واژه نامه

زمان بارگذاری صفحه چیست و چرا مهم است؟

زمان بارگذاری صفحه

با وجود تعداد زیادی از سایت ها در هر زمینه کاری، خریداران آنلاین امروز نیازی به وب سایت های کند ندارند. اگر زمان بارگذاری یک صفحه از سایت شما سریع نیست، کاربران بلافاصله سایت را ترک می کنند و فورا به وب سایت رقیبان شما مراجعه می کنند.

زمان بارگذاری صفحه چیست

در حقیقت، یک ثانیه تأخیر در زمان بارگذاری صفحه باعث کاهش 7 درصدی در تبدیل و کاهش 11 درصدی بازدید از صفحه می شود. به عنوان مثال برای یک فروشگاه اینترنتی که روزانه 50،000 دلار درآمد دارد، آن تأخیر یک ثانیه ای هر سال بیش از 1 میلیون دلار فروش از دست رفته را اضافه می کند.

به عبارت ساده تر، زمان بارگذاری صفحه میانگین مدت زمان لازم برای نمایش صفحات سایت شما است. این از ابتدای کار (هنگامی که روی لینک صفحه کلیک می کنید یا آدرس وب را تایپ می کنید) تا زمان تکمیل (وقتی صفحه کاملاً در مرورگر بارگیری می شود) محاسبه می شود. معمولاً در عرض چند ثانیه اندازه گیری می شود، زمان بارگذاری صفحه از دو بخش مختلف تشکیل می شود:

1. Network and Server Time یا شبکه و زمان سرور: بر اساس سرعت اتصال اینترنت و  نحوه ارائه دارایی های استاتیک مانند عکس ها و سایر فایل ها با سرعت بالا

2. Browser Time یا زمان مرورگر: چقدر طول می کشد که مرورگر بتواند سند را ویرایش و اجرا کند و صفحه را برای تعامل کاربر در دسترس قرار دهد

همان صفحه وب می تواند به راحتی زمان بارگذاری صفحه را در مرورگرهای مختلف (به عنوان مثال Safari در مقابل Internet Explorer)، در سیستم عامل های مختلف (به عنوان مثال موبایل در مقابل دسک تاپ) و در مکان های مختلف داشته باشد. به عنوان مثال اگر سایت به کاربران ایران خدمات رسانی می کند، اما سرور شما در آلمان باشد، کاربران ایرانی و سایر کشور های دیگر باید زمان بیشتری را برای بارگذاری صفحه منتظر بمانند. با این حال شما با فعال کردن cdn در سایت خود، می توانید اطلاعات را از نزدیک ترین سرور به کاربران تحویل دهید.

همچنین صفحات مختلف در همان سایت، به دلیل تصمیمات توسعه دهنده، مانند استفاده از تصاویر و عناصر زیاد در بعضی از صفحات خاص باعث می شود تا زمان بارگذاری هر کدام از صفحات متفاوت باشد.

چرا زمان بارگذاری صفحه مهم است؟

موتورهای جستجو مانند گوگل از زمان لود صفحه در الگوریتم های خود استفاده می کنند، به این معنی که آنها به احتمال زیاد خریداران را به سایت های سریع هدایت می کنند. البته این را هم باید بدانید که سرعت تنها چیزی نیست که می توان روی آن تمرکز کرد – بیش از 200 سیگنال در الگوریتم جستجوی گوگل وجود دارد و زمان بارگذاری صفحه فقط یکی از مهم ترین آنهاست.

فراتر از رتبه بندی، بهینه سازی زمان بارگذاری صفحه شما راهی عالی برای جلب رضایت و کمک به کاربران است که سریعتر به آنچه می خواهند برسند. خریداران خوشحال تر به راحتی به فروش تبدیل می شوند.

وقتی کاربری وارد سایت شما می شود و سریع بخاطر سرعت آهسته، سایت را ترک می کند “نرخ پرش” شما افزایش می یابد، یعنی یکبار به سایت شما مراجعه می کند و سریع آن را ترک می کند و به احتمال زیاد دیگر هرگز بر نمی گردد.

طی مطالعات گروه Aberdeen ، بیش از 40 درصد از کسانی که قصد خرید دارند وب سایتی را که بیش از سه ثانیه برای بارگیری طول می کشد، ترک می کنند.

چگونه زمان بارگذاری صفحه را کاهش دهیم؟

برای افزایش سرعت سایت به بالاترین حد ممکن باید کارهای مختلفی را را انجام دهید. که برخی از مهم ترین آنها عبارتند از:

  • استفاده از هاست سریع
  • فعال کردن کش در سایت
  • فشرده سازی تصاویر
  • ترکیب و فشرده سازی فایل ها

اگر شما هم مانند میلیون ها کاربر دیگر برای راه اندازی سایت خود از وردپرس استفاده کرده اید، کار شما برای افزایش سرعت به بالاترین حد ممکن بسیار ساده است. برای اینکار فقط کافی است تا مقاله ما را با عنوان افزایش سرعت سایت وردپرس با 26 روش ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *