ووکامرس

نحوه حذف دسته بندی از صفحه محصول در ووکامرس

نحوه حذف دسته بندی از صفحه محصول در ووکامرس

در این مقاله می خواهیم نحوه حذف دسته بندی از صفحه محصول در فروشگاه ووکامرس را توضیح دهیم.

دسته بندی محصول در ووکامرس به صورت پیش فرض پس از دکمه افزودن به سبد خرید در پایین صفحه محصول نمایش داده می شود. پیوندهای دسته بندی محصولات می تواند در برخی موارد مفید باشد. به ویژه در شرایطی که دسته بندی، راه مهمی برای سازماندهی محصولات در فروشگاه است. اما برخی از فروشگاه ها کارها را کمی متفاوت انجام می دهند و ممکن است نیازی به نمایش دسته بندی محصولات نداشته باشند. این ممکن است به دلیل نحوه سازماندهی فروشگاه یا صرفاً یک انتخاب طراحی باشد.

اگر قالب وردپرس شما گزینه ای برای حذف دسته بندی در صفحه محصول ارائه نمی دهد، نگران نباشید شما می توانید از طریق اضافه کردن کد PHP یا CSS این کار را انجام دهید.

در ادامه هر دو روش را توضیح می دهیم.

نحوه حذف دسته بندی از صفحه محصول در ووکامرس

حذف دسته از صفحه محصول با قطعه کد

خوشبختانه ووکامرس قلاب اقدام woocommerce_single_product_summary را در اختیار ما قرار می دهد که می توانیم از آن برای افزودن، فیلتر کردن و حذف اطلاعات مورد نظر از صفحه فروشگاه استفاده کنیم. با افزودن این فیلتر، دسته ها از صفحه محصول تکی حذف می شوند.

پس برای حذف دسته از صفحه محصول ووکامرس قطعه کد زیر را به فایل functions.php قالب وردپرس خود اضافه کنید:

remove_action( 'woocommerce_single_product_summary', 'woocommerce_template_single_meta', 40 );

پس از ذخیره تغییرات اگر صفحه محصول تکی خود را بررسی کنید، دسته بندی حذف شده است.

اگر نمی خواهید از این روش استفاده کنید، می توانید ادامه این مقاله را ببینید و با استفاده از CSS دسته بندی را از صفحه محصول پاک کنید.

حذف دسته از صفحه محصول با CSS

اگر می خواهید از یک راه حل ساده برای حذف دسته از صفحه محصولات استفاده کنید، می توانید با کد CSS به نتایج مشابه برسید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قطعه کد CSS زیر را در قسمت نمایش » سفارشی سازی » CSS اضافی اضافه کنید:

.single-product .product_meta { display: none; }

برخی از قالب های وردپرس ممکن است مکان متفاوتی برای قرار دادن کد CSS سفارشی داشته باشند، بنابراین مطمئن شوید که مستندات قالب را برای جزئیات بررسی می کنید.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که نحوه حذف دسته بندی از صفحه محصول در ووکامرس را یاد گرفته باشید. همچنین ممکن است برای سفارشی سازی بیشتر در فروشگاه ووکامرس خود بخواهید آموزش های زیر را هم ببینید:

4/5 - (4 امتیاز)

(2) نظرات کاربران

  1. یاور گفت:

    با این آموزشی که گذاشتین کلا بخش نمایش شناسه محصول هم حذف میشه میخوام شناسه رو نشون بده ولی دسته بندی حذف شه

  2. سمیرا گفت:

    مرسی عالی بود و سریع جواب داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *