پایگاه دانش

چرا یک قالب وردپرس اختصاصی ایده بدی برای وب سایت شما است؟

چرا یک قالب وردپرس اختصاصی ایده بدی برای وب سایت شما است؟

به فکر طراحی سایت جدید هستید یا اینکه سایت دارید در حال طراحی مجدد سایت خود هستید؟ در این صورت احتمالا انواع قالب وردپرس های موجود را بررسی کرده اید و چیزی که می خواهید را پیدا نکرده اید و ممکن است الان به فکر استخدام یک نفر برای طراحی قالب وردپرس اختصاصی برای سایت خود باشید.

اما طراحی قالب وردپرس اختصاصی ایده بسیار بدی برای وب سایت شما است. در ادامه نگاهی به دلایل بد بودن ایده طراحی یک قالب سفارشی خواهیم انداخت.

چرا یک قالب وردپرس اختصاصی ایده بدی برای وب سایت شما است؟

1. برای به روز رسانی آن باید به پرداخت ادامه دهید.

ممکن است برای توسعه اولیه قالب سفارشی بودجه در نظر گرفته باشید، اما آیا برای به روز رسانی کد آن توسط توسعه دهنده سفارشی خود بودجه ای در نظر گرفته اید؟ اگر قالب وردپرس اختصاصی خود را مرتباً توسط یک توسعه‌دهنده بررسی و بازنویسی نمی‌کنید، آن را در معرض اشکالات، آسیب‌ پذیری‌ های امنیتی و ناسازگاری‌ ها قرار می‌دهید.

یکی از مهم ترین مواردی که وب سایت شما باید با آن سازگار باشد آخرین نسخه PHP است. PHP 8 در حال حاضر نسخه پیشنهادی برای وردپرس است و دارای تعداد زیادی بهبود عملکرد است که با نسخه‌های قدیمی‌تر PHP در دسترس نیست.

با این حال، اگر قالب شما برای سازگاری با PHP 8 به روز نشود، اگر نسخه PHP سرور شما به 8 به روز شود، مشکلات زیادی برای وب سایت شما ایجاد می کند.

بروزرسانی هسته وردپرس یکی دیگر از مواردی است که توسعه دهندگان قالب به آن توجه می کنند. زمانی که نسخه‌ های جدید وردپرس در حال آماده شدن برای انتشار هستند، نسخه‌ های بتا و نسخه‌ های کاندید انتشار در دسترس هستند که توسعه‌ دهندگان می‌توانند از آن‌ ها برای آزمایش قوانین و افزونه‌ های خود استفاده کنند تا مطمئن شوند که با نرم‌ افزار به‌روز شده وردپرس کار می‌کنند.

اگر قالب شما به‌طور فعال توسط توسعه‌ دهنده‌ ای که آن را نوشته به‌روزرسانی نمی‌شود، پس از انتشار به‌روزرسانی وردپرس، با خطر کار نکردن وب‌سایت مواجه می‌شوید.

2. احتمالاً از نظر امنیت بررسی نمی شود.

وقتی توسعه‌ دهندگان قالب تجاری، مجوز قالب را می‌فروشند، چیزی که معمولاً برای آن هزینه می‌کنید پشتیبانی و به‌روزرسانی است. این به روزرسانی ها برای امنیت سایت بسیار مهم هستند. با کشف مشکلات امنیتی، توسعه دهند گان قالب کد خود را برای رفع آسیب پذیری ها به روز می کنند. برخی از این آسیب‌ پذیری‌ ها می‌توانند جزئی باشند، اما برخی نیز ممکن است آسیب‌پذیری‌های بزرگ باشند.

پس بنابراین قالب های وردپرس آماده در این شرایط آپدیت ها را رایگان در اختیار شما قرار می دهند. اما در صورتی که از یک قالب وردپرس اختصاصی استفاده کنید هیچ بروزرسانی نخواهید داشت و برای رفع مشکلات باید هزینه پرداخت کنید!

3. ممکن است با افزونه های محبوب به خوبی کار نکند.

یکی از رایج‌ ترین مشکلاتی که در سایت‌هایی که در برنامه‌ های مراقبتی ما هستند برطرف می‌کنیم، تضاد بین افزونه‌ها و قالب ها است. قالب های تجاری محبوب در میلیون‌ ها وب‌سایت استفاده می‌شوند، بنابراین می‌توان گفت که آنها همیشه برای بالاترین سازگاری با افزونه ها آزمایش می شوند.

از سوی دیگر، یک قالب توسعه یافته سفارشی برای کار با همه افزونه های برتر تا زمانی که سعی نکنید از آنها در سایت خود استفاده کنید، آزمایش نمی شود. در این مرحله، آنها ممکن است وب سایت شما را خراب کنند.

4. ممکن است به خوبی کدگذاری نشده باشد.

هنگامی که یک قالب تجاری در بسیاری از وب سایت ها استفاده می شود، کاربران مشکلات را به طور منظم به توسعه دهندگان گزارش می دهند. توسعه دهندگانی که هنگام ساخت وب سایت ها با آن قالب کار می کنند، با کد قالب نیز بسیار آشنا شده اند و اگر مشکلاتی را پیدا کنند که نیاز به اصلاح دارند، اغلب با توسعه دهنده قالب تماس می گیرند.

با این حال، با یک قالب ساخته شده سفارشی که فقط در وب سایت شما استفاده می شود، تنها افرادی که کد آن تم را بررسی می کنند شما و هر کسی هستید که آن تم را ایجاد کرده است. در این شرایط با مشکلات بزرگی و وقت گیری ممکن است مواجه شوید!

5. هیچ انجمن کاربری برای کمک به شما وجود ندارد.

یکی از بهترین بخش‌های قالب های تجاری معروف این است که آنها معمولاً با پشتیبانی توسعه‌ دهنده آن و جامعه فعالی از کاربران ارائه می‌شوند که نکاتی را به اشتراک می‌گذارند و به یکدیگر کمک می‌کنند. به عنوان مثال، سه تا از بهترین قالب ها، Genesis، Astra و GeneratePress با هم ده ها هزار کاربر در گروه های فیس بوک دارند که به قالب های خود اختصاص داده شده اند. (یا مثلا قالبی مانند وودمارت هزاران آموزش و انجمن های مختلف در سطح وب دارد.)

قالبی که فقط در یک وب سایت استفاده می شود، جامعه ای از توسعه دهندگان با تجربه کار بر روی آن قالب را نخواهد داشت. در نتیجه شما برای هر کاری باید یک توسعه دهنده استخدام کنید!

6. شما به کسی پول می دهید تا چرخ را دوباره اختراع کند.

وقتی شخصی در حال ایجاد یک قالب کاملاً سفارشی برای شما است، در حال انجام کاری است که قبلاً توسط بسیاری دیگر انجام شده و کامل شده است. مهم نیست که چقدر توسعه‌دهنده خوبی باشند، باز هم مجبورند کدی بنویسند که اگر در عوض با یک قالب تجاری شروع می‌کردید، نیازی به نوشتن آن نبود.

هنگامی که یک قالب تجاری را مطابق با نیازهای طراحی خود ویرایش می کنید، یک توسعه دهنده فقط باید کد کافی برای ایجاد آن تغییرات طراحی اضافه کند. مقدار کد نویسی مورد نیاز به طور قابل توجهی کمتر از مقدار مورد نیاز برای ایجاد قالب از ابتدا است. تفاوت در زمان و هزینه بر حسب میلیون ها تومان است.

مقدار زمان و هزینه ای که برای اختراع مجدد چرخ صرف می شود می تواند برای تکمیل طراحی سایت شما و افزایش ترافیک وب سایت شما استفاده شود.

نتیجه

به شما پیشنهاد می کنیم که سفارش طراحی قالب وردپرس اختصاصی را فراموش کنید و در عوض یک قالب وردپرس منعطف انتخاب کنید و زمان و هزینه های خود را برای ارتقا آن صرف کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

می توانید قالب وردپرس چشالو یا از سایت آماده که با آن ساخته شده است استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *