهد شد:

https://docs.google.com/viewer?embedded=true&url=https://themefars.com/wp-content/uploads/2020/02/Resume.pdf

حالا شما لینک کامل بالا را می توانید به هر نوشته ای بدهید یا اینکه آن را در یک دکمه قرار دهید.

الان شما می توانید با کلیک کردن در اینجا ، فایل را پیش نمایش کنید.

خب به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که نحوه اضافه کردن پیش نمایش فایل های PDF و فایل های آفیس را در سایت وردپرس خود یاد گرفته باشید. همچنین در صورتی که این برای شما سخت است یا به هر دلیل دیگری می توانید از افزونه برای نمایش فایل های پی دی اف استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله ما را در مورد افزونه نمایش فایل PDF در وردپرس ببینید.

(2) نظرات کاربران

  1. باران گفت:

    خودتم از افزونه استفاده کردی وگرنه هرچی میزنیم نمیشه

    1. سلام نوع ویرایشگر رو بر روی متن بزارید و بعد کد رو جایگذاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *