اخبار, ووکامرس

ووکامرس 4.0 – تمام آنچه نیاز است بدانید!

ووکامرس 4.0

ووکامرس 4.0 منتشر شده است و بروزرسانی های هیجان انگیزی وجود دارد که همراه آن است. این اولین نسخه بزرگ ووکامرس در سال 2020 است، این نسخه در 6 مارس پس از تلاش های سخت تیم ووکامرس از سال 2018 منتشر شد.

این بروزرسانی ووکامرس در درجه اول بر انتقال به یک تجربه واکنش گرا بیشتر تمرکز دارد و استفاده بهتر از قدرت وردپرس را برای صاحبان فروشگاه ها متمرکز می کند.

در این مقاله تغییرات اساسی را که در نسخه 4.0 ووکامرس ایجاد شده است به شما نشان خواهیم داد.

ووکامرس 4.0

در اینجا خبرهای خوبی برای کاربران ووکامرس به دست می آید! این بروزرسانی جدید ووکامرس باعث ادغام پیشخوان ووکامرس در هسته ووکامرس شده است. این تغییر ابتکاری ویژگی های خارق العاده ای را ارائه می دهد که در ادامه به آنها می پردازیم.

1. داشبورد کارآمد

WooCommerce Admin، واسط مدرن JavaScript برای مدیریت فروشگاه شما، قبلاً افزونه ای برای ووکامرس بود، اما اکنون در دسترس همگان است و مستقیماً در هسته ووکامرس ساخته شده است. و در گزینه ای با نام پیشخوان به زیر منوهای ووکامرس اضافه شده است.

داشبورد ساده و زیبا، به شما امکان می دهد چندین کار را به راحتی انجام دهید. همچنین شما می توانید از نحوه فروش، درآمد، وضعیت موجودی کالا، محصولات با درآمد ناخالص، یک مرور کلی داشته باشید. علاوه بر آن  قابلیت هایی برای مدیریت بهتر مشتری و تجزیه و تحلیل اضافه شده است.

ووکامرس 4.0

2. ابزارهای گزارش پیشرفته

یکی از بزرگترین ویژگی های موجود در این بروزرسانی ووکامرس، سیستم گزارش جدید و بهبود یافته است. جمع آوری و تفسیر داده ها با ووکامرس 4.0 بسیار آسان است زیرا 14 نقطه داده مانند کل فروش، فروش خالص، سفارشات، ارزش متوسط ​​سفارش، حمل و نقل و غیره را به شما ارائه می دهد از این رو می توانید به راحتی یک بررسی سریع از نحوه عملکرد فروشگاه خود داشته باشید.

ابزارهای گزارش پیشرفته

3. ابزارهای پیشرفته مدیریت فروشگاه

همراه با داشبورد ووکامرس، یک پنل فعالیت جدید به نسخه 4.0 ووکامرس اضافه شده است، که به شما کمک می کند دسترسی سریع به ابزارهای مدیریتی که بیشتر از آن استفاده می کنید داشته باشید.

نحوه ارتقا به ووکامرس 4.0

قبل از انجام عملیات بروزرسانی باید بدانید که این یک بروزرسانی بزرگ است و اگر از افزودنی های دیگری برای ووکامرس استفاده می کنید، بهتر است صبر کنید تا نسخه های جدید آنها که با نسخه 4.0 ووکامرس سازگار است منتشر شود.

همچنین قبل از بروزرسانی پیشنهاد می کنیم از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر آموزش تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس را ببینید.

حالا اگر آماده بروزرسانی ووکامرس به نسخه 4.0 هستید، در پیشخوان وردپرس خود به قسمت افزونه ها بروید و مانند عکس زیر بر روی لینک هم‌اکنون به‌روز نمایید کلیک کنید.

بروزرسانی به ووکامرس 4.0

پس از کلیک بر روی لینک بروزرسانی، یک پاپ آپ مانند تصویر زیر نمایش داده می شود، که به نوعی به شما هشدار می دهد که این یک برزورسانی بزرگ است و باید با احتیاط انجام شود و همچنین افزونه هایی که با نسخه جدید ووکامرس سازگار نیستند را نمایش می دهد.

توجه: در صورتی که افزونه های شما با نسخه جدید ووکامرس سازگار باشند این پاپ آپ را مشاهده نخواهید کرد.

بروزرسانی به ووکامرس 4.0

برای تکمیل بروزرسانی فقط کافی است تا بر روی دکمه هم اکنون بروزرسانی نمایید کلیک کنید.

همچنین پس از بروزرسانی یک اطلاعیه در پیشخوان وردپرس شما نمایش داده می شود که از شما می خواهد، پایگاه داده ووکامرس را بروزرسانی کنید.

بروزرسانی پایگاه داده ووکامرس 4.0

برای اینکار بر روی دکمه بروزرسانی پایگاه داده ووکامرس کلیک کنید.

جمع بندی

انتظار می رود آخرین به روزرسانی ووکامرس 4.0 یک پیشرفت بزرگ باشد که از سلف خود ووکامرس 3 پیشی گرفته است. حتی اگر هنوز مدت زیادی از انتشار آن نگذشته است و هنوز هم نیاز به بازخورد بیشتر جامعه دارید، هنوز هم می توانید مزایای زیادی از این نسخه جدید مشاهده کنید.

و همچنین همانطور که در بالا هم ذکر شد، سعی کنید تا موقعی که افزونه های دیگر با نسخه 4.0 ووکامرس سازگار شوند، بروزرسانی را انجام ندهید و اگر انجام دادید، حتما از سایت خود پشتیبان تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *