پایگاه دانش

چرا افزونه های جدید ناموفق هستند؟ آیا انجمن وردپرس مقصر است؟

چرا افزونه های جدید ناموفق هستند؟

وردپرس از بدو تأسیس در سال 2004 به موفقیت های گسترده ای رسیده است. در مدت زمان کوتاهی، وردپرس به محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا تبدیل شده است که امثال دروپال و جوملا را پشت سر گذاشته است.

بیش از 30% از وب سایت های دنیا با وردپرس راه اندازی شده اند و این آمار هر ساله در حال افزایش چشمگیری است و این روند رو به رشد، نشان می دهد که افرادی با راهکارهای جدید همیشه در حال ارتقاء وردپرس هستند.

انجمن وردپرس مستلزم تأیید برای ساختن وردپرس امروز است. این انجمن بسیار فعال است و در هزاران گروه اجتماعی در فیس بوک،Slack, Reddit, StackExchange, LinkedIn و همچنین در انجمن های مختلف مشغول فعالیت است. WordCamp یکی از بزرگترین و یکی از پیش بینی ترین رویدادهای فناوری است. که چندین ملاقات وردپرس نیز برای گردهمایی متخصصان مختلف از انجمن وردپرس برگزار می شود.

این موفقیت همچنین به شدت به هزاران افزونه وردپرس رایگان در مخزن wordpress.org اختصاص یافته است. این افزونه ها قابلیت های مختلفی را به وب سایت های وردپرس اضافه می کنند و آنها را قوی تر می کنند. در حال حاضر بیش از 55،000 افزونه رایگان برای انتخاب کاربران وجود دارد. ماهیت منبع باز وردپرس، نه تنها صاحبان وب سایت بلکه برنامه نویسان ، وبلاگ نویسان ، طراحان و هر چیزی را که بین آنها ایجاد می شود، به چشم اندازی جذاب تبدیل می کند.

چرا افزونه های جدید ناموفق هستند؟

اما چه تعداد افزونه جدید آن را در صدر قرار می دهد؟

خب، تعداد زیادی نیست. ده ها و هزاران پلاگین با بیش از 1000 نصب فعال در مخزن وجود دارد. افزونه های جدید هر روز به تعداد بسیار زیادی به مخزن وردپرس ارسال می شوند اما همه آنها خوب و مناسب نیستند!

Chris Lema در یکی از مقاله های خود عنوان کرد که توسعه دهندگان افزونه ها اکثرا یکی از مهمترین عامل یک افزونه موفق وردپرس، یعنی تجربه کاربر را فراموش می کنند.

با این حال، بسیاری از افزونه های عالی وردپرس با تجربه کاربری مناسب و معقول وجود دارد، اما استقرار خود در اکوسیستم وردپرس تقریبا غیرممکن است.

بسیاری از دسته های افزونه ها تحت سلطه یک یا دو پلاگین محبوب هستند. یک نویسنده افزونه جدید که روش جدیدی برای نزدیک شدن به این دسته ها ارائه کرده است، نمی تواند امیدوار باشد که بتواند از این غول ها پیشی بگیرد. این معمولاً باعث می شود که نویسندگان جدید انگیزه خود را برای حفظ و ارائه بروزرسانی های آن از دست بدهند. به همین دلیل ما افزونه های مرده زیادی را در مخزن وردپرس مشاهده می کنیم.

بیایید نگاهی به برخی از افزونه های محبوب وردپرس بیندازیم.

افزونه های سئو

من مطمئن هستم که  اگر چندین بار افزونه سئو وردپرس را در WordPress.org جستجو کرده باشید، هر بار این دو مورد را مرور کرده اید:

افزونه های سئو

هیچ شکی در مورد خوب بودن افزونه Yoast SEO و All in One SEO طی این سالها وجود ندارد. اما شما حتی نمی توانید بارگیری های آنها را با سایر افزونه های این دسته مقایسه کنید و افزونه های بسیار عالی و فوق العاده ای مانند افزونه SEOPress در این دسته وجود دارند که نصب بسیار پایینی را به خود اختصاص داده اند!

افزونه های امنیتی وردپرس

افزونه Wordfence از این مدت طولانی بر این دسته افزونه های امنیتی مسلط شده است. با میلیون ها نصب فعال، اجازه نزدیک شدن به هیچ افزونه ای را نمی دهد!

افزونه های امنیتی وردپرس

این افزونه عالی است. اما این بدان معنا نیست که پلاگین های امنیتی دیگری وجود ندارند که سزاوار توجه ما باشند.

افزونه های کش وردپرس

داستان در این گروه فرقی نمی کند. W3 Total Cache و WP Super Cache و WP Faster Cache مدت زمان زیادی است که نمایش افزونه های بالا را اجرا می کنند.

افزونه های کش وردپرس

بنابراین چه چیزی می تواند باعث مرگ افزونه های جدید وردپرس شود؟

من می گویم به این دلیل است که جامعه وردپرس نمی خواهد پلاگین های جدیدتری را اتخاذ کند. ما به اندازه میل به ارتقاء پلاگین های جدیدتر، مایل نیستیم پلاگین های جدیدتری را تبلیغ کنیم. وبلاگ ها به دنبال این هستند که با انتشار نظرات حمایت مالی از افزونه های بزرگتر، ضمن پرداختن به هیچکدام از کوچکترها، به پرداخت هزینه های بازاریابی بزرگتر بپردازند.

اگر یک توسعه دهنده افزونه وردپرس می خواهد یک افزونه SEO ، امنیت ، سئو یا کش ایجاد کند، مدتی طول می کشد تا انجمن وردپرس با آن افزونه سازگار شود. اگر شما یک توسعه دهنده وردپرس هستید می فهمید که برای ایجاد یک افزونه وردپرس خوب باید تلاش زیادی انجام شود.  و اگر همه انجمن های وردپرس به اندازه کافی از این افزونه های جدید استقبال نکنند، تمام این تلاشها بیهوده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *